مقالات

ایده‌های جالب برای چیدن کمد لباس

چیدن کمد لباس

زمانی که بخواهید فرم لباس‌های خود را حفظ کنید، نیاز به ایده‌های جالب برای چیدن کمد لباس خود دارید. اگر بخواهید از خراب شدن زودهنگام لباس‌های جلوگیری کنید، باید بتوانید یک کمد مرتب داشته باشید. داشتن نظم در چیدمان لباس باعث می‌شود تا علاوه بر جلوگیری از خراب شدن فرم لباس، دسترسی بهتری به لباس‌های خود داشته باشید.

طرز چیدن کمد لباس با توجه به فضایی که در اختیار دارید متفاوت است. اهمیت چیدن کمد بر هیچ کس پوشیده نیست و استفاده از ایده‌های جذاب باعث می‌شود تا بتوانید یک کمد هیجان انگیز و منظم داشته باشید. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی ایده‌های جالب برای چیدمان کمد لباس بپردازیم.

آشنایی با اصول اولیه چیدن کمد لباس

زمانی که بخواهید دسترسی بهتری به محصولات و لباس‌های خوب داشته باشید، باید در مورد اصول اولیه چیدمان لباس اطلاعات خود را افزایش دهید. یکی از مهم‌ترین اهداف چیدن لباس در کمد دیواری رسیدن به نظم و ترتیب است. این موضوع باعث می‌شود تا فرم لباس‌های شما حفظ شود که این امر برای بسیاری از خانم‌ها از اهمیت زیادی برخوردار است. برای چیدن کمد لباس بهتر است کارهای زیر را مدنظر داشته باشید:

  • دسته بندی لباس‌های خانگی و مجلسی
  • چیدمان لباس بر اساس اولویت استفاده
  • چیدمان لباس بر اساس قد و رنگ
  • تمایز لباس‌های پوشیده شده و لباس‌های نو
  • پاک‌سازی کمد در بازه زمانی مشخص
  • استفاده از ترفندهای مختلف برای چیدن لباس
  • بهره‌گیری از چوب لباسی مناسب
  • کمک از فضاهای جانبی

 

محصول پیشنهادی : باکس لباس سایز بزرگ

 

هر کدام از موارد گفته شده می‌تواند شما را در طرز چیدن لباس در کمد یاری نماید. در ادامه به مهم‌ترین نکاتی که باید در زمان چیدن لباس در کمد رعایت کنید اشاره خواهیم داشت:

  • اهمیت دسته بندی لباس

یکی از اصول مهم چیدن کمد لباس ، قرار دادن لباس‌ها بر اساس دسته بندی مختلف است. همه افراد دارای لباس‌های متنوع هستند که برای موقعیت‌های مختلف نظیر مجالس، مهمانی‌، کار و ورزش از آن استفاده می‌کنند. هر کدام از لباس‌های بیان شده نیاز به دسته بندی داشته تا به صورت مرتب درون کمد قرار بگیرد. وجود دسته بندی لباس باعث ایجاد یک فرصت عالی برای خلاص شدن از شر لباس‌های بی‌استفاده خواهد شد. تفکیک لباس‌های موجود ضمن ایجاد نظم و ترتیب، باعث افزایش زیبایی نمای درون کمد می‌شود.

زمانی که بتوانید چیدن کمد لباس را با دقت انجام دهید، قادر خواهید بود تا در صورت نیاز دسترسی سریع‌تری به لباس‌های خود داشته باشید. هر چه فضای درونی کمد‌تان مرتب‌تر باشد، جریان هوا در آن بهتر بوده و در نتیجه لباس‌ها دیرتر از حالت فرم خود خارج می‌شوند.

چیدن کمد لباس

  • چیدمان لباس بر اساس اولویت

زمانی که مدل چیدن لباس در کمد بر اساس اولویت استفاده باشد، باعث می‌شود تا در هنگام برداشتن لباس، نظم و ترتیب سایر لباس‌های موجود درون کمد بهم نریزد. برخی از لباس‌های ما دارای مصارف روزانه هستند که کاربردهای زیادی دارند. اگر بخواهید چیدن کمد لباس را به بهترین شکل انجام دهید، بهتر است لباس‌های خود را بر اساس اولویت درون کمد قرار دهید. به عنوان نمونه لباس‌های مهمانی در موقعیت‌های خاص لازم می‌شوند، پس بهتر است یک بخش از کمد را برای قرارگیری این دست از لباس‌ها قرار دهید.

  • چیدمان لباس بر اساس قد

یکی از ایده‌های جالب برای چیدن کمد لباس ، مرتب کردن لباس‌ها بر اساس قد است. این کار به شما آزادی عمل بهتری خواهد داد تا از فضاهای خالی کمد به خوبی استفاده کنید. اگر لباس‌ها را بر اساس قد مرتب کنید، عملا هیچ فضایی خالی بدون استفاده نخواهد ماند و می‌توانید مشکل کمبود فضا را حل کنید. چیدمان کمد لباس بر اساس قد برای محیط‌های کوچک که از فضای محدودی برای قرارگیری لباس برخوردار هستند، مناسب است.

  • چیدمان لباس بر اساس رنگ

این ایده برای اتاق خواب خانم‌ها بسیار کاربردی است، چرا که دسته بندی لباس بر اساس رنگ باعث ایجاد جذابیت درونی کمد خواهد شد. اگر بخواهید به محیط درونی یک کمد زیبایی ببخشید، می‌توانید از این شیوه برای مرتب کردن لباس‌های خود استفاده کنید.

 

محصول پیشنهادی : رخت آویز 5طبقه رگالی

 

  • تمایز لباس‌های پوشیده شده و لباس‌های نو

یکی از ایده‌های جذابی که برای چیدن کمد لباس وجود دارد این است که بین لباس‌های نو و پوشیده تمایز قائل شوید. این کار در آراسته بودن شما و همچنین تشخیص لباس‌های نو از پوشیده بسیار کاربردی است. اگر بتوانید یک قانون برای کشوی لباس خود در نظر بگیرید، می‌توانید ضمن افزایش زیبایی و نظم کمد، دسترسی بهتری به لباس‌های خود داشته باشید.

  • پاک‌سازی کمد در بازه زمانی مشخص

مهم است که به صورت سالیانه کمد لباس را خالی کرده و لباس‌های خود را با بررسی بیشتر از نو بچینید. این کار باعث می‌شود تا در هنگام چیدن کمد لباس بتوانید محصولاتی که از آن استفاده نمی‌کنید را بیرون کشیده و در یک مکان دیگر نظیر فضاهای جانبی قرار دهید. پاک‌سازی کمد یکی از راه‌های اصولی برای رسیدن به نظم و ترتیب بیشتر در کمد لباس است.

چیدن کمد لباس

  • استفاده از ترفندهای مختلف برای چیدن لباس

گاهی اوقات فضای کافی برای قرارگیری لباس‌های بیشتر ندارید، از این رو می‌توانید از چیدمان عمودی برای کمد لباس استفاده کنید. چیدمان عمودی به شما این امکان را می‌دهد که در هنگام چیدن کمد لباس بتوانید از فضاهای محدود موجود به شکل مناسب استفاده کنید. به عنوان نمونه اگر دارای فضاهای کوچک هستید، می‌توانید کفش یا کیف خود را درون آن قرار دهید. ترفند چیدمان عمودی باعث خواهد شد تا به شکل هوشمندانه‌ای لباس‌های خود را درون کمد جای دهید.

  • بهره‌گیری از چوب لباسی مناسب

یکی از موارد با اهمیت در هنگام مرتب کردن کمد لباس این است که بتوانید از چوب لباسی‌های مناسب استفاده کنید. چوب لباسی‌های باریک به شما این امکان را می‌دهند که بتوانید لباس‌های بیشتری را بر روی آن قرار دهید. استفاده از چوب لباسی باریک در چیدن کمد لباس علاوه بر این که فضای کمی را اشغال می‌نماید، باعث حرکت آسان بر روی رگال می‌شود. اگر دارای فضای محدود هستید، بهتر است به دنبال انتخاب چوب لباسی مناسب برای کمد لباس خود باشید.

  • استفاده از فضاهای جانبی

برخی از لباس‌های درون کمد، به صورت فصلی یا سالیانه استفاده می‌شوند، از این رو بهتر است از فضاهای جانبی برای قرار دادن این گونه لباس‌ها استفاده کنید. فضاهای زیاد دیگری برای قرارگیری لباس‌های فصلی وجود دارند که شامل زیر تخت‌خواب، دراور، باکس‌های کمکی، چمدان و غیره هستند. استفاده از این فضاها به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید فضای درون کمد را آزاد کنید.

 

محصول پیشنهادی : نظم دهنده کیف چهار طبقه

 

چه لباس‌هایی را آویزان کنیم

در بحث چیدن کمد لباس بهتر است بدانید که چه لباس‌هایی را آویزان کرده و چه لباس‌هایی را تا کنید. هر کدام از این موارد باعث می‌شود تا مدیریت بهتری بر روی لباس‌های خود داشته باشید و ماندگاری هر لباس را افزایش دهید:

  • لباس‌های تولید شده از پارچه کتان

پارچه‌های کتان بسیار زودتر از سایر پارچه‌ها چروک می‌شوند، به همین دلیل بهتر است لباس‌های تولید شده از جنس کتان را آویزان کنید تا جلوه خود را از دست ندهند.

چیدن کمد لباس

  • شلوار، بلوز و شومیز

هر یک از موارد گفته شده برای این که از چین و چروک در امان باشند، بهتر است در یک مکان مناسب درون کمد آویزان شوند. آویز کردن شلوار، بلوز و شومیز باعث جلوگیری از آسیب‌های احتمالی به لباس خواهد شد. البته باید بدانید که آویزان کردن این موارد باعث اشغال فضای زیاد درون کمد می‌شود.

چه لباس‌هایی را تا کنیم

اگر بخواهید چیدن کمد لباس را به شکل اصولی انجام دهید باید توجه داشته باشید که برخی از لباس‌ها نیاز به آویزان کردن نداشته و باید تا شوند که در ادامه به آن اشاره خواهیم داشت:

  • ژاکت‌های ضخیم

بافتنی‌های خریداری شده به صورت معمول برای فصل سرد مورد استفاده قرار می‌گیرند. در این صورت بسیار جا گیر بوده و برای این که فضای درون کمد را بیش از اندازه اشغال نکنند، بهتر است آنها را تا کنید.

  • لباس‌های ورزشی

بسیاری از لباس‌های ورزشی بسیار سبک بوده و با توجه به این که برای ورزش مورد استفاده قرار می‌گیرند از لحاظ چین و چروک شدن از اهمیت کمتری نسبت به سایر لباس‌ها برخوردار هستند، لذا لباس‌های ورزشی را می‌توانید درون کمد تا کنید.

  • لباس‌های زیر

لباس‌های زیر بهترین گزینه برای قرارگیری درون کشو به صورت تا شده هستند. این لباس‌ها فضای کمی را در کمد اشغال کرده و چین و چروک نمی‌شوند.

  • شلوار جین

شلوار جین یکی از محبوب‌ترین شلوارهای مورد استفاده افراد است که تقریبا در هیچ حالتی چروک و خطی نمی‌شود، از این رو برای چیدن کمد لباس می‌توانید شلوار جین را به صورت تا شده درون کمد قرار دهید.

 

محصول پیشنهادی : جاکفشی و جاجورابی گرد زیر تختی

 

نتیجه گیری چیدن کمد لباس

مرتب کردن کمد از اهمیت زیادی برخوردار است چرا که باعث می‌شود تا با چیدن کمد لباس به شکل اصولی بتوانید دسترسی بهتری به محصولات خود داشته باشید. اگر از ایده‌های بیان شده برای چیدمان کمد لباس خود استفاده کنید، علاوه بر دسترسی بهتر قادر خواهید بود تا از نظم ایجاد شده لذت ببرید. هر یک از اصول بیان شده می‌تواند در چیدمان اصولی مؤثر باشد.

توجه کردن به چیدمان کمد لباس برای بسیاری از خانم‌های امروزی از اهمیت زیادی برخوردار است. اگر بخواهید از ایده‌های این مقاله برای چیدمان کمد لباس خود استفاده کنید، کدام ایده‌ها را اجرا خواهید کرد؟ در صورت تمایل می‌توانید نظرات ارزشمند خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *