مقالات

آموزش تزیین میوه به روش‌های مختلف

تزیین میوه

تزیین میوه یکی از هیجان انگیزترین کارهای یک کدبانو است که برای اینکه ظرافت و هنر آشپزی‌اش را به رخ اهل خانه بکشد تصمیم به اجرای آن می‌گیرد. پر واضح است که هر چه میوه‌آرایی به شکل هنرمندانه‌تری انجام شود نشان از تسلط بیشتر کدبانو دارد.

حال شاید شما که در حال مطالعه‌ی این مقاله هستید، در ابتدای کار آشپزی قرار داشته باشید و احتمالاً زندگی مشترک‌ با همسرتان را به تازگی آغاز کرده‌اید و به همین دلیل است که علاقه به یادگیری روش‌های تزیین میوه دارید. ما اینجا هستیم که به بهترین تزئین‌های میوه برای مناسبت‌های مختلف مانند شب یلدا، تولد و مهمانی اشاره کنیم، لذا اگر خواهان یادگیری مو به مو هستید، تا انتها ما را همراهی کنید.

تزیین میوه مدل لاک‌پشت سیب

میوه‌هایی مانند سیب در اکثر موارد بعنوان اصلی‌ترین میوه در مهمانی‌ها و جشن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند که تزیین آن می‌تواند به روش‌های مختلفی انجام شود. ما در ادامه به یک تزیین زیبا برای میوه‌ی سیب می‌پردازیم که در اولین مرحله کافی است که سیب را به دو نیم تقسیم کنید. سپس با استفاده از چاقو بر روی سیب طرح‌های 5 ضلعی در نظر بگیرید. بعد از اتمام طرح، باید کناره‌های 5 ضلعی را با چاقو برش داده و خارج کنید (برای برجسته شدن طرح).

حال با هر وسیله‌ای که مدنظر دارید، بر روی هر 5 ضلعی طرح‌های ستاره‌ای ایجاد کنید. نهایتاً نیز مقداری از سیب را بعنوان سر و دست و پای لاک‌پشت به بدنه‌ی آن وصل نمایید. از این روش برای تزیین میوه برای تولد نیز استفاده می‌شود.

تزیین میوه مدل لاک‌پشت سیب

تراش هویج، محصول پیشنهادی کالامان به شما عزیزان، جهت تزیین میوه، به خصوص میوه‌هایی به شکل هویج می‌باشد

تزیین مدل شکلاتی انواع میوه

تزیین شکلاتی میوه‌ها یکی از هیجان انگیزترین تزیین‌هاست که با موادهای کمی نیز انجام می‌شود. در این روش ابتدا شکلات چیپسی را درون یک کاسه ریخته و آن را حرارت دهید تا کاملاً ذوب شود. اصطلاحاً به این روش بن‌ماری می‌گویند. سپس میوه مدنظرتان را که می‌تواند توت فرنگی باشد را تا نیمه درون شکلات ذوب شده کنید. سپس از قبل باید گردوها را ریز کرده و درون کاسه ریخته باشید و بخش شکلاتی میوه را در آن بغلطانید.

در آخر نیز کافی است که از شکلات سفید استفاده کنید و روی میوه‌ها اضافه نمایید. (دقت کنید که شکلات سفید را هم از قبل روی حرارت ذوب کرده باشید). این روش، یک تزیین میوه ساده به شمار می‌رود.

تزیین مدل شکلاتی انواع میوه

در صورتی که قصد خشک کردن میوه را دارید، بلاگ بهترین مارک میوه خشک کن را در راستای خرید دستگاه مناسب، مطالعه نمایید

تزیین مدل گل آفتابگردان هنداونه

در این روش ابتدا به سراغ پوست‌گیری نازک هندوانه بروید. (در واقع بخش‌های سبز را جدا کرده تا سطح این میوه کاملاً سفید شود). از یک لیوان کمک گرفته و روی هندوانه را به شکل دایره‌ای ایجاد کنید. سپس دور دایره‌های را خالی کنید. داخل دایره‌ها با استفاده از چاقو خط ایجاد کنید. (مثلاً طرح پنجره‌ای). حال باید سلیقه به خرج دهید و اطراف دایره‌های را گلبرگ بکشید و سپس اطراف گلبرگ‌ها را با چاقو خالی کنید.

نهایتاً نیز روی گلبرگ‌ها شیار کشیده و با استفاده از تکه‌های پوست هندوانه برگ درست کنید و در آخر در اطراف هندوانه بچسبانید. ( برای این کار شکاف ایجاد کنید). گفتنی است این فقط یک نمونه تزیین میوه برای مهمانی رسمی بوده است که آموزش داده شد.

تزیین مدل شکلاتی انواع میوه

محصول دریل میوه و سبزیجات ، پیشنهادی کالامان، جهت تزیین میوه به شما عزیزان است که با آن می‌توانید قطعه‌های منظم از میوه را جدا کنید

تزیین میوه مدل قو طالبی

در اولین مرحله از بالای این میوه در حدود 4/1 را برش داده و کناری قرار دهید. البته می‌توانید قبل از ادامه دادن همین بخش برش داده شده را به شکل سر قو برش بزنید. (تصویر قو را در اینترنت مشاهده کنید). حال بخش بزرگتر این میوه را برعکس کرده و سپس آن را درون ظرف قرار دهید. (از سمت برش خورده).

در این مرحله اید دو طرف طالبی را برش بزنید و سپس قسمت برش خورده را بیرون بکشید. این کار را با بخش بالایی این میوه نیز انجام دهید. نهایتاً سر قو را با استفاده از خلال چوبی به بدنه وصل کنید. اگر یک تزیین میوه ساده می‌خواهید، این روش را امتحان کنید.

تزیین میوه مدل قو طالبی

در صورتی که قصد دارید از میوه به عنوان عامل بازدارنده سرماخوردگی استفاده کنید، بلاگ بهترین میوه برای سرماخوردگی را از دست ندهید

تزیین مدل گل توت فرنگی

برای این کار ابتدا این میوه را به صورت عکس در دست گرفته و سپس قسمت پایین توت فرنگی را برش بزنید (با فاصله‌های کاملاً یکسان). حتماً حواس‌تان باشد که برش‌های زده شده به انتهای میوه نرسند. این برش‌ها را در بخش بالایی میوه نیز ادامه دهید، با این تفاوت که برش‌ها یک در میان باشند. برای بالاتری قسمت توت فرنگی مرکز گل هست نیز برش‌ها باید کوچک‌تر باشد. به دلیل اینکه این‌گونه تزیین کاملاً خلاقانه و جذاب است می‌توان برای تزیین میوه تولد در نظر گرفته شود.

تزیین مدل گل توت فرنگی

تزیین مدل جوجه تیغی گلابی

سر گلابی را پوست گرفته و سپس سر این میوه را به شکل جوجه تیغی سر و شکل دهید. سپس پهلوی گلابی را برش داده و جدا کنید. بعد از جداسازی از همان سمت آن را روی زمین بگذارید. یک خوشه انگور برداشته و درون آنها خلال دندان فرو کنید و سپس از بالای سر جوجه تیغی شروع به گذاشتن دانه‌ها کنید. (چندین رده از بالا تا انتهای گلابی قرار دهید). حال نیاز به یک حبه انگور سیاه دارید.

بعد از آماده‌سازی کمی از نوک آن را بریده و به جای دماغ در صورت جوجه تیغی قرار دهید. برای چشم‌های جوجه تیغی نیز از حبوبات بهره ببرید. این تزیین میوه شاید کمی وقت‌گیر باشد اما واقعا خوردن آن را لذت بخش خواهد کرد.

تزیین مدل جوجه تیغی گلابی

اسلایسر هندوانه قاچ کن پلاستیکی از دیگر محصولات پیشنهادی کالامان، در راستای تزیین میوه به شما عزیزان می‌باشد

تزیین حلقه‌ای خیار

یک خیار کاملاً مناسب و صاف را برداشته و یک شیار روی آن ایجاد کنید. (می‌خواهیم به شکل دالبری در بیاید). سپس آن را به صورت حلقه در آورید. حال حلقه‌های ایجاد کرده را با استفاده از چاقو می‌توانید به شکل‌های مختلف در آورید که این موضوع کاملاً به سلیقه‌ی شما عزیزان باز می‌گردد. این هم یک نمونه از تزیین میوه خرد شده که انجام آن بسیار راحت است.

تزیین حلقه‌ای خیار

جمع‌بندی

به طور کلی انجام تزیین‌های میوه نیاز به صبر و حوصله دارد. البته ایده داشتن در این زمینه نیز می‌تواند به شما عزیزان کمک کند. اما پر واضح است که با خلاقیت‌های ساده می‌توان برای انواع‌ مراسم مانند تولد، مهمانی و… بهترین تزیین میوه را در نظر گرفت.

ضمن اینکه دست‌تان برای طراحی همه‌جوره بر روی اکثر میوه‌ها باز خواهد بود و دقیقاً به همین علت است که این بخش از آشپزی بیشتر مورد توجه خانم‌ها قرار گرفته است. در هر حال با استفاده از ایده‌های ناب می‌توان بهترین تزیین‌ها را روی میوه‌ها انجام داد.

امیدواریم توانسته باشیم شما را در این مسیر راهنمایی کرده باشیم. همچنین در صورتی که سوالی در این زمینه داشتید، می‌توانید در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *