مقالات

به روز ترین ایده‌های چیدمان جا کفشی

چیدمان جا کفشی

جا کفشی عضو مهمی از وسایل خانه به حساب می‌آید و اولین چیزی است که مهمان در بدو ورود به منزل شما آن را مشاهده خواهد کرد. به همین دلیل، چیدمان جا کفشی، چیزی است که اهمیت پیدا می‌کند. به عبارتی دیگر جا کفشی یک چیدمان ایده آل و زیبا برای درب ورودی هر خانه‌ای می‌باشد. اما فقط ظاهر جا کفشی نیست که مهم است؛ بلکه داخل جا کفشی، ینی نحوه چیدمان جا کفشی هم اهمیت بسیار زیادی دارد و نشانه دهنده سلیقه صاحب خانه می‌باشد. به همین دلیل در این مقاله می‌خواهیم درباره دکوراسیون جا کفشی صبحت کنیم و همچنین ترفند‌های استفاده حداکثر از فضای جا کفشی را به شما بیاموزیم. پس تا انتها این مقاله با ما همراه باشید.

نکات لازم در چیدمان جا کفشی

جاکفشی منزل شما می‌تواند هر مدل و سایزی داشته باشد اما چیزی که اهمیت بیشتری دارد، چیدمان جا کفشی می‌باشد. اگر از کسانی هستید که کفش‌های زیادی دارید و این موضوع باعث به هم ریختگی جا کفشی منزل شما شده است، در این بخش یک سری نکات را به شما عزیزان گوش زد خواهیم کرد تا بتواند در خانه‌های آپارتمانی کوچک کفش‌های خود را سامان دهی کنید.

طبقه بندی

اولین نکته در سامان دهی کفش‌ها این است که آن‌ها را طبقه بندی کنید. به این صورت که شما برخی از کفش‌های خود را هر روز استفاده می‌کنید مثال کفش‌های راحتی روزمره و برخی دیگه از کفش‌ها را جهت ورزش کردن استفاده می‌کنید مثل کتانی و دسته دیگری از کفش‌ها هم هستند که شما فقط برای مهمانی رفتن از آن‌ها استفاده می‌کنید. خب طبیعی است که دسته سوم نباید در جا کفشی قرار بگیرند. در واقع بهتر است که فقط کفش‌هایی را در جا کفشی ورودی منزل خود قرار دهید که از آن‌ها هر روز استفاده می‌کنید.

 البته دسته دیگری از کفش‌ها هم وجود دارد که فصلی هستند مثل بوت و نیم بوت. این کفش‌ها در فصل زمستان باید داخل جا کفشی قرار بگیرند اما پس از گذشت این فصل باید به جای دیگری انتقال یابند.

تمیز کردن کفش سفید ، بلاگ پیشنهادی کالامان به شما عزیزان، در صورتی که قصد تمیز کردن کفش را دارید می‌باشد

تمیز کردن جا کفشی

هر چند وقت یکبار جا کفشی خود را خالی کرده و علاوه بر تمیز کردن جا کفشی، کفش‌ها را بررسی کنید. چرا که ممکن است در داخل جا کفشی، کفشی باید که دیگر قابل استفاده نیست ولی در گوشه‌ای از جا کفشی قرار دارد و فقط فضای آن را اشغال کرده است. همچنین ممکن است برخی از کفش‌ها نیاز به تعمیر داشته باشند که در این صورت آن‌ها باید به یک کفاش بسپارید.

خارج کردن کفش های اضافی

لطفا با خودتان صادق باشید اگر در جا کفشی شما کفشی قرار دارد که بیش از یک سال است آن را نپوشیده‌اید به طوری که حتی در خاطر نداشتید که همچین کفشی دارید، بهتر است آن را از جا کفشی خود خارج کرده و آن را بیرون بیندازید.

استفاده از نظم دهنده‌ها

اما ممکن است شما تمام این کار‌ها را انجام داده باشد ولی هنوز فضای جا کفشیتان برای کفش‌های شما و خانوادتان کم است. در این صورت پیشنهاد می‌کنیم که از یک سری نظم دهنده کفش تاشو برای چیدمان جا کفشی خود استفاده کنید. این نظم دهنده‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر جفت کفش‌ در جا کفشی به جای این که در کنار هم قرار بگیرند، روی یک دیگر قرار خواهند گرفت و به این ترتیب فضای داخل جا کفشی منزل شما دو برابر خواهد شد.

در صورتی که قصد تمیز کردن کفش جیر را دارید، این بلاگ در این مسیر راهنمای شما خواهد بود

برای کفش‌های فصلی چه کنیم؟

برای کفش‌های فصلی و مهمانی که قرار نیست آن‌ها را داخل جا کفشی قرار داد چه باید کرد؟ برای این مورد نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم که برای کفش‌های مهمانی خود جاکفشی پشت دری تهیه فرمایید. شما می‌توانید این جا کفشی را پشت در کمد لباس‌های خود نصب کنید و کفش‌های مهمانی خود را در آن‌ جا قرار دهید.

 برای کفش‌های فصلی هم می‌توانید جعبه‌های کفش پلاستیکی خریداری فرمایید و در فصل تابستان، کفش‌ها را داخل این جعبه‌ها قرار دهید و آن‌ها را زیر تخت خواب و یا بالای کمد دیواری قرار دهید. این جعبه‌ها مانع از جمع شدن گرد و غبار روی کفش شما خواهند شد.

جاکفشی پشت دری 20 خانه، محصول پیشنهادی بانی نو به شما برای چیدمان مناسب کفش در جاکفشی

چیدمان جا کفشی

نکات انتخاب یک جا کفشی مناسب

همانطور که گفتیم نحوه چیدمان جا کفشی مهم‌تر از خود جا کفشی می‌باشد اما در این بخش مقاله به شما نکاتی را یادآور می‌شویم که با استفاده از آن بتوانید مناسب‌ترین جا کفشی را برای منزل خود تهیه فرمایید.

  1. اولین نکته که باید درمورد جا کفشی گفت این است که جای جا کفشی بیرون از منزل و در راه‌ پله آپارتمان نیست. شما باید یک جای مناسب داخل منزل را به جا کفشی اختصاص دهید و مناسب با آن جا کفشی خریداری نمایید.
  2. هرجا کفشی هر چقدر هم که بزرگ باشد، برای استفاده بهتر و بیشتر از آن به نظم دهنده نیاز خواهید داشت. پس به همراه خرید جا کفشی، از خرید نظم دهنده آن غافل نشوید. به این ترتیب حتی اگر بخاطر کوچک بودن فضای خانه مجبور باشد که جا کفشی کوچکی را انتخاب کنید، باز هم می‌توانید تعداد زیادی کفش را داخل آن جای دهید.
  3. جا کفشی‌های در دار معمولا انتخاب بهتری هستند چرا که کفش‌ها بعد از مدتی استفاده بوی بدی به خود می‌گیرند. در صورتی که جا کفشی شما در داشته باشد بودی کفش‌های داخل آن شما را اذیت نخواهد کرد.
  4. جا کفشی‌های تو کار بهترین گزینه برای خانه‌های کوچک آپارتمانی است. این جا کفشی‌ها فضای اضافه‌ای از منزل شما را اشغال نمی‌کنند و اغلب بسیار جا دار هستند.
  5. در صورت امکان جا کفشی را انتخاب کنید که طبقات زیادی داشته باشد تا شما بتوانید یک طبقه را برای کفش مهمان‌های خود خالی بگذارید.

جاکفشی شوتوت ، گزینه مناسب برای شما عزیزان در راستای چیدمان کفش در جاکفشی می‌باشد

چیدمان جا کفشی

نظر علم فنگ شویی درباره چیدمان جا کفشی و محل قرار گیری آن

از نظر علم فنگ شویی بهترین مکان برای قرار دادن جا کفشی، غرب و جنوب غربی خانه است. همچنین این علم گذاشتن جا کفشی در شرق، شمال و شمال شرقی منزل را به هیچ وجه توصیه نمی‌کند. چنانچه ورودی خانه شما در شمال یا شرق است، بهتر است جا کفشی را خارج از خانه قرار دهید. البته فراموش نکنید که این مورد مخصوص خانه‌های ویلایی و شخصی می‌باشد در آپارتمان.

اگر ورودی منزل شما کوچک است، جا کفشی را در ورودی خانه قرار ندهید چرا که ورودی منرل محل رفت آمد میزبان و مهمان خانه است و در صورت قرار گرفتن جا کفشی در این مکان آزار دهنده خواهد بود.

هیچ وقت جا کفشی را در داخل اتاق خوا قرار ندهید. حتی اگر فضای خانه شما خیلی کوچک باشد، باز هم این کار اشتباه است. چرا که از نظر این علم انرژی منفی ناشی از کفش‌ها می تواند بسیار زیاد باشد.

دقت داشته باشید که قرار دادن جا کفشی در داخل آشپزخانه یا نزدیک آن باعث ضعف سلامت افراد خانه خواهد شد و بازتابی نازیبا در دکوراسیون داخلی منزل شما ایجاد خواهد کرد.

اگر منزلتان ویلایی می‌باشد دقت کنید که قرار دادن جا کفشی در فضاهای باز و بدون سایه بان باعث کم شدن عمر جا کفشی و کفش‌های داخل آن (اگر جا کفشی بدون در و رو باز باشد) می‌شود. زیرا تابش نور آفتاب و وجود رطوبت هوا در اثر بارون و برف، بر روی هر نوع جا کفشی اثر منفی خواهد داشت.

اساس علم فنگ شویی بر مرتب بود فضای منزل است که باعث ایجاد انرژی مثبت در منزل می‌شود. پس حتما دکوراسیون جا کفشی را خیلی دقیق و مرتب انجام دهید و در صورت لزوم از لوازم نظم دهنده کمک بگیرید.

جاکفشی و جاجورابی گرد زیر تختی، گزینه مناسب برای شما عزیزان، در صورتی که قصد داشته باشید کفش‌ها را در زیر تخت بگذارید

چیدمان جا کفشی

کلام آخر

نظم دهی کفش‌های افراد خانواده کار سختی نخواهد اگر به نکاتی که در این مقاله گفته شد عمل کنید. طبقه بندی کفش‌ها، دو برابر کردن فضای جا کفشی با استفاده از نظم دهنده‌های مختلف بیشترین تاثیر را در چیدمان جا کفشی و سامان دهی کفش‌های شما دارند. قرای گیری محل جا کفشی هم می‌تواند در بزرگ دیده شدن فضای منزل شما کمکی زیادی بکند.

در نهایت از این تا انتها این مقاله با ما همراه بودید از شما بسیار سپاس گزاریم و امیدواریم که اطلاعات بسیار مفیدی در رابطه با چیدمان جا کفشی در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم. تا شما بتوانید بهترین فضا را برای جا کفشی انتخاب کنید و به بهترین نحو کفش‌های خود را داخل آن بچینید. همچنین در صورتی که سوالی در این زمنیه داشتید، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

سوالات متداول

نظم دهنده‌ها چه تاثیری در چیدمان جا کفشی دارند؟

ممکن است فضای جا کفشیتان برای کفش‌های شما و خانوادتان کم باشد. در این صورت بهتر است که از یک سری نظم دهنده کفش تاشو برای چیدمان جا کفشی خود استفاده کنید. این نظم دهنده‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر جفت کفش‌ در جا کفشی به جای این که در کنار هم قرار بگیرند، روی یک دیگر قرار خواهند گرفت و به این ترتیب فضای داخل جا کفشی منزل شما دو برابر خواهد شد.

علم فنگ شویی درباره چیدمان جا کفشی چه نظری می‌دهد؟

از نظر علم فنگ شویی بهترین مکان برای قرار دادن جا کفشی، غرب و جنوب غربی خانه است. همچنین این علم گذاشتن جا کفشی در شرق، شمال و شمال شرقی منزل را به هیچ وجه توصیه نمی‌کند. چنانچه ورودی خانه شما در شمال یا شرق است، بهتر است جا کفشی را خارج از خانه قرار دهید. البته فراموش نکنید که این مورد مخصوص خانه‌های ویلایی و شخصی می‌باشد در آپارتمان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *