مقالات

چیدمان ادویه در کابینت

چیدمان ادویه در کابینت

چیدمان ادویه در کابینت آشپزخانه دارای قوانین مختص به خود است که باید به آن توجه شود. کسانی که به دکوراسیون محیط آشپزخانه خود اهمیت می‌دهند می‌توانند با افزایش شناخت خود نسبت به چینش شیشه‌های ادویه، نمای زیبایی را به آشپزخانه خود هدیه نمایند. اگر چیدمان ادویه در کابینت متناسب با فضای آشپزخانه انجام شود، ضمن دسترسی آسان باعث افزایش زیبایی محیط خواهد شد.

خانم‌های خانه‌دار جهت چیدمان سرویس ادویه بهتر است ابتدا فضای موجود در آشپزخانه را بررسی نمایند. بررسی دقیق فضای درون کابینت باعث خواهد شد تا چیدمان به شکل اصولی انجام شود.

اگر می‌خواهید قوطی‌های ادویه را درون آشپزخانه فضاسازی کنید بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

بهترین فضا برای چیدمان ادویه در کابینت کجاست

با توجه به سبک زندگی امروزی که فضای آشپزخانه بسیار تنگ و کوچک است، ساماندهی لوازم آشپزخانه باعث خواهد شد تا نظم خاصی به محیط بخشیده شود. خانم‌های کدبانو باید ضمن در نظر گرفتن فضای موجود، با اصول اولیه چیدمان ادویه در کابینت آشنا شوند. در ادامه به بهترین فضاها برای قرارگیری شیشه‌های ادویه اشاره خواهیم داشت.

برای آشنایی با لیست لوازم ضروری آشپزخانه عروس این مقاله را مطالعه نمایید

قفسه‌های دارای فضای مناسب

در طراحی کابینت‌های امروزی بسیاری از طراحان فارغ از این که شیوه مدرن و یا کلاسیک را در طراحی خود در نظر می‌گیرند، چند کشوی بزرگ و قفسه عریض را در طراحی کابینت تعبیه می‌نمایند. فضاهای در نظر گرفته شده در طراحی کابینت، به عنوان بهترین مکان برای چیدمان ادویه است. قفسه‌های عریض به دلیل این که دارای ارتفاع نسبتا بلندی هستند باعث می‌شود تا درب کابینت به خوبی باز و بسته شود.

چیدمان ادویه در کابینت

وجود قفسه‌های دارای فضای مناسب در کابینت به خانم‌های خانه‌دار این امکان را می‌دهد که بدون دغدغه و با دسترسی آسان بتوانند در صورت نیاز، شیشه‌های ادویه را برداشته و استفاده کنند.

استفاده از آویزهای متنوع

بسیاری از خانواده‌ها با توجه به شرایط اقتصادی خود، در ساختمان‌های مسکونی کوچک زندگی می‌کنند. این افراد با مشکل فضا در آشپزخانه مواجه هستند که در این صورت برای حفظ نظم چیدمان ادویه در کابینت بهتر است از آویز‌های درون کابینتی استفاده کنند. خرید آویزهای درون کابینتی به خانم‌های خانه‌دار این امکان را می‌دهد که به آسانی بتوانند ضمن حفظ زیبایی محیط، دسترسی شیشه‌های ادویه را آسان نمایند.

چیدمان ادویه در کابینت

طبقه بندی دیوار آشپزخانه

از دیگر ایده‌های قابل اجرا در آشپزخانه این است که دیوارهای آشپزخانه به بخش بندی مختلف تقسیم شود. افراد می‌توانند با طبقه بندی دیوارهای آشپزخانه توسط یک شلف، قوطی‌های ادویه را بر روی آن قرار دهند. در صورتی که بخواهید دسترسی بهتری به شیشه‌های ادویه داشته باشید بهتر است آن را در کنار اجاق گاز طراحی کنید.

علاوه بر بخش بندی دیوار آشپزخانه، نصب شلف سراسری در زیر کابینت نیز به عنوان یکی دیگر از ابزارهای طراحی محیط آشپزخانه است که مورد توجه خانم‌های کدبانو قرار دارد. شلف به شکل سراسری می‌تواند ضمن حفظ زیبایی محیط داخلی آشپزخانه، دسترسی شیشه‌های ادویه را آسان نماید. به مانند چیدمان ادویه در کابینت این شیوه نیز کاربردی است و برای کسانی که فضای کمی درون کابینت خود دارند مناسب است.

یک نکته حائز اهمیت در این بخش این است که برای انتخاب جنس و رنگ شلف بهتر است به رنگ کابینت خود توجه کنید تا هم خوانی مناسبی با یکدیگر داشته باشند. در صورتی که نتوانستید شلف مناسب برای آشپزخانه خود پیدا کنید بهتر است از قفسه چوبی برای قرار دادن شیشه‌های ادویه استفاده کنید. قفسه چوبی دارای کیفیت مناسبی است و با رعایت کردن اصول بهداشتی ماندگاری زیادی نیز دارد.

برای پیدا کردن ابزار پر اهمیت آشپزخان، بلاگ شناخت مهم‌ترین ابزار‌های آشپزخانه را مطالعه نمایید

استفاده از جا ادویه‌های رومیزی

اگر از حساسیت کمتری در چیدمان آشپزخانه خود دارید، می‌توانید با بهره‌گیری از جا ادویه‌های رومیزی، نیاز خود را در این زمینه مرتفع کنید. خرید سرویس ادویه کوچک به شما کمک خواهد کرد تا به آسانی بتوانید نظم و ساماندهی مناسبی به شیشه‌های ادویه بدهید. چیدمان ادویه در کابینت با توجه به نوع فضای درون آشپزخانه و میزان کاربرد ادویه‌ها مختلف است.

اگر محیط آشپزخانه شما از فضاهای محدود بهره می‌برد، جهت خرید جا ادویه‌ای بهتر است مدل‌های کوچک‌تر را انتخاب کنید. نظم دهی به شیشه‌های ادویه کوچک به نسبت مدل‌های بزرگ‌تر، آسان‌تر است و می‌توان این گونه شیشه‌ها را در فضاهای مختلف قرار دارد.

بهره‎ گیری از شلف L شکل

اگر برای چیدمان ادویه در کابینت دچار مشکل هستید و فضای کافی برای قرارگیری تمام قوطی‌های ادویه درون کابینت را ندارید، بهتر است از شلف‌های ال مانند استفاده کنید. این گونه شلف‌ها با داشتن کیفیت مناسب و طراحی منحصر به فرد برای محیط‌های کوچک بسیار مناسب است. اگر نتوانستید چنین شلف‌هایی را در بازار پیدا کنید، می‌توانید از کابینت ساز خود بخواهید تا قفسه ال مانندی را برای شما طراحی کرده تا متناسب با نیازتان از آن استفاده کنید.

برای یافتن ایده های چیدمان کابینت، بلاگ بهترین چیدمان کابینت آشپزخانه ایرانی را مطالعه نمایید

استفاده از فضاهای کوچک

زمان چیدمان ادویه در کابینت بهتر است از خلاقیت خود استفاده کرده و فضاهای کوچک را در نظر بگیرید. بهترین فضا برای قرارگیری قوطی‌های ادویه، فضاهای بسیار کوچک، کشیده و باریک است. اگر بخواهید نظم محیط را حفظ کنید انتخاب چنین فضاهای به شما این آزادی عمل را خواهد داد تا بتوانید دسترسی بهتری به وسایل مورد نیاز خود داشته باشید.

بررسی محیط‌های غیر قابل دسترس در کابینت و آشپزخانه می‌تواند تا حدود زیادی به شما کمک نماید تا برای قرارگیری ادویه بتوانید به نتیجه دلخواه برسید.

پیشنهاد می‌کنیم نگاهی به محصول جا ادویه 6 عددی درب رنگی در جهت چیدمان منظم، بیاندازید

استفاده از شیشه یا قوطی مناسب برای ادویه

یکی از نکات کلیدی در زمان چیدمان ادویه در کابینت توجه کردن به خرید شیشه‌های ادویه است. با توجه به گستردگی محصولات موجود در بازار برای تهیه شیشه یا قوطی ادویه بهتر است انتخاب خود را متناسب با نیاز و فضای آشپزخانه خود انجام دهید. از انواع محصولات نگهدارنده ادویه می‌توان به بانکه‌های شیشه‌ای، قوطی‌های پلاستیکی، بانکه‌های استیل و غیره اشاره کرد.

محصولات شیشه‌ای با توجه به طراحی زیبایی و جلوگیری از ورود ذرات آلوده، به عنوان بهترین گزینه برای نگهداری ادویه جات هستند. در صورتی که جنس مورد نظر خود را انتخاب کردید بهتر است همه محصولات را در یک سایز خریداری کنید چرا که این امر باعث ایجاد نظم بیشتر در محیط خواهد شد.

بسیاری از خانم‌ها زیبایی شیشه‌های ادویه را در هنگام خرید در اولویت خود قرار می‌دهند و برخی دیگر به دنبال انتخاب محصولاتی هستند که کارایی بیشتری دارند. انتخاب نهایی جا ادویه بر اساس نگرش شما می‌تواند متفاوت باشد.

بلاگ جدیدترین ایده ها برای چیدمان لیوان را جهت نظم بخشیدن به محیط آشپزخانه مطالعه نمایید

جمع بندی

بسیاری از خانم‌ها برای این که احساس خوشایندی در محیط آشپزخانه داشته باشند ترجیح می‌دهند تا محیط آشپزخانه را به گونه‌ای طراحی نمایند که باب میل آنها باشد. قرارگیری مرتب وسایل و لوازم آشپزخانه درون کابینت باعث ایجاد حس خوشایندی در خانم‌ها می‌شود. یکی از مسائل مهم در چینش محیط آشپزخانه، توجه کردن به چیدمان ادویه در کابینت است.

خانم‌های خانه‌دار بر اساس محیط آشپزخانه و نوع شیشه ادویه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند یک طراحی منحصر به فرد برای چیدمان این وسایل داشته باشند. یکی از نکات کلیدی در زمان چیدمان ادویه درون کابینت دسترسی آسان به آن است. دسترسی آسان باعث خواهد شد تا خانم‌ها در هنگام آشپزی بتوانند به ادویه‌های مورد نظر خود دست پیدا کنند.

در این مقاله سعی شده است تا به صورت کامل چیدمان ادویه در کابینت بیان شود تا اگر دارای آشپزخانه بزرگ و یا کوچک هستید، بتوانید شیوه طراحی مناسبی را اتخاذ کنید. علاوه بر شیوه‌های بیان شده در این مقاله شما برای چیدن جا ادویه‌های خود درون کابینت چه راه‌هایی را پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات خود را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه در “چیدمان ادویه در کابینت

  1. nilufarak95 گفت:

    (::::: فکر نمیکردم چیدن ادویه تو کابینت بتونه انقد موثر باشه 🙂 ممنون از زحماتتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *