مقالات

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید ، یکی از دغدغه‌های است که برای افرادی که خیلی به تیپ و ظاهرشان اهمیت می‌دهند وجود دارد. شاید همه این باور را پذیرفته باشند که استفاده از کفش یا لباس‌های سفید در خوش تیپ بودن آدم‌ها سهم خیلی زیادی دارد. اما خیلی وقت‌ها از خرید کفش یا کتانی سفید با وجود علاقه‌ای که به آن داریم، خودداری می‌کنیم. چرا که کفش و کتانی‌های سفید خیلی زود کثیف شده و دیگر آن ظاهر زیبای قبلی را نخواهند داشت.

 مراقبت دائم از کتانی و کفش‌ها برای این که کثیف نشود هم، بسیار سخت خواهد بود. ما در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را به شما عزیزان معرفی کنیم که به کمک آن بتوانید کتانی‌های سفید و کثیف شده خود را به گونه‌ای تمیز کنید که به زیبایی و تمیزی روز اول آن باشد. اگر تا آخر این مقاله با ما همراه باشید، تمیز کردن کفش سفید را یاد خواهید گرفت و دیگر نیازی نیست که از خرید کتانی سفید خودداری کنید.

نکات مهم در رابطه با تمیز کردن کفش سفید

خب شاید راحت‌ترین راهی که وجود دارد تا کفش‌های سفید شما تمیز بماند این است که از آن مراقبت کرده از پوشیدن کتانی یا کفش سفید در جاهایی که گل و لای وجود دارد خود داری کنید. اما در صورت کثیف شدن کفش چه باید کرد؟

سه نکته مهم در رابطه با تمیز کردن کفش و کتانی سفید وجود دارد.

نکته اول

 حتما قبل از این که کفش‌های سفید خود را برای اولین بار بپوشید، مقداری محلول ضد لک و ضد آب که در بازار موجود است را روی آن‌ها اسپری کنید. به این صورت حتی اگر کفش شما کثیف هم بشود خیلی راحت‌تر تمیز خواهد شد.

نکته دوم

 نکته دیگری که حتما باید آن رعایت کنید این است که اجازه ندهید لکه‌های ایجاد شده روی کفش سفید کهنه شود. در واقع هر چه زود‌تر نسبت به تمیز کردن کفش یا کتانی سفید خود اقدام کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت و هر چه دیرتر این کار را انجام دهید کثیفی به عمق پارچه کفش نفوذ کرده و احتمال تمیز شدن آن کمتر می‌شود. به اصطلاح کفش شما چرک مرد خواهد شد.

نکته سوم

 برای تمیز کردن کفش سفید هیچ گاه آن‌ها را داخل ماشین لباسشویی نیندازید. شستن کفش و کتانی با ماشین لباس‌شویی لکه‌ها را در برابر شست ‌و شو مقاوم‌ خواهد کرد. علاوه‌ بر این، ماشین لباس‌شویی باعث آسیب‌های دائمی به کفش مثل پارگی، نخ‌ کش‌ شدن و خرابی چرم یا پارچه آن خواهد شد. پس نتیجه می‌گیریم که بهتر است برای تمیز کردن کفش سفید نباید از ماشین لباسشویی استفاده کرد. راه‌های بهتری وجود دارد که در ادامه به آن می‌پردازیم.

بلاگ  تمیز کردن مبل مخمل را برای داشتم مبل هایی تمیز، مطالعه کنید

تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان

شاید جالب باشد که بدانید خمیر دندان فقط برای سفید کردن دندان نیست. شما می‌توانید از خمیر دندان به‌ عنوان یک راه حل موثر  برای تمیز کردن کفش‌ سفید خود استفاده کنید. جهت تمیز کردن کفش‌ سفید با این روش، اولین نکته این است که باید از خمیردندان بدون رنگ استفاده کنید. چون که خمیردندان‌های رنگی خود باعث لک شدن کفش خواهند شد. برتری این روش نسبت به روش‌های دیگر این است که استفاده از خمیر دندان نه آسیبی به پوست شما وارد می‌کند و به کفش شما.

برای تمیز کردن کفش سفید با خمیر دندان، نیاز داریم به خمیردندان غیرژلی و بدون رنگ و یک عدد مسواک کهنه شده. به صورت چرخش دایره‌ای خمیر دندان را به وسیله مسواک روی لکه‌های کفش بمالید و 10 دقیقه صبر کنید تا خمیر روی کفش خشک شود. سپس به کمک یک حوله یا دستمال پارچه‌ای ضخیم، سطح کفش را پاک کنید. در صورت مشاهده آثار لک دوباره این روند را تکرار کنید.

تمیز کردن کفش سفید

تمیز کردن کفش سفید با مایع سفید کننده

برای تمیز کردن کفش یا کتانی سفید با استفاده از مایع سفید کننده، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مایع سفید کننده را با آب رقیق کنید. مقدار مایع سفید کننده هم خیلی مهم است؛ این مقدار بسته به جنس کفش متفاوت خواهد بود. در بسیاری از راهنماهای مخصوص نگهداری کفش توصیه شده است که برای شستن کفش‌ها با مایع سفید کننده، باید نسبت سفید کننده به آب یک به پنج باشد.

 اگر در مصرف مایع سفید کننده زیاده روی کنید ممکن است کفش‌های سفید زرد بشود. درست است که سفید کننده‌های خانگی سمی و خورنده نیستند اما باز هم هنگام کار با این مواد حتما باید از دست کش و ماسک استفاده کرد و نکات ایمنی را حتما رعایت کرد. همچنین بهتر است هنگام کار با سفید کننده در فضای باز و یا زیر هود قرار داشته باشید و مواظب باشید که سفید کننده با چشم‌ و پوست  شما تماس پیدا نکند.

برای تمیز کردن کفش سفید با این روش نیاز داریم به آب، کاسه، مایع سفید کننده و مسواک نیاز داریم. برای شستن کفش‌ها به این صورت عمل می‌کنیم که ابتدا مسواک را به محلول مایع سفید کننده که با آب رقیق‌ کردیم، آغشته کرده و بعد به‌ کمک آن، روی کفش را فرچه کشیده و تمیز می‌کنیم. بعد از این که کل کفش را فرچه کشیدیم، آن‌ها را با آب گرم آب‌ کشی می‌کنیم. درنهایت اجازه دهید که کفش‌ها  چند ساعت در هوای آزاد بمانند و کاملا خشک شوند.

تمیز کردن کفش سفید

برای داشتن یک کمد مرتب و منظم، بلاگ مرتب کردن کمد لباس را مطالعه نمایید

تمیز کردن کفش سفید با جوش شیرین

اگر ترفند‌های مختلف شست و شو را دنبال کرده باشید، حتما نام جوش شیرین در بسیاری از ترفند‌های تمیز کاری منزل شنیده‌اید. مخصوصا اگر جوش شیرین با سرکه هم مخلوط شود از خاصیت پاک کنندگی بسیار بالایی برخوردار خواهد شد و بسیاری از لکه‌ها را از بین خواهد برد.

برای تمیز کردن کفش‌ سفید خود با این روش، احتیاج داریم به یک قاشق غذاخوری آب گرم، یک قاشق غذاخوری سرکه سفید و یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین.

 مواد گفته شده را داخل یک کاسه با هم مخلوط می‌کنیم  تا یک ترکیب خمیری مانند حاصل شود. به کمک یک مسواک زبر این مخلوط را روی کفش مالیده و فرچه بکشید. بهتر است مسواک را با حرکات دایره‌ای روی کفش بکشید تا نتیجه بهتری حاصل شود. پس از این که کل سطح کفش را به مخلوط آغشته کردید و خوب فرچه کشیدید، آن را  چند ساعت در زیر آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شود. بعد از خشک ‌شدن کفش‌ها، آن‌ها را حسابی بتکانید و یا با کمک یک مسواک تمیز، جوش‌شیرین و سرکه باقی مانده روی کفش را ازروی آن پاک کنید.

جاکفشی شوتوت محصولی برای نظم دادن به کفش های خود

تمیز کردن کفش سفید چرمی

تمیز کردن کفش چرمی بسیار آسان است. چرا که جنس چرم به گونه‌ای می‌باشد که آب را خیلی به خودش جذب نمی‌کند. برای تمیز کردن کفش سفید چرمی نیاز داریم به حوله کاغذی، صابون بی رنگ و پارچه نخی.

به این صورت عمل می‌کنیم که ابتدا حوله کاغذی را کمی خیس کرده  و خیلی آرام روی سطح بیرونی کفش چرمی خود می‌کشیم. این کار باعث می‌شود که بسیاری از کثیفی‌های برجسته‌ کفش مثل گل و لای از روی کفش پاک شود. بعد از این که کل کفش را با حوله خیس تمیز کردید، 10 دقیقه صبر کنید تا در معرض هوای آزاد خشک شود. حالا پارچه نخی را برداشته و آن را کاملا خیس می‌کنیم و بعد آن را به صابون بی رنگی که داشتیم حسابی آغشته می‌کنیم. کفش برا یا این پارچه آغشته به صابون حسابی تمیز کنید تا هر گونه کثیفی از عمق کفش پاک شود. پس از اتمام کار کف موجود بر روی کفش را با یک دستمال خیس گرفته و مجداا به مدت 15 دقیقه در معرض هوای آزاد قرار می‌دهیم تا خشک شود. در صورت مشاهده لک این کار‌ها را دوباره تکرار کنید.

نگاهی به محصول نگهدارنده و نظم دهنده کفش تاشو برای نظم دادن به کفش های خود بیندازید.

تمیز کردن کفش سفید

نکات تکمیلی تمیز کردن کفش سفید

  • خشک کردن کفش‎های جیر بسیار مهم است. چرا که وجود آب یا رطوبت داخل این نوع کفش‌ها باعث تخریب آن‌ها خواهد شد. برای خشک کرده کفش‌های جیر، از حوله کاغذی استفاده کنید. همچنین برای تمیز کردن لکه‌‌های خشک شده روی کفش جیر می‌توانید از مداد پاک کن استفاده کنید. نکته مهم دیگر در خصوص کفش‎های جیر این است که پس از خشک شدن کامل کفش‌ها پس از شست و شو، باید روی آن را برس بکشید تا بافت پارچه جیر کفش مجددا به حالت اول خودش برگردد.
  • در صورت وجود لکه‌های زرد رنگ روی کفش یا کتانی سفید، می‌توانید از الکل یا آب اکسیژنه هم برای تمیز کردن آن‌ها استفاده کنید.
  • در صورت وجود لکه‌های خیلی سر سخت و مقاوم روی کفش‌های سفید از مقداری مخلوط آب و رنگ بر استفاده کرده و به مدت 5 دقیقه روی لکه مورد نظر قرار دهید و سپس به کمک یک دستمال پارچه‌ای آن را از روی کفش پاک کنید.
  • از خمیر دندان بی رنگ می‌توانید برای تمیز کردن زیره کفش هم استفاده کنید.
  • هنگام شستن برخی از کفش‌ها با آب گرم مشاهده می‌کنید که رنگ کفش به طور کلی تغییر رنگ داده است. نگران نباشید این تغییر رنگ بخاطر جنس پارچه کفش بوده و بعد از خشک شدن کفش به همان رنگ اولیه خود باز میگردد.

بلاگ تمیز کردن مبل پارچه ای ، به شما کمک می‌کند همواره مبل هایی تمیز داشته باشید

تمیز کردن کفش سفید

جمع بندی

تمیز کردن کفش سفید در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از آنجایی که کفش رنگ سفید، بر خلاف سایر رنگ ها، کثیفی اش خیلی بیشتر خودش را نشان می‌دهد، باید همواره راه های مراقبت و همچنین تمیز کردن آن را در نظر داشته باشید.

 امیداوریم که توانسته باشیم با این مقاله، شما را در نگهداری از کفش خود راهنمایی کرده باشیم. اگر سوالی هم در این زمینه داشتید، خوشحال می‌شویم که در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *