مقالات

پاک کردن ادامس از لباس

پاک کردن ادامس از لباس

آیا پاک کردن آدامس از لباس امکان پذیر است؟ آدامس یکی از تنقلات محبوب و خوشمزه است که برای خوشبو کردن دهان هم استفاده می‌شود. آدامس خاصیت چسبندگی دارد. این خاصیت زمانی به وجود می‌آید که آدامس جویده شود و بعد در جایی بیرون از دهان قرار بگیرد. در این صورت آدامس به هر جسمی که اطراف آن باشد، می‌چسبد. ممکن است تا کنون برایتان پیش آمده باشد که به طور اتفاقی متوجه بشوید که به لباس شما آدامس چسبیده است. این اتفاق بسیار آزار دهنده می‌باشد چرا که پاک کردن ادامس از روی لباس بسیار سخت می‌باشد و حتی ممکن است لک آن روی لباس شما باقی بماند.

 ما در این مقاله به شما چند روش پاک کردن آدامس از لباس را معرفی خواهیم کرد که بسیار موثر هستند. پس اگر تا به حال با این مشکل رو به رو شده‌اید حتما تا آخر این مقاله با ما همراه باشید.

راه های پاک کردن آدامس از لباس

در این بخش از مقاله قصد داریم تا به شما عزیزان 8 تا از بهترین و موثرترین روش‌های پاک کردن لکه ادامس از لباس را آموزش دهیم.

استفاده از مایع لباسشویی

نحوه پاک کردن ادامس از لباس با استفاده از مایع لباسشویی به این صورت می‌باشد که ابتدا مقداری از مایع لباسشویی را روی قسمت مورد نظر(قسمتی از لباس که آدامس به آن چسبیده) می‌ریزیم. بعد با استفاده از یک مسواک کهنه روی آن را می‌کشیم. این کار را انقدر ادامه می‌دهیم تا آدامس به طور کامل از لباس جدا شود. در صورتی که آدامس کنده نشد، می‌توانید از یک چاقو کند نیز کمک بگیرید. بعد از اتمام کار می‌توانید لباس خود را داخل ماشین لباسشویی بیندازید و یا آن را با دست بشویید.

نکته

 در صورتی که دلخواه می‌توانید از لکه بر به جای مایع لباسشویی استفاده نمایید.

اگر روی لباس چربی نشسته و قصد دارید آن را تمیز کنید، بلاگ بهترین راه‌کارها برای از بین بردن لکه چربی لباس را مطالعه کنید

استفاده از اتو

طرز پاک کردن آدامس از لباس با استفاده از اتو به این صورت است که ابتدا اتو را روی درجه متوسط قرار می‌دهید و بعد روی آن قسمت از لباس که آدامس چسبیده است، یک تکه مقوا قرار می‌دهیم. به گونه‌ای که آدامس بین پارچه لباس و مقوا قرار بگیرد. بعد اتو را روی مقوا می‌کشیم. در اثر حرارت اتو که به مقوا منتقل می‌شود، آدامس از لباس کنده شده و به مقوا می‌چسبد. این‌ کار را تا زمانی که تمامی آدامس به مقوا بچسبد، ادامه دهید. در نهایت لباس را داخل لباسشویی بشویید.

پاک کردن ادامس از لباس استفاده از الکل

بهترین روش پاک کردن ادامس از لباس ‌هایی که پارچه نازکی دارند، استفاده از الکل می‌باشد. چرا که الکل روی پارچه لکه نمی‌اندازد و رنگ آن را هم از بین نمی‌برد.

برای این کار یک اسفنج بردارید و آن را به الکل آغشته کنید. بعد اسنفج را فشار دهید تا الکل اضافه آن خارج شود. در مرحله بعد چند بار اسفنج را روی آدامس بکشید و 5 دقیقه صبر کنید تا الکل تأثیر خودش را روی آدامس بگذارد. بعد از گذشت 5 دقیقه یک مسواک بردارید و روی آدامس را برس بکشید. خواهید دید که آدامس به راحتی از سطح لباس کنده خواهد شد. در صورت لزوم لباس را داخل ماشین لباسشویی انداخته و یک دور آن را بشویید.

پاک کردن آدامس از لباس

اگر لباسی را دارید که بر روی آن خون ریخته است، برای تمیز کردن آن، بلاگ پاک کردن لکه خون را مطالعه نمایید

جدا کردن آدامس از لباس استفاده از یخ

پاک کردن آدامس از روی لباس با یخ شناخته شده‌ترین روش ها برای این کار است. برای این روش شما فقط احتیاج دارید به یک قالب یخ و یک چاقو کند. لباس را روی یک ظرفی مثل سینی پهن کنید چرا که با آب شدن یخ روی لباس، لباس شما خیس خواهد شد و در این صورت به سطح زیرین خودش نم پس می‌دهد. قالب یخ را روی آن قسمت از لباس که آدامس چسبیده است قرار می‌دهیم. بعد چند دقیقه صبر می‌کنیم تا آدامس کاملا سفت بشود تا بتوانید آن را از لباس جدا کنید. بعد از این که آدامس به طور کاملا سفت شد ابتدا با کمک یک چاقو و در نهایت با استفاده از ناخن شروع به کندن آدامس کنید. اگر در حین کندن آدامس از روی لباس مجدد آدامس شل شد و به دست چسبید دوباره از یخ استفاده کنید تا وجددا سفت شده و به توانید به کار خود ادامه دهید. البته این مورد به نوع آدامس بستگی دارد. بعضی از آدامس‌ها به محض سفت شدن با کوچکترین اشاره از روی لباس کنده می‌شوند، اما بعضی از آدامس‌ها برای کنده شدن نیز نیاز به تلاش بیشتری دارند.

در روش دیگر هم می‌توانید لباس را داخل یک کیسه فریزر قرار داده و بعد آن را داخل فریزر بگذارید و بعد از نیم ساعت آن را خارج کرده و بعد دوباره مراحل گفته شده را انجام دهید تا آدامس از لباس جدا شود.

پاک کردن آدامس از لباس

پاک کردن ادامس از لباس با جوشاندن آن

این روش را معمولا برای پاک کردن آدامس از روی لباس مشکی استفاده می‌کنند. برای این کار ابتدا آن قسمت از لباس که به آن آدامس چسبیده است را داخل یک ظرف حاوی آب جوش قرار می‌دهیم. یک دستکش دستتان کنید و همانطور که لباس داخل آب داغ قرار دارد، اقدام به کند آدامس با مسواک و یا چاقو کنید. این روند را انقدر ادامه دهید تا تمام آدامس از روی لباس کنده شود. بعد لباس را از داخل آب خارج کرده و آن را بفشارید تا آب اضافه آن خارج دهد در نهایت اجازه دهید تا لباس کاملا خشک شود. بعد از خشک شدن لباس، آن را بررسی کنید که آیا لکی از آدامس روی آن باقی مانده است یا خیر در صورتی که مقداری از آدامس روی لباس باقی مانده بود، مجددا این مراحل را تکرار کنید.

شما همچنین می‌توانید برای پاک کردن ادامس از لباس، از بخار کتری استفاده کنید. به این صورت که مقداری آب را داخل یک کتری به جوش آورید و بعد آن قسمت از لباس که به آن آدامس چسبیده است را  بالای دهانه‌ کتری نگهدارید تا بخار مستقیما به آن بخورد. به مدت یک دقیقه صبر کنید تا آدامس نرم شود و بعد با استفاده از یک مسواک، آدامس را از روی لباس جدا کنید.

برای تمیز کردن کفش جیر، این بلاگ را مطالعه نمایید

استفاده از کره‌ی بادام زمینی

شاید برایتان جالب باشد اما یکی از روش‌های پاک کردن ادامس از لباساستفاده از کره بادام زمینی می‌باشد. برای این کار ابتدا تمام سطح آدامسی که به لباس چسبیده است را با کره‌  بادام زمینی بپوشانید. چند دقیقه صبر کنید تا آدامس نرم شود و خاصیت چسبندگی آن کاهش بیابد. بعد با استفاده از یک چاقوی کُند سعی کنید آدامس را از روی لباس جدا کنید.این نکته را حتما به ‌یاد‌ داشته‌ باشید که کره‌ی بادام زمینی روغنی می‌باشد پس ممکن است سطح لباس یا پارچه‌ شما را لک کند. پس حتما بعد از جدا کردن آدامس، لباس را با مواد شوینده بشویید. برای این  کار می‌توانید از لکه بر و یا مایع لباسشویی استفاده کنید.

استفاده از سرکه

برای پاک کردن ادامس از لباس با سرکه ، ابتدا یک فنجان سرکه را داخل مایکروویو یا روی بخار کتری کرم می‌کنیم. در واقع لازم نیست سرکه جوش بیاید همین که گرم شود کافی است. بعد از یک مسواک کمک بگیرید و آن را به سرکه آغشته کنید و بعد آن را روی آدامس بکشید. این کار نیاز به سرعت عمل دارد چرا که سرکه سرد خیلی خوب عمل نخواهد کرد. این کار را جدا شدن کامل آدامس از روی لباس ادامه دهید و در صورتی که سرکه سرد د، دوباره آن را گرم کنید. وقتی که کار شما تمام شد لباس را یک بار کاملا با مواد شوینده بشویید تا بوی سرکه از بین برود.

پاک کردن آدامس از لباس

استفاده از بنزین

یکی از موادی که می‌تواند در پاک کردن ادامس از لباس به شما کمک کند، بنزین است. چرا که بنزین می‌تواند آدامس را حل کند.‌

به یاد داشته باشید که در استفاده از بنزین خیلی احتیاط کنید، چرا که این ماده قابل اشتعال و خطرناک می‌باشد. پس تا جایی که ممکن است، به مقدار کم از بنزین استفاده کنید.

برای این کار ابتدا به وسیله چاقو کند تا حدی که می‌توانید آدامس را از لباس جدا کنید و بعد با استفاده از یک قطره چکان، یواش یواش بنزین را روی آدامس باقی مانده روی لباس بریزید. چند دقیقه صبر کنید و بعد دوباره با استفاده از یک مسواک روی آن را بکشید. بعد از اتمام کار لباستان را با مواد شوینده بشویید تا بوی بنزین از بین برود.

نکته

 در صورتی که بنزین در دسترس نبود می‌توانید از مایع فندک استفاده کنید.

در صورتی که قصد تمیز کردن کفش سفید را دارید، این بلاگ، راهنمای شما خواهد بود

پاک کردن آدامس از لباس

کلام آخر

از این که تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم و امیدواریم که اطلاعات بسیار مفیدی را در رابطه با پاک کردن ادامس از لباس در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. به عنوان نکته پایانی باید خدمتتان عرض کنیم که پیش گیری بهتر از درمان است. یعنی باید مراقب باشید تا آدامس به لباستان نچسبد. اما در صورتی که این اتفاق افتاد با استفاده از یکی از روش‌های گفته شده آرامس را از روی لباس خود پاک کنید. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ وقت برای انجام این کار از وسایل تیز استفاده نکنید، چرا که ممکن است به لباس خود آسیب بزنید.

امیدواریم توانسته باشیم در این مسیر، شما را راهنمایی کرده باشیمو همچنین در صورتی که سوالی در این زمینه برای شما وجود داشت، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

سوالات متداول

برای پاک کردن آدامس از روی لباس می‌توان از اتو استفاده کرد؟

بله. به این شکل که ابتدا اتو را روی درجه متوسط قرار می‌دهید و بعد روی آن قسمت از لباس که آدامس چسبیده است، یک تکه مقوا قرار می‌دهیم. به گونه‌ای که آدامس بین پارچه لباس و مقوا قرار بگیرد. بعد اتو را روی مقوا می‌کشیم. در اثر حرارت اتو که به مقوا منتقل می‌شود، آدامس از لباس کنده شده و به مقوا می‌چسبد.

استفاده از بنزین برای جدا کردن آدامس از روی لباس چگونه است؟

ابتدا به وسیله چاقو کند تا حدی که می‌توانید آدامس را از لباس جدا کنید و بعد با استفاده از یک قطره چکان، یواش یواش بنزین را روی آدامس باقی مانده روی لباس بریزید. چند دقیقه صبر کنید و بعد دوباره با استفاده از یک مسواک روی آن را بکشید. بعد از اتمام کار لباستان را با مواد شوینده بشویید تا بوی بنزین از بین برود.

آیا با استفاده از سرکه می‌توان آدامس چسبیده به لباس را از روی آن جدا کرد؟

بله، برای این کار ابتدا یک فنجان سرکه را داخل مایکروویو یا روی بخار کتری کرم می‌کنیم. بعد از یک مسواک کمک بگیرید و آن را به سرکه آغشته کنید و بعد آن را روی آدامس بکشید. این کار نیاز به سرعت عمل دارد چرا که سرکه سرد خیلی خوب عمل نخواهد کرد. این کار را جدا شدن کامل آدامس از روی لباس ادامه دهید و در صورتی که سرکه سرد شد، دوباره آن را گرم کنید. وقتی که کار شما تمام شد لباس را یک بار کاملا با مواد شوینده بشویید تا بوی سرکه از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *