مقالات

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو یکی از مسائلی است که هم اکنون با توجه به ورود به فصل گرما و نزدیک بودن تابستان، باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید.

بسیاری از خودروها، به دلیل رعایت نکردن برخی مسائل مراقبتی مخصوص زیبایی خودرو در فصلی که آفتاب در آن گرم‌تر و شدیدتر می‌تابد، دچار آسیب می‌شوند. شما باید بتوانید از خودروی خود مراقبت کنید تا مسائل این چنینی برای آن به وجود نیاید و لازم است که در این زمینه، آگاهی لازم را کسب کنید که بهتر است چگونه از خودروی خود در برابر آفتاب سوختگی، مراقبت کنید. جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو می‌تواند به شما کمک کند که ضمن حفظ کیفیت رنگ بیرونی خودرو، از آفتاب سوختگی و رفتن رنگ صندلی‌ها و یا روکش آن‌ها نیز جلوگیری کنید.

از آن جایی که در حال ورود به فصول گرم سال هستیم، تصمیم گرفتیم که بلاگ امروز از مجموعه مقالات وب سایت رسمی کالامان را به این موضوع تخصیص دهیم و درباره جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو، نکاتی را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتواند به شما در این زمینه کمک کرده باشد.

اگر به دنبال راهی برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو خود هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی وب سایت کالامان را تا انتها مطالعه کنید.  

سوختن خودروها در برابر نور خورشید

سوختن خودروها در برابر نور خورشید، یکی از متداول‌ترین آسیب‌هایی است که به ظاهر خودرو وارد می‌شود. معمولاً زمانی که خودرویی را به مدت طولانی در برابر نور خورشید و زیر آفتاب قرار می‌دهید، رنگ خودرو در لایه‌های بیرونی، دچار آفتاب سوختگی می‌شود که این آفتاب سوختگی به صورت لکه‌های کدر بر روی رنگ بدنه ماشین، قابل مشاهده هستند.

آفتاب سوختگی خودروها معمولاً در قسمت‌های کاپوت و سقف اتفاق می‌افتد که سبب می‌شود رنگ بدنه خودرو در این قسمت‌ها، کدر و یا مات شده و به زیبایی خودرو، آسیب وارد می‌کند.

اگر بخواهیم به طور دقیق، آسیب‌هایی که نور آفتاب می‌تواند به خودروی شما وارد کند را بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که این آسیب‌ها، تنها به بدنه و قسمت بیرونی ماشین وارد نمی‌شود؛ بلکه قسمت‌های درونی خودرو نیز می‌تواند با در معرض آفتاب قرار گرفتن، آسیب ببیند. یکی از متداول‌ترین آسیب‌هایی که به زیبایی خودروها وارد می‌شود، از بین رفتن رنگ صندلی‌ها و روکش آن‌ها در اثر تابیدن بیش از حد نور خورشید است.

برای جلوگیری از آفتاب سوختگی ماشین، راه‌ها و روش‌هایی وجود دارد که در ادامه، کارآمدترین آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم و بهترین راه را برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو (چه بیرونی و چه درونی) به شما عزیزان معرفی می‌کنیم.

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

همان طور که قبل‌تر نیز اشاره کردیم، آفتاب می‌تواند از درون و بیرون به خودروی شما آسیب بزند. اگر قصد جلوگیری از آفتاب سوختگی ماشین خود را دارید، بهتر است که برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو خود، چه از بیرون و چه از درون، اقدامات مراقبتی را انجام دهید تا خودروی شما همیشه ظاهر زیبای خود را حفظ کرده و از رنگ و قیافه نیفتد.

در نظر داشته باشید که پیشگیری همیشه بهتر از درمان می‌باشد؛ در این خصوص، باید به این موضوع اشاره کنیم که ترمیم آفتاب سوختگی ماشین، هزینه‌های زیادی را برای شما در بر خواهد داشت و جدا از آن، ترمیم آفتاب سوختگی ماشین هیچ‌وقت نمی‌تواند رنگ اصلی خودروی شما را به آن برگرداند و به هر حال، به دلیل آفتاب سوختگی، از ارزش خودروی شما کم شده است. پس بهتر است به جای بی توجهی به خودروی خود و عدم مراقبت از آن که سبب شود در آینده، خرج زیادی کنید و به ترمیم آفتاب سوختگی ماشین بپردازید و در عین حال نیز ارزش خودروی شما کاهش پیدا کند، از همین حالا به فکر پیشگیری از این اتفاق باشید و برای مراقبت از ماشین خود و جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو، اقدام کنید.

بهترین روش شستشوی ماشین بدون کارواش را در این بلاگ مشاهده نمایید

روش های مراقبتی بیرونی

برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو خود، می‌توانید از بیرون آن شروع کنید. برای این کار، روش‌هایی را در ادامه شرح داده ایم که کارآمد ترین روش ها برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو و یا جلوگیری از آفتاب سوختگی بدنه خودرو شما می‌باشد.

استفاده از واکس

آفتاب سوختگی، بیشتر از آن که خودروها با رنگ روشن را تهدید کند، خودروهای با رنگ تیره را هدف قرار می‌دهد. خودروهایی که رنگی تیره تر دارند، ه دلیل جذب نور بیشتری که این رنگ ها در خود دارند، سبب جذب گرمای بیشتر به سمت بدنه و رنگ در لایه‌های بیرونی ماشین می‌شوند و همین امر، سبب می‌شود تا رنگ خود دچار آفتاب سوختگی شود و لکه‌های کدر و یا مات بر روی بدنه و رنگ خودرو پدید بیاید. برای جلوگیری از این مسئله، می‌توانید از واکس‌های تحصصی پوششی استفاده کنید.

استفاده از واکس‌های تخصصی پوششی، به شما این امکان را می‌دهد که یک لایه پوششی و محافظت کننده بر روی بدنه و رنگ ماشین خود به وجود بیاورید تا از بدنه خودروی شما در برابر اشعه UV موجود در نور خورشید، محافظت کند.

این واکس‌های تخصصی پوششی بدنه خودرو را می‌توانید به سادگی تهیه کرده و با استفاده از یک پد اسفنجی، آن را به بدنه ماشین، مخصوصاً در نواحی که بیشتر در معرض آفتاب سوختگی هستند مانند سقف و کاپوت، بمالید. باید مثل پولیش، این واکس را به بدنه ماشین خود بزنید تا در ساعاتی که خودروی شما زیر نور آفتاب پارک است، دچار آفتاب سوختگی نشود و این واکس بتواند از رنگ بدنه خودرو شما محافظت کند.

استفاده از پوشش نانوسرامیک

یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو در پیش بگیرید، استفاده از پوشش نانوسرامیک می‌باشد. این نوع پوشش، جنسی شبیه به شیشه دارد که بر روی بدنه خودرو شما قرار می‌گیرد و مانند واکس‌های تخصصی پوششی، این شیشه نیز می‌تواند اشعه UV موجود در نور آفتاب را دفع کرده و از رنگ بدنه خودرو شما محافظت کند. به جز جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو، این پوشش‌ها کاربرد دیگری نیز دارند؛ توجه داشته باشید که گفتیم این پوشش جنسی مانند شیشه دارد و بر روی بدنه ماشین شما قرار می‌گیرد؛ از آن جایی ه این پوشش می‌تواند به قطر و ضخامت لایه محافظتی اضافه کند، بدنه خودروی شما را از افتادن هر گونه خط و خش بر روی آن نیز محافظت می‌کند.

به بیانی دیگر، پوشش نانوسرامیک می‌تواند ضمن جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو، از به جای ماندن خط و خش بر روی بدنه و رنگ خودرو شما نیز جلوگیری کند.

مزایا و معایب شیشه دودی ماشین را در این جا مطالعه نمایید

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

روش های مراقبتی درونی

همان طور که قبلاً نیز ذکر کردیم، برای جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو لازم است که هم از بیرون و هم از درون اقدام کنید؛ چرا که آفتاب می‌تواند هم به رنگ بیرونی و بدنه ماشین شما آسیب وارد کند و هم می‌تواند از درون، به رنگ صندلی‌ها و روکش یا همان کاور صندلی‌های ماشین شما آسیب بزند و آن‌ها را رنگ و رو رفته و زشت جلوه دهد.

برای این که بتوانید از روکش‌های صندلی خودرو خود محافظت کنید، راهی ندارید به جز این که از آفتاب‌گیرهایی که برای پنجره‌های ماشین طراحی شده اند استفاده کنید.

شما می‌توانید با استفاده از این آفتاب‌گیرها، به جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو خود از درون کمک کنید.

این آفتاب‌گیرها کاربرد دیگری که دارند، این است که می‌توانید به هنگام رانندگی نیز از آن‌ها استفاده کنید و اتفاقاً به هنگام رانندگی، این آفتاب‌گیرها برای شما کاربردی دوگانه دارند:

  1. از آن‌ها می‌توانید به عنوان آفتاب‌گیر استفاده کرده و ضمن رانندگی، از تابیدن آفتاب به درون ماشین و از بین بردن رنگ روکش‌های صندلی‌ها و اذیت چشمانتان به هنگام رانندگی، جلوگیری کنید.
  2. می‌توانید از آن‌ها به عنوان بادگیر نیز استفاده کنید. به بیانی دیگر زمانی که شما این آفتاب‌گیرها را بر روی پنجره‌های خودرو خود نصب کرده‌اید، می‌توانید به هنگام رانندگی پنجره خود را پایین بدهید و بدون آن که باد زیادی که از پنجره‌ها به داخل می‌آید، شما را اذیت کند، از رانندگی خود لذت ببرید.

تجربیات افراد نشان داده است که آفتاب‌گیر پنجره‌های ماشین، جزو کاربردی‌ترین وسایلی است که ضمن کمک به نگهداری و زیبایی خودرو، می‌تواند به راننده و سرنشینان نیز در تجربه ماشین سواری، کمک کند.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که این آفتاب‌گیرها برای هر راننده‌ای جزو وسایل ضروری برای ماشین محسوب می‌شود که بهتر است نسبت به خرید آن اقدام کنند.

آفتابگیر و بادگیر پنجره ماشین 4 عددی ، محصول پیشنهادی کالامان به شما عزیزان، در جهت جلوگیری از ورود نور خوردشید و آفتاب سوختگی درون خودرو می‌باشد.

جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی کالامان، به بررسی موضوع جلوگیری از آفتاب سوختگی خودرو پرداختیم و برای این مسئله، بهترین راه حل ها را به شما عزیزان ارائه دادیم.

یادآوری کردیم که آفتاب سوئختگی ماشین می‌تواند هم از بیرون به بدنه ماشین و هم از درون به رنگ صندلی‌ها و روکش‌های آن‌ها آسیب وارد کند و لذا بهتر است که برای هر دو نوع آتاب سوختگی ماشین، روش‌هایی را در پیش بگیرید تا مجبور به ترمیم آفتاب سوختگی ماشین خود نشوید.

شما می‌توانید برای جلوگیری از آفتاب سوختگی صندلی‌ها و روکش‌های آن‌ها، آفتاب‌گیر مخصوص پنجره‌های ماشین را از فروشگاه آنلاین کالامان، سفارش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *