مقالات

دکوراسیون اتاق کودک را با انجام چند ترفند ساده، دلنشین کنید

دکوراسیون اتاق کودک

ما فکر می‌کنیم یکی از مأموریت‌های جذاب هر پدر و مادری آماده شدن برای دکوراسیون اتاق کودک دلبندشان است. آن‌ها از ساده‌ترین و کوچک‌ترین ابزار برای چیدمان اتاق کودک خود بهره می‌برند و دوست دارند در بخشی از دنیای شاد و خوش رنگ او شریک باشند.

همراه با ذوق و هیجان پدر و مادر، کودک هم دنیای خیال انگیز و سرشار از امنیت و تازگی‌اش را در فضای اختصاصی خود به نمایش می‌گذارد. نتیجه کار، یک حرکت تیمی هیجان انگیز خواهد شد که هردو طرف را راضی نگه می‌دارد.

نکته مهم در این میان، توجه به تفاوت دکوراسیون اتاق کودک دختر و چیدمان اتاق کودک پسرانه است. راستی شما چقدر با این تفاوت در دیزاین اتاق کودک آشنا هستید؟ شاید این مقاله بتواند پاسخ روشنی برای این سؤال داشته باشد.

درصورتی که اتاق شما فضای کمی دارد میتوانید از مقاله دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک استفاده نمایید.

آشنایی با دکوراسیون اتاق کودک دختر

شما هم با ما موافق هستید که استفاده از چند آیتم چشمگیر باعث می‌شود تشخیص بدهیم یک اتاق دخترانه است یا پسرانه؟ اما این آیتم‌ها دقیقاً کدام اند؟

لوازمی مثل پرده، تابلو، عروسک، آینه و حتی کاغذدیواری از جمله تأثیرگذارترین آیتم‌هایی هستند که برای چیدمان اتاق کودک دختر استفاده می‌شوند. بنابراین هرزمان که وقت اتاق دار شدن دختر کوچولوی خانواده رسید، می‌توانید با رعایت این فاکتورهای بصری یک فضای دخترانه شیرین خلق کنید.

مهم: پیشنهادات این مقاله لزوماً یک حکم کلی نیست و بهتر است بدون در نظر گرفتن جنسیت کودک، اول به خواسته و سلیقه شخصی فرزندمان برای طراحی دکوراسیون اتاق کودک توجه کنیم. همه دخترها عاشق عروسک و همه پسرها علاقه مند به موتور و کامیون نیستند!

دکوراسیون اتاق کودک

آیتم تابلو و مجسمه

دخترها به تناسب سن و شخصیتی که دارند می‌توانند عاشق تابلو و مجسمه و عروسک باشند و بخشی از چیدمان اتاق را برای این نوع اکسسوری در نظر بگیرند. پدر و مادر با آگاهی از این سلیقه کافی است از نظر او برای بهتر شدن اتاقش کمک بگیرند.

دکوراسیون اتاق کودک

آینه و پرده

جلوه‌های بصری مثل پرده می‌تواند بخش خیال انگیز و باشکوه روح کودک را تازه و سالم نگه دارد. اگر از پرده، مخصوصاً پرده‌های حریری مرتفع خوشش می‌آید می‌توانید پنجره اتاقش را با این نوع پرده‌ها بپوشانید.

دکوراسیون اتاق کودک

همچنین آینه جزء جدایی ناپذیر اتاق دختر بچه‌هاست. البته آینه یک آیتم عمومی است ولی کدام چیدمان اتاق کودک دختر را سراغ دارید که کمتر از یک آینه داشته باشد! با انتخاب و سلیقه دخترتان می‌توانید در چند نقطه اتاق از آینه‌هایی با اندازه و شکل‌های متنوع استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق دخترانه

مبلمان و لوازم خانه

اگر فرزند دختر شما بیشتر وقتش را سرگرم بازی با اسباب بازی‌هایی مثل ظرف و ظروف آشپزخانه و خلاصه هرچیز مربوط به خانه داری می‌شود، می‌توانید این شور و علاقه را در تزئین اتاق کودک دختر دوست داشتنی‌تان استفاده کنید. با همفکری هم یا حتی با سلیقه همسر محترم بخشی از چیدمان اتاق او را برای مبلمان کودک و قفسه‌ای از لوازم آشپزخانه اختصاص بدهید.

آشنایی با دکوراسیون اتاق کودک پسر

اتاق کودک پسرانه عموماً فضای متفاوتی است که با رشد شخصیت فرزند پسر، روح متفاوتی هم به خود می‌گیرد. اگر علاقه مند به دکوراسیون اتاق پسرانه هستید لازم است متناسب با روحیه فرزندتان برنامه ریزی کنید.

روحیه پرشور و انرژی بچه‌ها غیرقابل انکار است و پسرها عموماً در این مورد گوی سبقت را ربوده‌اند! اختصاص یک فضای کودکانه مهیج با لوازم بازی متنوع می‌تواند این روحیه را در آنها حفظ کند.

دکوراسیون اتاق پسرانه
وسایل بازی

شاید دلشان بخواهد از نردبان تختشان طوری بالا بروند که انگار از یک نردبان پنجاه متری معلق بین زمین و آسمان بالا می‌روند! می‌توانید با کمی ریسمان محکم و چسب، نردبان متحرک هیجان انگیزی برای تخت دونفره اتاق بچه‌ها بسازید.

دکوراسیون اتاق پسرانه

گرافیتی

پسر آرام و کم حرف شما می‌تواند روحیه یک نقاش را داشته باشد یا شاید سر از دنیای گرافیتی دربیاورد. اگر هنوز پا به نوجوانی نگذاشته و نشانه‌هایی از علاقه به نقاشی و هنر گرافیتی کودکانه در او می‌بینید، شاید بد نباشد برای تزیین اتاق کودک پسر خود از طرح‌های اینچنین در کنار تابلوهای نقاشی و پوسترهای مورد علاقه‌اش استفاده کنید

دکوراسیون اتاق پسرانه

بتمن در خانه

شخصیت محبوب پسربچه‌ها! پیشنهاد می‌دهیم در کنار انتخاب یک کاغذ دیواری جذاب با طرح بتمن یا شخصیت‌های مشابه، تجهیزات تخت خواب او را همرنگ با لباس این شخصیت کنید. آن‌ها با واقعی شدن بخشی از تخیلاتشان احساس پیروزی می‌کنند.

دکوراسیون اتاق پسرانه

کتابخانه

از جمله بهترین چیدمان اتاق کودک به سبک ایرانی می‌توان به اضافه کردن قفسه کتاب اشاره کرد. تجربه ثابت کرده است زندگی با یک پسربچه کتابخوان غرق در دنیای قصه‌ها و افسانه‌ها همیشه عجیب و تماشایی است. می‌توانید با نظر او، بیش از یک دیوار اتاق را با درست کردن چند قفسه کتابخانه، تزیین کنید.

تزیین اتاق پسر با چیدمان ساده

اگر میخواهید بیشتر با دکوراسیون اتاق خواب پسرانه آشنا شوید میتوانید با مراجعه به مقاله موجود در سایت ترفندهای بیشتری را آموزش ببینید.

تزیین اتاق کودک پسر با چیدمان ساده

اگر چندان اهل وسیله و تجهیزات نیست و شما هم قصد شلوغ کردن اتاق بچه را ندارید، می‌توانید با همفکری هم فقط از چند ترکیب رنگ ساده، یک تخت خواب و یک کمد لباس برای دکوراسیون اتاق کودک استفاده کنید. انتخاب توناژ رنگی را با همفکری هم انجام دهید. پیشنهاد ما ترکیبی از رنگ های ملایم  است که آرامش و حال خوب را برای فرزندتان به ارمغان می‌آورد.

چیدمان سیسمونی اتاق نوزاد

چیدمان سیسمونی اتاق نوزاد

اگر خواننده این بخش از مقاله هستید و هنوز برای اتاق کوچولوی تازه واردتان دست به کار نشده‌اید شاید بد نباشد چند طرح زیر را برای چیدمان اتاق نوزاد سیسمونی در نظر بگیرید:
● استفاده از تعادل رنگی بین رنگ دیوار و وسایل سیسمونی
● چیدمان وسایل کوچک و دم دستی کنار تخت نوزاد
● قرار دادن تخت نوزاد کنار پنجره یا در نقطه دید نزدیک به در اتاق
● اختصاص منطقه بازی برای نوزاد با رعایت امنیت

مهم: فرقی نمی‌کند که اتاق نوزاد دختر باشد یا پسر، نکته مهم حفظ هارمونی، استفاده از رنگ‌های ترکیبی گرم و ملایم و اجتناب از نصب تابلو و وسایلی است که ممکن است سقوط کنند.

پایان بخش

طراحی دکوراسیون اتاق کودک یک فعالیت زمانبر اما شادی بخش است. همانطور که بالاتر برایتان نوشتیم دیزاین اتاق کودک لزوماً نباید با تکیه بر جنسیت فرزند شما انجام شود. چه بسیار دخترهایی که عاشق ماشین و فوتبال هستند و پسرهایی که از داشتن انواع تابلوهای نقاشی و پرده برای اتاقشان لذت می‌برند. بنابراین این نکته را از نظر دور ندارید.

این مقاله می‌تواند منبع الهام خوبی برای همه کسانی باشد که دوست دارند تغییری هرچند کوچک در چیدمان اتاق دلبندشان ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *