مقالات

بهترین راه‌کارها برای از بین بردن لکه چربی لباس

از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس

اگر روی لباس خود لکه چربی دارید، نگران نباشید. انواع مختلفی از محصولات رایج خانگی وجود دارد که می‌توانید از آنها برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس استفاده کنید تا دوباره تمیز و جدید به نظر برسند. احتمالاً با ما هم‌عقیده باشید که لکه‌های چربی به نسبت دیگر لکه‌های روی لباس دیرتر پاک می‌شوند، مخصوصاً اینکه اگر لکه‌ی مدنظر مدت زمان طولانی بر روی لباس باقی مانده باشد.

در این‌گونه مواقع شاید حتی بکارگیری از خشک‌شویی نیز نتواند لکه چربی را از بین ببرد. با این حال جای نگرانی نیست چرا که ما در این مقاله قصد داریم راه‌های ساده‌ای را به جهت از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

نحوه از بین بردن لکه چربی قدیمی روی لباس

  • استفاده از شوینده ظرف، صابون یا شامپو

در این روش باید کل محل چربی را با شوینده مایع ظرف بپوشانید. هر چند با اینکه شوینده‌های ضدچربی ممکن است بهتر عمل کنند، اما استفاده از آنها ضروری نیست. لذا می‌توانید از شامپو هم برای این منظور استفاده نمایید. علاوه بر این بکارگیری از صابون دست یا بدن نیز مفید خواهد بود. (مطمئن شوید که هیچ گونه افزودنی که ممکن است مانع تمیز کردن لکه چربی شود، وجود نداشته باشد. ضمناً توجه داشته باشید که در صورت استفاده از مواد شوینده رنگی، حتما آن را رقیق کنید وگرنه ممکن است مواد شوینده مورد استفاده لباس را لکه‌دار کند. استفاده از این روش یکی از بهترین‌ها را‌ها برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس است

 

محصول پیشنهادی : توری شستشوی لباس

 

  • استفاده از سرکه

برای این منظور ابتدا محل لکه را با آب بشویید، سپس به صورت اختیاری از سرکه بهره ببرید. سرکه یک ماده پاک کننده طبیعی است که از آن در طیف گسترده‌ای استفاده می‌شود. لذا در صورت تمایل کمی از سرکه را با مقداری آب مخلوط کنید و قسمت لکه‌دار لباس را در ترکیب آب و سرکه خیس دهید، کمی صبر کنید تا اثر خود را بر روی لکه بگذارد. سپس می‌توانید لباس را آبکشی کنید و در نهایت نیز می‌توانید لباس را با آب و صابون یا مواد شوینده بشوئید.

  • استفاده از محلول پاک کننده

یکی دیگر از راه‌های پاک کردن لکه چربی لباس بکارگیری از یک محلول پاک کننده است. همانطور که می‌دانید در بازار محلول‌های پاک کننده‌ی زیادی برای این منظور وجود دارند که ترجیحاً توصیه می‌کنیم که بهترین آن را تهیه کنید. برای مثال اگر علاقه به از بین بردن ناگهانی چربی لباس دارید بکارگیری از محلول پاک کننده شات معجزه خواهد کرد. این محلول پاک کننده را به تنهایی روی لکه  مورد نظر اسپری کرده و با آنقدر با مسواک بمالید، تا به کلی از بین برود.

از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس

  • استفاده از پودر بچه

یک راه دیگر برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس استفاده از پودر بچه است. برای این منظور چربی را با یک حوله کاغذی پاک کنید. سپس چربی را با پودر بچه بپوشانید. مقدار کمی مایع ظرفشویی و آب را با هم ترکیب کرده و روی پودر بچه قرار دهید و وقتی موادها شروع به کف کردن کردند، یک مسواک قدیمی بردارید و با حرکات دورانی لکه را مالش دهید. سپس کمی صبر کنید و بعد از آن لباس را بشوئید و اجازه دهید خشک شود.

  • استفاده از اسپری WD-40

از بین بردن لکه چربی روی لباس با اسپری WD-40 نیز امکان‌پذیر است. برای این منظور کافی است که این اسپری را تهیه و بر روی لکه لباس بزنید. بعد از آن به مدت 20 دقیقه منتظر بمانید تا اسپری روی لکه به خوبی اثر بگذارد. بعد از این مدت کافی است که لباس را با استفاده از آب گرم شستشو و اجازه دهید در هوای معمولی خشک شود.

 

محصول پیشنهادی : ظرف پودر ماشین رختشویی مرسه

 

  • استفاده از نشاسته ذرت

بکارگیری از نشاسته ذرت برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس از جمله روش‌هایی محسوب می‌شود که کارآیی بسیاری دارد. برای این منظور کافی است که مقداری از آن را تهیه و سپس روی لکه چرب لباس بریزید. اجازه دهید به همین صورت بماند و از مالش لباس خودداری کنید. سپس یک مسواک قدیمی بردارید و به آرامی روی لکه بکشید. چند دقیقه این کار را ادامه دهید تا به طور کل لکه چربی از بین برود. سپس می‌توانید لباس را شستشو دهید.

  • استفاده از جوش شیرین

از بین بردن لکه چربی روی پارچه حریر با بکارگیری از جوش شیرین امکان‌پذیر خواهد بود. راه استفاده از آن نیز بسیار آسان است. کافی است که مقدار کمی از این ماده را تهیه و به طور کامل روی لکه را با آن پوشش دهید. سپس اجازه دهید تا حداقل نیم ساعت زمان صرف شود. بعد از این مدت خواهید دید که لکه چربی کاملاً محو شده است. در آخر نیز توصیه به شستن لباس با آب ولرم داریم.

  • استفاده از گچ سفید

خوشبختانه برای از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس راه‌های زیادی وجود دارد که یکی از مناسب‌ترین آن بکارگیری از گچ سفید است. این محصول به خوبی می‌تواند روغن را جذب کند، لذا باعث می‌شود که لکه لباس به سرعت محو شود. برای این منظور ابتدا از یک حوله استفاده کنید و تا جایی که می‌توانید لکه را از لباس خود پاک کنید. سپس یک تکه گچ را روی لکه مالیده و روی آن را با پودر بچه (حذف کننده کمکی) بپوشانید. سپس کمی صبر کنید و بعد از رفع کامل لکه، لباس را آب و صابون شستشو دهید.

از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس

  • استفاده از الکل یا ضدعفونی کننده دست

الکل نیز به خوبی می‌تواند لکه‌های چربی روی لباس را محو کند. اگر الکل در دسترس ندارید، از ضدعفونی کننده دست هم می‌توانید کمک بگیرید چرا که بخش اصلی آن را الکل تشکیل داده است. احتمالاً روش استفاده را نیز یاد داشته باشید لذا نیازی به ارائه توضیحات تکراری نخواهد بود. گفتنی است که از بین بردن لکه چربی با استفاده از الکل به صورت صددرصدی خواهد بود.

سخن آخر

همانطور که حتماً متوجه شده‌اید از بین بردن لکه چربی کهنه روی لباس نباید کار سختی باشد، فقط باید بعضی از لوازمی که می‌توانند در این امر به شما کمک کنند را تهیه کنید. با این حال ممکن است روش‌های دیگری نیز برای انجام این کار وجود داشته باشد که از قلم افتاده باشند. لذا از شما عزیزان تقاضا داریم در صورتی که راه بهتری را سراغ دارید، حتماً ما را از طریق بخش نظرات در جریان قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *