مقالات

9 ایده خلاقانه برای تزیین پشمک شب یلدا

تزیین پشمک شب یلدا

شب یلدا و همه خوراکی‌های وسوسه انگیزش! مخصوصاً روی چند سال اخیر باید بیشتر تأکید کنیم که تنوع خوردنی‌های شب چله چندبرابر شده و خلاصه بر حجم کالری و قند خون همه ما اضافه می‌کند. از بین آیتم‌های یلدایی جدید نباید از پشمک غافل شد. حتی این خطر وجود دارد که در فرایند تزیین پشمک شب یلدا ، چیزی از این شیرین دوست داشتنی باقی نماند!

خوشبختانه آیین‌های ایرانی آنقدر جذاب و خاطره انگیز هستند که بسیاری از صاحب سلیقه‌ها تلاش می‌کنند از قدرت نوآوری خود برای ساختن یک خاطره زیبای دیگر استفاده کنند. برای تزیین پشمک شب چله امسال چه نقشه‌ای کشیده‌اید؟! اجازه داریم یک سرک کوچک به نقشه‌تان بکشیم؟ چند دقیقه با ما همراه باشید.

چند ترفند جالب برای تزیین پشمک شب چله

بافت این خوراکی بامزه آنقدر جذاب و خاص است که قدرت مانور زیادی برای طراحی پشمک یلدایی به شما می‌دهد. فقط کافی است اراده کنید آن ذهن خیال باف و قصه پرداز شما، برای مدتی کوتاه پا به دنیای واقعی بگذارد و هیاهوی شیرین و خوشمزه‌ای برپا کند.

  • پشمک برفی

با طراحی یک آدمک برفی شروع کنید! تنوع رنگ و مزه پشمک کمک می‌کند تا پشمک آرایی شما چشمگیرتر شود. فقط مراقب باشید از تزیینات جانبی نمدار یا هرخوراکی که در اثر حرارت آب شود برای تزیین پشمک شب یلدا استفاده نکنید.

تزیین پشمک شب یلدا

  • پشمک کلاهی

 

شاید دلتان بخواهد برای تزیین پشمک شب یلدا دست خیال را بگیرید و به صد سال پیش سفر کنید! به سالهایی که کلاه‌های زنانه خوش طرح و دوخت مد بود و هر زنی چندین جعبه از کلاه‌های کوچک و بزرگ برای خودش ذخیره داشت. انتخاب با خود شماست و می‌توانید کلاه پشمکی را شکلاتی، زعفرانی یا وانیلی رنگ و برای روبان دور آن، از رنگ‌های توناژ قرمز یا سبز انتخاب کنید.

تزیین پشمک شب یلدا

  • غول‌های پشمکی

چندسالی می‌شود که فضای شب یلدا و بسیاری از آیین‌های ایرانی با تزیین و چیدمان فانتزی ترکیب شده است. شاید بهتر باشد یک بار هم با کمترین و ساده‌ترین وسیله برای تزیین پشمک شب یلدا، یک فضای ترسناک ولی هیجان انگیز بسازید.

تزیین پشمک شب یلدا

با تعدادی سیخ چوبی، چشم‌های عروسکی و گلوله‌های چند رنگ پشمکی، غول‌های پشمکی خاص درست کنید و برای جلب نظر مهمانان، مخصوصاً کوچولوهای همیشه کنجکاو، آن‌ها را در قسمت چشمگیر میز یا کرسی شب چله تان بچینید. این مدل پشمک شب یلدا می‌تواند بچه‌ها را دچار تردید کند تا از شما بپرسند «من این رو بخورم اون من رو نمیخوره؟!»

تزیین پشمک شب یلدا

  • دیس پشمک

اگر جمع یلدایی شما بیشتر افراد بزرگسال و احتمالاً کمی رسمی هستند، پیشنهاد می‌کنیم یک دیس خوش رنگ و طرح را برای تزیین پشمک شب یلدا در نظر بگیرید. با یک مهندسی ساده می‌توانید چند رنگ متنوع از پشمک‌ها را کنار هم بگذارید. تزیین دایره‌ای شکل هم یکی دیگر از انواع مدل‌هاست و در عین سادگی، خوش طرح و زیبا جلوه می‌کند.

تزیین پشمک شب یلدا

  • باربی با پشمک

برای تنوع هم که شده بخشی از تزیین شب چله را با اسباب بازی‌های کوچولوی خانه، جذاب‌تر کنید. بعد از تمیز و ضدعفونی کردن بدن عروسک، به جای لباس، از پشمک‌های چندرنگ برای پوشاندن تن آن استفاده کنید. حتی با درست کردن یک دامن دنباله دار شکلاتی می‌توانید تزیین خود را خیره کننده تر کنید.

تزیین پشمک شب یلدا

  • پشمک با طرح گل

اگر اهل طراحی ساده از گل و درخت هستید می‌توانید خیلی سریع برای تزیین پشمک شب یلدا یک دیس پشمک با طرح گل آماده کنید. خوب است بدانید بافت پشمک طوری است که می‌توانید با کمی فشرده کردن، شکل دلخواهتان را درست کنید. برای آفریدن گل پشمکی فقط به انگشت‌هایتان نیاز دارید.

تزیین پشمک شب یلدا

تزیین پشمک شب یلدا

  • کیکی از پشمک

روی یک کیک ساده بدون تزیین را با مقدار دلخواه پشمک بپوشانید و برای تزیین روی پشمک هم از ظریف کاری‌هایی مثل دانه‌های مروارید یا گل‌های خوراکی رنگی کمک بگیرید. البته فراموش نکنید که این تزیین باید زودتر خورده شود تا رطوبت کیک، پشمک را آب نکند.

تزیین پشمک شب یلدا

  • درخت با گلوله‌های پشمک

این ترفند نشان می‌دهد شما یک هنرمند قابل هستید و فقط قرار نیست خوردنی‌های بیشتری داشته باشید. با کمک یک شاخه نسبتاً بزرگ می‌توانید زمستان پیش رو را برای جمع عزیزانتان تداعی کنید. هرچه گلوله‌ها نامنظم و منجسم و نزدیک‌تر به واقعیت باشند، احساس نزدیک شدن به فصل سرد هم بهتر منتقل می‌شود. تنها تفاوت اینجاست که هرکسی ممکن است یکی از گلوله‌های عزیزتان را ببلعد!

تزیین پشمک شب یلدا

  • تدی پشمکی

از آنجایی که تدی خرسه از جمله اسباب بازی‌های ضروری در هر خانه و کاشانه‌ای به حساب می‌آید، حتی برای شما دوست بزرگسال عزیز، الهام گرفتن از چنین عروسک دوست داشتنی برای تزیین پشمک شب یلدا می‌تواند خوشایند باشد. دوست دارید یک تدی شیرین وانیلی داشته باشید یا یک بدل زعفرانی؟!

تزیین پشمک شب یلدا

آرزوی ما برای شما

پایان بخش این مقاله شیرین، خاطره انگیز و سرشار از خیالبافی و سرخوشی آرزوی مجموعه ما برای شماست. تندرستی، دلخوشی و آرامش همراه با لذت. صمیمانه آرزو می‌کنیم لحظات تزیین پشمک شب یلدا را سرشار از سرخوشی و خنده سپری کنید و از ثبت هنرتان در بلندترین شب سال لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *