مقالات

شیوه‌های تمیز کردن اتو

تمیز کردن اتو

اتو یکی از لوازم کاربردی زندگی امروزی است که در بسیاری از خانه‌ها به صورت روزمره مورد استفاده قرار می‌گیرد. این وسیله نیز به مانند سایر وسایل آشپزخانه با گذشت زمان کثیف شده و نیاز به پاکسازی دارد. در نگاه اول ممکن است که نمای بیرونی اتو تمیز به نظر برسد اما درون آن جرم و رسوب قرار دارد. تمیز کردن اتو دارای شیوه‌های مخصوص به خود است که شناخت آن باعث می‌شود تا بتوانید در کمترین زمان ممکن بهترین روش را انتخاب کنید.

انتخاب روش‌های جرم‌گیری اتو از تنوع زیادی برخوردار هستند که در این مقاله به آن اشاره خواهیم داشت. در صورتی که می‌خواهید در مورد شیوه‌های تمیز کردن اتو بیشتر بدانید، کافی است تا پایان همراه ما باشید.

برای جرم‌گیری اتو چه باید کرد

اتو بخار یکی از لوازم کاربردی است که باعث آراسته شدن لباس می‌شود. اگر بخواهید چین و چروک موجود بر روی لباس‌ها را از بین ببرید نیاز به اتو بخار خواهید داشت. این وسیله کاربردی به مرور زمان دچار آلودگی می‌شود که تمیز کردن آن از اهمیت بالایی برخوردار است. تمیز کردن اتو با مواد ضد عفونی کننده مختلف امکان پذیر است. در این بخش قصد داریم تا به مهم‌ترین شیوه‌های جرم‌گیری اتو اشاره داشته باشیم:

 

مقاله پیشنهادی : ایده‌های جالب برای چیدن کمد لباس

 

  • تمیز کردن اتو با سركه

سرکه به عنوان یکی از بهترین و طبیعی‌ترین راه‌های ضدعفونی کردن وسایل است که با توجه به قدرتی که دارد برای استفاده آسان مناسب است. اگر بخواهید رسوب اتو بخار را به آسانی از بین ببرید، بهتر است از سرکه کمک بگیرید. اگر از اتو بخار در ساعات قبل استفاده کردید، دستگاه را خاموش کرده و اجازه دهید تا به صورت کامل خنک شود. کف اتو را به سمت خود برگردانید و در صورتی که درون حفره‌های آن تکه‌های سفید مشاهده می‌کنید با خلال دندان رسوب‌ها را جدا کنید.

تمیز کردن اتو

برای تمیز کردن اتو از فلزات مختلف استفاده نکنید چرا که باعث خراشیده شدن سطح پشتی دستگاه می‌شود. برای جرم‌گیری نهایی کافی است مقداری سرکه سفید را درون یک فنجان ریخته و به آن آب مقطر اضافه کنید. مخلوط به دست آمده را درون مخزن آب اتو ریخته و صبر کنید تا رسوب‌های شکل گرفته شده به صورت کامل از بین برود.

در این حین بهتر است اتو را روشن کنید تا دمای ایجاد شده باعث از بین رفتن کامل رسوب‌های موجود در دستگاه شود. پس از این کار اتو را خاموش کرده و اجازه دهید تا دستگاه به شکل کامل خنک شود. مخزن درون دستگاه را خالی کرده و مقداری مخلوط آب و سرکه را درون آن بریزید تا رسوب زدایی به شکل کامل انجام شود.

  • تمیز کردن اتو با خمیردندان

یکی دیگر از راه‌های رفع آلودگی اتو، استفاده از خمیر دندان است. خمیر دندان به دلیل داشتن ماده ساینده ملایم برای تمیز کردن سطوح مختلف نظیر اتو بخار مناسب است. برای این که بتوانید بخش‌های مختلف اتو نظیر کف را به خوبی تمیز کنید، کافی است مقداری خمیر دندان را بروی مسواک ریخته و به آرامی بر روی کف دستگاه بکشید. این کار باعث می‌شود تا با وجود مواد شوینده، آلودگی‌های موجود بر روی کف اتو به صورت کامل از بین بروند.

این کار را می‌توانید به صورت هفتگی انجام دهید تا رسوب‌های اتو چند برابر نشوند. تمیز کردن هفتگی کف اتو با استفاده از خمیردندان باعث افزایش طول عمر محصول خواهد شد.

 

مقاله پیشنهادی : بهترین راه‌کارها برای از بین بردن لکه چربی لباس

 

  • تمیز کردن اتو با جوش شیرین

زمانی که از اتو بخار استفاده می‌کنید، ممکن است متوجه این موضوع شوید که کف اتو کثیف شده است. برای تميز كردن کف اتو بخار کافی است از جوش شیرین استفاده کنید. در ابتدا مطمئن شوید که دستگاه خاموش است چرا که اتوی داغ باعث آسیب رساندن به شما می‌شود. یک گوش پاک‌کن تهیه کرده و تکه‌های سفید باقی‌مانده بر روی اتو را به صورت کامل تمیز کنید. مقداری جوش شیرین تهیه کرده و نصف آن را با سرکه مخلوط کنید. ترکیب به دست آمده یک محلول قوی برای تمیز کردن بخش‌های مختلف دستگاه است.

زمانی که تمام رسوبات اتو به شکل کامل تمیز شد، بهتر است با یک دستمال لطیف، اتو را خشک کرده و پس از گذشت چند ساعت دستگاه را روشن کنید.

تمیز کردن اتو

رفع سوختگی کف اتو

حال که با شیوه‌های مختلف تمیز کردن اتو آشنا شدید، ممکن است در هنگام استفاده متوجه این موضوع شوید که اتو بخار دچار سوختگی شده است. سوختگی کف اتو از جمله مشکلات رایج استفاده از این محصول کاربردی است. استفاده از اتو سوخته شده باعث می‌شود تا لکه‌ بر روی لباس باقی بماند. در این هنگام استفاده از مواد شوینده ملایم می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

بهتر است 1 الی 2 قاشق چای‌خوری از ماده شوینده را با 1 لیوان آب گرم مخلوط کنید. بعد از ساخت ترکیب شوینده، یک پارچه میکروفیبر برداشته و به محلول بزنید. در این بخش بهتر است به صورت ملایم محلول را بر روی بخش‌های مختلف دستگاه بکشید. پس از پاک کردن سوختگی اتو، کافی است یک گوش پاک‌کن برداشته و شیارهای کف اتو را تمیز کنید. این شیوه به شما کمک خواهد کرد تا بدون دغدغه بتوانید دستگاه را تمیز کنید.

پاک کردن پلاستیک از کف اتو

تمیز کردن اتو دارای شیوه‌های مختلف است که با توجه به نوع رسوب موجود درون دستگاه قابل انتخاب است. ممکن است متوجه این موضوع شوید که پلاستیک به کف اتو چسبیده باشد. در این زمان استفاده کردن از این ابزار کاربردی باعث خراب شدن لباس می‌شود. برای از بین بردن پلاستیک موجود در کف اتو کافی است دستگاه را کاملا داغ کرده و یک پارچه کتان را روی کف اتو بکشید. این کار باعث می‌شود تا به مرور زمان پلاستیک چسبیده شده به شکل کامل از بین برود.

 

محصول پیشنهادی : محافظ اتو پارسی سازه نوین

 

محافظ کف اتو

زمانی که بخواهید انواع لباس‌های روزمره را اتوکشی کنید، بهتر است با توجه به اتوی انتخابی‌تان از محافظ کف اتو استفاده کنید. این محافظ باعث می‌شود تا حرارت به صورت غیر مستقیم بر روی لباس قرار بگیرد. حرارت مستقیم به مرور زمان باعث خراب شدن لباس شده و در نتیجه باعث ایجاد احساس ناخوشایند در شما خواهد شد.

محافظ کف اتو مانع از سوختگی کف محصول شده و از افتادن لکه بر روی لباس جلوگیری می‌کند. با داشتن محافظ دیگر نیازی به تمیز کردن اتو به صورت روزمره ندارید. بهره‌گیری از محافظ باعث می‌شود تا بدون دغدغه بتوانید لباس‌های خود را به سادگی و در کمترین زمان ممکن اتوکشی کنید.

تمیز کردن اتو

 

جمع ‌بندی

اتو یکی از پرکاربردترین محصولات امروزی است که به صورت روزانه از آن استفاده می‌شود. این دستگاه به مانند سایر وسایل منزل نیاز به جرم‌گیری دارد. تمیز کردن اتو بر اساس نوع رسوب‌های جمع شده متفاوت است و هر فرد متناسب با نیاز خود می‌توانید یک شیوه مناسب را انتخاب نماید. در این مقاله سعی شده است تا به شکل کامل، نحوه تمیز کردن اتو توضیح داده شود.

اگر بخواهید بدون دغدغه از این دستگاه برای صاف کردن چین و چروک لباس خود استفاده کنید، کافی است یک محافظ کف اتو خریداری کنید. وجود محافظ باعث می‌شود تا حرارت دستگاه به شکل غیر مستقیم بر روی لباس اعمال شود. با داشتن محافظ کف اتو بدون نگرانی از آسیب دیدن و سوختن لباس قادر خواهید بود تا بهترین نتیجه را دریافت کنید.

اگر بخواهید به شکل اصولی و استاندارد اتو را تمیز کنید، از چه روش‌هایی استفاده خواهید کرد؟ در صورت تمایل نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *