مقالات

وسایل مورد نیاز پیک نیک

وسایل مورد نیاز پیک نیک

وسایل مورد نیاز پیک نیک ، چه مواردی هستند؟ پیک نیک و وقت گذراندن در طبیعت یکی از تفریحات مورد علاقه ما ایرانی‌ها است. برای یک پیک نیک خوب نیاز داریم که یک سری وسایل را با خود ببریم. شاید خیلی از مواقع وقتی به مقصد مورد نظر خود که برای پیک نیک انتخاب کردید رسیدید، تازه متوجه شده باشید که یکی از وسایل مهم و ضروری را در خانه جا گذاشته‌اید. علاوه بر وسایل مواردی مثل وضعیت هوا و جاده هم باید قبل از حرکت چک شود.

 ما در این مقاله تمام وسایل مورد نیاز پیک نیک را گردآوری کردیم. پس اگر برایتان زیاد پیش می‌آید که موارد مختلف برای یک پیک نیک خوب را فراموش کنید، پیشنهاد می‌کنیم تا آخر این مقاله حتما با ما همراه باشید.

حیاتی ترین وسایل مورد نیاز پیک نیک

پیک نیک رفتن، نیاز به یک سری ملاحظات دارد که باید با توجه به مقصدی که دارید، مواردی را رعایت نمایید. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

چک کردن وضعیت آب و هوا مقصد

 همانطور که می‌دانید پیک نیک در واقع یک تفریح و وقت گذرانی در طبیعت و در هوای آزاد است. پس آب و هوای مقصدی که می‌خواهیم به آنجا بریم بسیار اهمیت دارد. برای مثال اگر شما فرد سرمایی باشید و یا در جمعی که می‌خواهید با آن‌ها به پیک نیک بروید کودک وجود داشته باشد؛ در صورتی که هوا را چک نکنید و در مقصد با سوز سرما یا باران و برف مواجه شوید؛ نه تنها به شما خوش نمی‌گذرد بلکه یک عذاب و یک خاطره تلخ همیشه خواهد بود.

 به این ترتیب حتما باید شب قبل از حرکت آب و هوای جاده و مقصد را چک کنید. تا در صورت نیاز سفر خود را کنسل و یا تجهیزات لازم برای آن آب و هوا را با خود بردارید. اتفاقا بسته به شرایط هوا لیست وسایل مورد نیاز پیک نیک تغییر خواهد کرد.

زیرانداز

 قطعا یکی از وسایل مهم و ضروری که اول از همه باید آن را برداشت، یک زیر انداز مناسب است. اندازه زیر انداز متناسب با تعداد افرادی که در پیک نیک حضور دارند قطعا متفاوت خواهد بود. همچنین جنس زیر انداز هم بسته به مقصدی که انتخاب کردید متفاوت خواهد بود.

 برای مثال در مقصد مورد نظر خود، زیر انداز را روی چمن یا ماسه کنار دریا بیندازید، باید از زیر انداز پلاستیکی و ضد آب استفاده کنید. در غیر این صورت رطوبت زمین به لباس شما منتقل خواهد شد. برخی از زیر انداز‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که وقتی آن‌ تا می‌زنیم به شکل یک کیف در می‌آیند و حمل نقل آن بسیار راحت‌تر خواهد بود.

وسایل مورد نیاز پیک نیک

سبد یا کوله پیک نیک

 اگر از افرادی هستند که مرتب با خانواده و دوستان خود به پیک نیک می‌روند، به شما توصیه می‌کنیم که یک کوله مخصوص و جداگانه برای پیک نیک داشته باشید و برخی از وسایل مورد نیاز را در آن نگهداری کنید.

 این کار هم کمک می‌کند تا وسیله‌ای در خانه جا نگذارید و هم به سرعت عمل شما در جمع کردن وسایل کمک خواهد کرد. در این سبد مخصوص همیشه مقداری چای یا قهوه (بست به سلیقه خود)، قند و شکر، نمک، مایع ظرفشویی و اسکاج، کبریت یا فندک، بشقاب ملامین به تعداد افراد خانواده، چاقو، تعدادی قاشق و چنگال، لیوان درب دار به تعداد کافی، کیسه زباله، سفره یک بار مصرف، ماهتابه کوچک، سبد کوچک قرار دهید.

 اگر می‌خواهید وسایل مورد نیاز پیک نیک دو نفره را جمع آوری کنید و یا این که قصد دارید داخل جنگل یا بالا یک تپله به پیک نیک بروید؛ توصیه می‌کنیم که به جای سبد از کوله مخصوص پیک نیک استفاده کنید که جای کمتری اشغال می‌کند و حمل آن هم راحت‌تر خواهد بود.

پتو و بالش سبک

 برای رفتن به پیک نیک معمولا باید به خارج شهر سفر کرد. پس راننده باید تایم زیادی رانندگی کند. برای ایمنی سفر راننده حتما باید کاملا استراحت کند. چه استراحتی لذت بخش‌تر از خوابیدن در طبیعت. پس برای استراحت راننده و چرت نیم روزی خود در طبیعت به شما پیشنهاد می‌کنیم تا حتما بالش کوچک و پتو مسافرتی با خود بردارید. مخصوصا اگر به همراه خود کودک داشته باشید، داشتن پتو و بالش صرفا یک گزینه نیست بلکه یک وسیله ضروری محسوب می‌شود.

اگر قصد سفر دارید، بلاگ وسایل مورد نیاز سفر را مطالعه نمایید

وسایل مورد نیاز پیک نیک

 از آنجایی که استفاده از تلفن همراه برای اکثر افراد بسیار ضروری و مهم است. پیشنهاد می‌کنیم که برای رفتن به پیک نیک، حتما پاوربانک و شارژر خود را بردارید. داشتن پاور بانک از اهمیت بیشتری نسبت به شارژر برخوردار است.

 چرا که احتمال درسترسی شما به پریز برق در دامن طبیعت بسیار کم است. حتی اگر پاوربانک ندارید توصیه می‌کنیم که حتما آن را تهیه کرده و همراه خود به سفر و پیک نیک ببرید. عکس و فیلم گرفتن در طبیعیت زیبا بسیار لذت بخش و مورد علاقه همه افراد است. اما باید گوشی تلفن همراه شما شارژ کافی برای انجام این کار یا کارهای ضروری دیگر، را داشته باشد.

 این نکته را هم فراموش نکنید که شب قبل از سفر حتما پاور بانک خود را شارژ کنید.

وسایل مورد نیاز پیک نیک

پک سلامت و بهداشت

 وجود برخی وسایل که مربوط به بهداشت و سلامت انسان می‌باشد، در وسایل مورد نیاز پیک نیکواجب است. برای مثال وسایل بهداشتی مثل، دستمال کاغذی، دستمال توالت، دستمال مرطوب، نخ دندان، صابون و پد بهداشتی برای بانوان از وسایل بهداشتی می‌باشد که وجود آن در پیک نیک ضروری است. فرقی نمی‌کند که شما به یک پیک نیک چند ساعته بروید یا چند روزه داشتن جعبه کمک‌های اولیه با ملزومات داخل آن بسیار مهم و ضروری است.

 وسایلی که حتما باید داخل جعبه کمک‌های اولیه وجود داشته باشد، عبارتند از قرص مسکن، قرص ضد تهوع، چسب زخم، اسپری یا پماد ضد نیش حشره، اسپری مخصوص زخم برای ضدعفونی و درمان سریع زخم‌های سطحی، گاز استریل، باند و پد الکلی.

وسایل مورد نیاز پیک نیک

آفتابگیر و بادگیر پنجره ماشین ، محصول پیشنهادی کالامان برای خودرو در هنگام سفر

آب

 آب یکی از مهم‌ترین وسایل مورد نیاز پیک نیک است. سعی کنید شب قبل از حرکت میزان آب مصرفی خود را تخمین بزنید. چرا که با توجه به مقصد، نوع غذایی که می‌خواهید در پیک نیک نوش جان کنید، مقدار آبی که قرار است بنوشید و تعداد نفرات که در پیک نیک حضور دارند، مقدار آبی که نیاز است به همراه داشته باشید متفاوت خواهد بود.

 اگر در فصل گرم سال به دامن طبعیت بروید،  بردن یک کلمن پر از یخ بسیار ضروری خواهد بود. آبی که داخلن کلمن ریخته می‌شود اغب برای نوشیدن استفاده می‌شود. برای مصارف دیگر آب، باید آن را داخل گالن‌های مخصوص آب بریزید.

 گالن‌های وجود دارند که به طور مخصوص برای مسافرت و پیک نیک طراحی شده‌اند. این گالن‌ها علاوه بر این که حمل آب مورد نیاز را راحت‌تر می‌کند، تاشو نیز می‌باشد و زمانی که خالی باشند فضای کمی را اشغال خواهند کرد. همچنین درب این گالن‌ها به گونه‌ای طراحی شده است که دارای شیر باز و بسته کردن باشد و این قابلیت علاوه بر این که استفاده از آن را راحت‌تر می‌کند، در مصرف آب هم صرفه جویی خواهد شد. این گالن‌های با حجم‌های مختلف در بازار موجود است.

کلمن تاشو مسافرتی ، محصولی مناسب برای مسافرت و پیک نیک های آخر هفته

وسایل مورد نیاز پیک نیک

آشپزی در طبیعت

آشپزی در طبیعت بسیار لذت بخش است. خیلی از افراد فقط به بهانه طبخ غذا به پیک نیک می‌روند. در صورتی که بخواهید برای طبخ غذا به طبیعت بروید وسایل مورد نیاز پیک نیک شما بیشتر خواهد بود. چرا که تمام ملزومات آشپزی را باید همراه خود ببرید.

 برای طبح غذاهای کبابی شما نیاز دارید به، منقل، سیخ، سینی، باد بزن، ژل آتش زا و کبریت. اما برای طبخ غذاهای سرخ کردنی شما نیاز داید به روغن، ماهی‌تابه، زیر قابلمه. درصورتی که میل داشته باشید چای آتشی در طبعیت میل کنید باید یک قوری مخصوص برای این کار بردارید. قوری روی آتش سیاه می‌شود پس حتما یک قوری یا کتری جداگانه برای این منظور تهیه فرمایید.

 پیشنهادی که ما برای طبخ غذاهای سرخ کرده و کبابی داریم، استفاده از منقل سفری و استند سفری می‌باشد که مخصوصا برای پیک نیک طراحی شده و استفاده از آن بسیار راحت و لذت بخش خواهد بود. استند سفری با نام‌هایی چون سه پایه آتش و پایه سرخپوستی هم شناخته می‌شود.

آشپزی در طبیعت

چراغ قوه

 خیلی از افراد ترجیح می‌دهند که وقتی به پیک نیک می‌روند شب را هم در دل طبیعت بمانند و همان‌ جا تا صب بخوابند. در این صورت، وسایل مورد نیاز پیک نیک شما باید شامل یک سری وسایل مخصوص برای اقامت در شب باشد.

 یکی از این وسایل ضروری چراغ قوه می‌باشد. حتی اگر بدانید که در محل استقرار شما تیر برق وجود دارد، بازم هم لازم است که یک چراغ قوه و یا وسایل روشنای دیگر مثل هد لامپ یا چراغ اضطراری با خود به همراه داشته باشید. البته وجود چراغ قوه برای هر پیک نیک لازم است حتی اگر قصد دارید قبل از غروب خوشید به خانه بازگردید.

یکی از محصولات پیشنهادی برای پیک نیک، فلاسک دماسنج دار می‌باشد که توصیه می‌کنیم نگاهی به آن بیاندازید.

یخدان مسافرتی

 حتما موقع پیک نیک مقداری میوه با خود می‌برید. یا اگر بخواهید در دل طبیعت برای ناهار یا شام کباب درست کنید باید گوشت و مواد غذایی را به همراه خود ببرید. در این صورت شما برای این مواد خوراکی نیاز به یخچال دارید که خب طبیعتا این دستگاه را نمی‌توانید با خود به پیک نیک ببرید. چاره این مشکل یخدان سفری است.

 یخدان سفری می‌تواند سرمای لازم برای سالم و تازه ماندن  خوراکی‌های شما را فراهم می‌کند تا دیگر نگران فاسد شدن آن‌ها نباشید. بخصوص اگر بخواهید در فصول گرم سال به پیک نیک بروید، داشتن یک یخدان سفری ضروری است.

 یخدان‌های سفری یکی از وسایل مورد نیاز پیک نیک است که در مدل‌ها و گنجایش‌های مختلف در بازار موجود است. شما می‌توانید با توجه به نیاز و تعداد نفرات خانواده خود یخدان مناسب خود را تهیه کنید.

یخدان مسافرتی

وسایل بازی و سرگرمی

 یکی دیگر از قسمت‌های لذت بخش در پیک نیک باز کردن با دوستان است. بازی و تفریح باعث تخلیه انرژی و رفع خستگی می‌شود. بهتر از روز قبل برنامه ریزی کنید که چه بازی مناسب مقصد و افراد حاضر در پیک نیک هست.

 برای مثال بازی بدمینتون مناسب افراد نوجوان و بزرگسال است و در جایی که هوای آنجا آرام و بدون وزش باد باشد. با این حال پیشنهاد می‌کنیم که همیشه توپ را جز وسایل مورد نیاز پیک نیک خود قرار دهید. چرا که با توپ در هر شرایطی و با هر سن و سالی می‌توان بازی کرد و لذت برد.

وسایل بازی و سرگرمی

مراقب طبیعت باشید

 درآخر برای نکته پایانی باید خدمتتان عرض کنیم که لطفا و حتما زمانی که قصد برگشت به خانه را پیدا کردید، تمام زباله‌هایی در این مدت تولید کرده بودید را جمع کنید. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم کیسه زباله از وسایل مورد نیاز پیک نیک است.

 تمام زباله‌هایی که تولید کردید را داخل کیسه مخصوص بریزید و حتی اگر روی زمین تعدادی زباله وجود داشت خوب است که آن‌ها را هم از زمین برداشته و داخل کیسه زباله خود بریزد. اگر در جایی که استقرار داشتید سطل آشغال وجود نداشت، لطف زباله‌ها را با خود بیاورید و در سطل زبانه نزدیک منزل خود بیندازید. همچنین در صورت روشن کردن آتش در طبیعت، هنگام برگشت به منزل از خاموش شدن آن اطمینان حاصل نمایید. توجه داشته باشید که رفتار شما با طبیعت نشانه شعور و شخصیت خانوادگی شما است.

اگر قصد خرید جاروشارژی دارید، بلاگ بهترین جارو شارژی موجود در بازار را از دست ندهید

وسایل مورد نیاز پیک نیک

لیست وسایل مورد نیاز پیک نیک

همانطور که خدمتتان عرض کردیم در بخش آخر این مقاله، لیستی از تمام وسایل مورد نیاز پیک نیک را عزیزان ارائه می‌دهیم. این  نکته را در نظر داشته باشید که این یک لیست کلی است؛ پس طبق برنامه که دارید وسایل مورد نیاز با شرایط خود را انتخاب کرده و داخل یک کاغذ بنویسید تا وسیله‌ای از قلم نیوفتد. برای مثال اگر قصد ندارید شب در طبیعت بخوانید نیازی نیست کیسه خواب همراه خود ببرید.

 • آب
 • کلمن
 • یخدان
 • زیر انداز
 • پتو و بالش کوچک
 • چادر مسافرتی
 • کیسه خواب
 • کیسه زباله
 • نخ و سوزن
 • کبریت
 • قند، شکر، چای، نمک
 • وسایل بازی
 • مواد غذایی و خوراکی مورد نیاز
 • مایع ظرفشویی و اسکاج
 • منقل و استند سفری
 • کتری مخصوص سفر
 • سیخ
 • باد بزن
 • ژل آتش زا
 • صابون، دستمال کاغذی، پد بهداشتی بانوان
 • طناب
 • سبد یا کوله پیک نیک
 • ظروف مورد نیاز(بشقاب، قاشق، چنگال، چاقو، ماهی‌تابه، قابلمه، لیوان، کاسه، سبد، سینی)
 • دمپایی و کفش مناسب سفر
 • چراغ قوه
 • پاوربانک، شارژر، اسپیکر
 • لباس گرم
 • جعبه کمک‌های اولیه( همراه با ملزوماتی که پیش‌تر ذکر شد)
 • داروهای مخصوص افراد حاضر در پیک نیک
 • تلفن همراه و دوربین
 • دستمال مرطوب
 • آفتابه مسافرتی
 • ضد آفتاب و عینک آفتابی
 • سفره یک بار مصرف و سفره پارچه‌ای
 • دست گیره و زیرقابلمه
یست وسایل مورد نیاز پیک نیک

جمع بندی

در این بلاگ، وسایل مورد نیاز پیک نیک ، که به آسودگی شما در تفریح کمک خواهد کرد را مورد بررسی قرار دادیم. همچنین بررسی کردیم که اگر قصد دارید شب در طبیعت بمانید و یا در طبیعت آشپزی کنید، به چه مواردی نیاز دارید.

از این تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما سپاس گزاریم. امیدواریم اطلاعات مفیدی را در اختیار شما عزیزان قرار داده باشید تا به هنگام تفریح و پیک نیک تمام وسایل مورد نیاز را داشته باشید و از سفر خود لذت کافی را ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *