مقالات

۹ ایده جذاب برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب پسرانه در سال ۲۰۲۲

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

«اینجا قراره اتاق خواب تنها فرزندمون باشه و لطفاً براش یه طراحی و دکوراسیون اتاق خواب پسرانه انتخاب کنین» و این جمله خبری ساده خیال هر طراح داخلی ساختمان را راحت می‌کند! حالا او می‌تواند از اولین جرقه‌های خیال انگیز ذهنش برای یک آفرینش تماشایی دیگر استفاده و فرزند خانواده را با هنر خود و سلیقه و لطف خانواده‌اش شگفت زده کند.

شما این سناریو را چطور می‌نویسید؟ اگر روزی قدرت و هنر یک معمار داخلی را به دست آورید دوست دارید برای دیزاین اتاق خواب پسرانه چه ترفندهایی را پیاده کنید؟ فکر می‌کنید این مقاله بتواند در این مسیر به شما کمک کند؟ امتحان کنید!

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با وسایل ساده

به عنوان یک دوست، همراه و البته مشاور می‌خواهیم به شما پیشنهاد بدهیم که بلندپروازی‌های هنری خود را با چند قلم جنس ساده شروع کنید. اگر هزینه برایتان اهمیت چندانی ندارد و دوست دارید گل پسرتان را غافلگیر کنید، می‌توانید از وسایل ساده ولی شیک در طراحی اتاق خواب پسرانه استفاده کنید. درغیراینصورت، همه وسایل ساده و ارزان قیمت هم می‌توانند با کمی سلیقه به خرج دادن، جلوه دیگری به اتاق فرزند شما بدهند.

  • جایی برای بازیگوشی‌های او

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

اگر فرزند یا فرزندان پر شر وشور و ماجراجویی دارید می‌توانید یک فضای اختصاصی برای آنها طراحی کنید تا انرژی کودکانه را با سرگرمی‌های اختصاصی خودشان تخلیه کنند.

می‌توانید از طناب‌های محکم و مطمئن استفاده کنید که به سقف وصل شده‌اند؛ بهترین گزینه برای تاب خوردن و ادای تارزان را درآوردن! حتی از نردبان تخت خواب غافل نشوید و آن را هم طوری طراحی کنید که شبیه بالا رفتن از یک نردبان معلق هیجان انگیز باشد.

 

باگر اتاق شما کوچیک هست و برای چیدمان وسایل مشکل دارید مقاله چیدمان اتاق خواب کوچک را مطالعه کنید.

خوب است بدانید که چنین چیدمانی نیاز به یک سری مبل راحتی هم دارد. اگر فضای کافی برای دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دارید، از یک کاناپه راحتی برای ولو شدن او یا بچه‌ها بعد از بازی استفاده کنید. این آیتم حسابی می‌تواند خستگی‌شان را کم کند.

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: ترکیبی (مهیج) نارنجی با رنگ خنثی.

  • سفر بین ستاره‌ای

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

کودکان معمولاً عاشق فضا و ستاره‌ها هستند و به طرز عجیبی دلشان می‌خواهد از اسرار کهکشان‌ها سردربیاورند. اگر یکی از آنها را در خانه دارید برای طراحی اتاق خواب پسرانه با دیزاین فضایی و کهکشانی دست دست نکنید!

از او بپرسید کدام فیلم فضایی را بیشتر دوست دارد تا برای دکوراسیون اتاق از شخصیت‌ها، دیالوگ و حتی سفینه و سایر وسایل فیلم استفاده کنید. بدین ترتیب ترکیبی از سرگرمی، خیال انگیزبودن و هنر را با هم خلق می‌کنید که در پایان فریاد شادی «تو معرکه‌ای مامان/بابا» ی او خانه را پر خواهد کرد.

نکته: اگر واقعاً یک پسر فضانورد علاقه مند و جدی در خانه دارید لازم است جایی از اتاق را برای چیدن تلسکوپ و سایر ابزار ستاره شناسی‌اش درنظر بگیرید.

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: رنگ‌های تیره در کنار یک رنگ خنثی (تداعی گر فضای بی پایان کهکشانها)

  • تخت خوابی برای نخوابیدن!

اگر بودجه بندی مشخصی برای دیزاین اتاق خواب پسرانه دارید و از طرف دیگر فضای اتاق هم محدود است، بهترین کار استفاده از فضای خود تخت خواب است. با همفکری هم –پدر، پسری یا مادر، پسری- یک دیوار چوبی با چوب سبک برای یکی از جهت‌های تخت بسازید و بخشی از اسباب بازی و سرگرمی‌های روزانه او را به این دیوار آویزان کنید.

پیشنهاد می‌کنیم بخشی از دیوار را هم برای قفسه کتاب‌هایش در نظر بگیرید. همچنین از او بخواهید ایده‌های شخصی‌اش را بیان کند و بعد از بررسی هرکدام از آنها، ببنید چه بخش دیگری از تخت خواب را می‌توانید برای مانورهای هنری‌تان اشغال کنید.

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: رنگ‌های روشن برای بزرگ‌تر جلوه دادن فضای تخت با ترکیبی از رنگ خنثی

  • اتاق خواب انیشتین

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

پسر اهل فکر، تودار و کم حرف شما احتمالاً به سختی می‌گوید که دکوراسیون اتاق خواب پسرانه دلخواهش، چیزی شبیه به دنیای ذهنی انیشتین و فرمول‌های ریاضی و شیمی است.

اگر هنوز در این مورد با او سر صحبت را باز نکرده‌اید، حالا فرصت خوبی است تا نظرواقعی اش را برای دیزاین اتاق بدانید. حتما با کاغذ دیواری اتاقش با طرح فرمول، اعداد و حتی حیوانات موافقت می‌کند.

درصورتیکه خانه‌ای خارج از تهران یا شهرهای بزرگ دارید و در حومه و نزدیک به طبیعت زندگی می‌کنید، بهترین کار این است که اتاق فرزندتان را با چشم اندازی از طبیعت و فضای باز انتخاب کنید.

نکته: اگر دانشمند کوچک شما تجهیزات اتاق فکر هم دارد، لازم است بخشی از اتاق را برای میز کار او و چیدن میکروسکوپ یا هروسیله فنی دیگر درنظر بگیرید.

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: رنگ‌های ترکیبی در کنار یک رنگ خنثی

  • یک کلان شهر 9 متری!

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

زندگی در کلان شهرها، خواه ناخواه طبیعت آدمی را تنوع طلب، پرهیجان و احتمالاً شلوغ می‌کند. ممکن است فرزندی بار بیاورید که از داشتن اتاقی که نماینده زندگی شهری است لذت ببرد.

انتخاب سیستم نوردهی، پخش موسیقی و حتی تهویه هوای مناسب از جمله فاکتورهایی است که یک اتاق شهری شلوغ و پرهیجان را جذاب‌تر می‌کند. اگر اهل اتاق پرنور است برای انتخاب آباژورهای دو طرف تخت و همچنین لوستر یا لامپ سقف یک قرار دونفره بگذارید و حسابی همدیگر را با دادن طرح‌های خاص شگفت زده کنید.

نکته: از اینکه دکوراسیون اتاق خواب پسرانه فرزندتان گاهی به هم ریخته باشد کلافه نشوید. فقط اجازه بدهید بخشی از انرژی روزانه‌اش را با تغییر چیدمان اتاق و حتی انتخاب رنگ‌های بی تناسب و تند تخلیه کند.

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: عموماً توناژ قرمز (نارنجی، آجری، قرمز تند) با حضور کمرنگی از یک رنگ خنثی

  • دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با شخصیت کارتونی

قرار نیست که همیشه اتاق دخترها، معدن بی پایان انواع لباس و شال و دامن و خلاصه هزار پوشیدنی وتیپ های آلا گارسون باشد! می‌توانید اتاق خواب پسر را طوری طراحی کنید تا برای او خاطراتی از خانه بازی باشد که هفته پیش رفته بودید و او لباس بتمن را پوشید.

انتخاب کاغذ دیواری یا پوسترهای کوچک و بزرگ از شخصیت‌های کارتونی مورد علاقه‌اش یکی دیگر از ترفندهای دیزاین اتاق خواب پسرانه است. همچنین از پوشش تخت خواب با لحاف و روتختی‌های فانتزی کارتونی غافل نشوید. شاید دوست داشته باشد شب‌ها کمی با هالک چاپ شده روی لحافش اختلاط کند!

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: ترکیبی و زنده و انرژی بخش که حس کودکانگی و خیال انگیز بودن را انتقال بدهد.

 

اگر دختر دارید و برای چیدمان اتاقش دنبال ایده هستید حتما از دیزاین اتاق خواب دخترانه دیدن فرمایید.

 

  • زمین بازی فوتبال

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

جزء جدانشدنی زندگی بسیاری از پسربچه‌ها، فوتبال است. شاید بد نباشد فضای شخصی فرزندتان را به طراحی زمین فوتبال و هر آیتمی که او را به یاد این ورزش مهیج می‌اندازد، اختصاص بدهید.

می‌توانید در کنار رنگ آمیزی ورزشی، از کاغذدیواری ورزشی، تصاویر فوتبالی و عکس فوتبالیت های محبوب پسرتان استفاده کنید. همچنین اختصاص یک میز فوتبال دستی در گوشه‌ای از اتاق می‌تواند ایده جالبی برای تکمیل دکوراسیون اتاق خواب پسرانه باشد.

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: تنالیته سبز، سفید و یکی دیگر از رنگ‌های خنثی

  • باشگاه ورزشی

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

این طراحی برای زندگی آپارتمانی فکر خوبی نیست! می‌پرسید چرا؟ چون قرار است یک باشگاه کوچک انحصاری برای پسربلندپروازتان طراحی کنید.

بعد از مذاکرات طولانی متوجه می‌شوید که فرزندتان خیال داشتن یک زمین بسکتبال را در سرش می‌پروراند. برای همراهی با خیال بافی های او چه ایده‌ای دارید؟ ما پیشنهاد می‌کنیم اتاقی با کمترین وسایل یا دستکم اختصاص یک کمددیواری بزرگ آماده کنید.

احتمالاً دوست داشته باشید کف اتاق را با سرامیک پارکت نما یا پارکت شبیه به زمین بازی کنید و درست روبه روی تخت خواب هم حلقه بسکتبال بگذارید. معرکه می‌شود! توپ‌های پلاستیکی سبک و فضایی مناسب، قطعاً روحیه ورزشکاری او را حفظ می‌کند.

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: گرم و تند (تداعی گر یک باشگاه ورزشی)

  • یک مجموعه دار ماشین

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه

خیلی بعید است که با پسربچه‌های عاشق ماشین و سرعت، پا به فروشگاه اسباب بازی یا لاین سرگرمی هاپرمارکت بگذارید و کار دست خودتان ندهید! آن‌ها با خرید چند اتوموبیل فانتزی یک بار دیگر خودشان را راضی و خوشحال می‌کنند.

دکوراسیون اتاق خواب پسرانه با سلیقه ماشینی می‌تواند سرگرم کننده و منحصر به فرد باشد. معمولاً یک مجموعه چشمگیر از ماشین‌های ریز و درشت- از مینی ماینر بگیر تا لامبورگینی و کامیون- در زندگی این پسر ماجراجو خودنمایی می‌کنید.

می‌توانید با صرف کمی وقت و حوصله، چیدمانی با آیتم‌های خودرو داشته باشید؛ سریع و خشن! از لاستیک‌های واقعی ماشین به عنوان میز یا صندلی راحتی استفاده و با اختصاص چند قفسه برای ماشین‌هایش، یک دسترسی دلخواه برای او فراهم کنید. حتی اگر پیشنهاد داد که سپر جلوی یک کامیون 2624 را برای جلوی تختش می‌خواهد، با سفارش یک مدل بدلی، مشتقانه همراهی‌اش کنید

⇐ رنگ‌های پیشنهادی: تیره و خاکی با ترکیبی از رنگ سفید و مشکی

گفتنی‌های آخر

فکر می‌کنید خلق لحظات و فضای کودکانه و شاد برای بچه‌ها کار پیچیده و زمانبری است؟ ما چنین نظری نداریم و اتفاقاً موافقیم که در فرایند دکوراسیون اتاق خواب پسرانه فرزند یا فرزندانتان از حضور و خلاقیت او هم استفاده کنید و حتی اجازه بدهید از کارت بانکی‌اش برای خرید بخشی از تجهیزات خرج کند.

حتی طراحی برای اتاق خواب پسرانه بزرگسال هم می‌تواند فرایند ماجراجویانه و متفاوتی باشد که شاید هزینه به مراتب کمتری بتراشد چون شخص از قدرت بازو و فکرش برای طراحی و چیدمان استفاده می‌کند. اینطور نیست؟!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *