مقالات

درزگیری پنجره چگونه انجام میشود ؟

درزگیری پنجره

تغییرات دما باعث انبساط و انقباض درزگیرهای پنجره می‌شود و به مرور زمان از بین می‌رود. به این ترتیب، ایده خوبی است که به طور مرتب درزهای پنجره را بررسی کنید و هر 5 تا 10 سال یکبار آنها را تعویض کنید. هزینه‌های درزگیری پنجره نسبتاً پایین است. در واقع، بهبود بهره وری انرژی می‌تواند با صرفه جویی در هزینه در قبض‌های گرمایش، به پرداخت هزینه کم کمک کند.

درزگیری پنجره یکی از مقرون به صرفه‌ترین راه‌ها برای کاهش قبض‌های گرمایشی و محافظت از خانه در برابر رطوبت است. اولین چیزی که نیاز دارید، درزگیر مناسب است. شما باید به دنبال درزگیری باشید که مهر و موم انعطاف پذیر و بادوام داشته باشد و متناسب با کاری باشد که برای آن نیاز دارید.

بهترین روش درزگیری پنجره

درزگیرهای پنجره معمولاً دچار شکستگی یا نشتی می‌شود: جایی که پنجره به چارچوب می‌رسد یا جایی که قاب به دیوار می‌رسد. خوشبختانه، تعمیر درزگیر پنجره آسان است.

لعاب شل و درزگیری قدیمی را خراش دهید. در صورت لزوم از نرم کننده درزگیر اسپری استفاده کنید. اجازه دهید برای چند ساعت خیس بخورد، سپس با یک چاقوی بتونه یا ابزار حذف درزگیر، درزگیری شل را از بین ببرید. تا جایی که ممکن است درزگیرهای قدیمی را پاک کنید. همچنین، قبل از استفاده از درزگیر جدید، اطمینان حاصل کنید که باقی مانده درزگیر از بین رفته است – در غیر این صورت می‌تواند مانع از چسبیدن درزگیر شود یا حتی از آن جلوگیری کند. اگر شک دارید دستورالعمل‌های سازنده را بررسی کنید. ممکن است نیاز به نصب لعاب جدید روی پنجره داشته باشید. می‌توانید در امتداد پایه شیشه پنجره پخش کنید تا یک مهر و موم فشرده ایجاد کنید. اجازه دهید طبق دستورالعمل محصول خشک شود.

هنگامی که ناحیه تمیز و خشک شد، درزگیری جدید اعمال کنید. کارتریج درزبندی خود را در تفنگ درزبندی قرار دهید و لوله را باز کنید. درزگیر را در امتداد درز با فشار ثابت و با حرکتی صاف اعمال کنید. از یک انگشت یا پارچه مرطوب برای صاف کردن درزگیر استفاده کنید. ممکن است بخواهید قبل از اعمال درزگیر از نوار ماسک استفاده کنید تا به ایجاد یک خط واضح و محافظت از نواحی مجاور کمک کند. اجازه دهید درز به مدت 12 تا 15 ساعت بدون مزاحمت خشک شود. درزبندی محکم پنجره‌ها می‌تواند به گرم نگه داشتن خانه و پایین نگه داشتن قبوض آب و برق کمک کند.

بهترین روش درزگیری پنجره

درزگیری پنجره های قدیمی

پنجره‌ها می‌توانند سال‌ها به طور موثر کار کنند، اما اگر مهر و موم بتونه لعاب ترک خورده باشد، کار خود را به درستی انجام نمی‌دهند.

  1. تنها چیزی که نیاز دارید یک تفنگ حرارتی، چاقوی بتونه، درزگیر و بتونه لعاب است. شما باید دستکش بپوشید و بتونه قدیمی را با دقت گرم کنید و آن را بتراشید. سپس طبق دستورالعمل لعاب جدید را اضافه کنید زیرا ممکن است بسته به اینکه لعاب شما بر پایه روغن است یا لاتکس تغییر کند.
  2. اگر عایق خانه شما آنطور که می‌خواهید کار نمی کند، اضافه کردن نوار به کناره‌های پنجره می‌تواند به تعمیر پنجره کمک کند. نوارها در کناره یک پنجره قرار می‌گیرند و از ورود هوای سرد جلوگیری می‌کنند.
  3. می‌توانید نوار چسب دو طرفه با سشوار به لبه‌های پنجره‌تان بزنید تا شکاف‌ها از بین بروند و پنجره درزگیری شود. نوار چسب دو طرفه از پنجره‌های شما در ماه‌های سردتر محافظت می‌کنند. یکی از بهترین و طولانی‌ترین راه‌ها برای تعمیر پنجره‌ها، نصب نوار چسب دو طرفه است. نوار چسب دو طرفه برای همیشه روی پنجره‌های شما باقی می‌ماند و باعث کاهش تابش نور تابستان و همچنین کاهش هزینه‌های خنک‌کننده می‌شود. این یک راه حل طولانی مدت است که آسایش خانه شما را برای سال‌های طولانی بهبود می‌بخشد.

با استفاده از خمیر درزگیر که میتوانید از فروشگاه کالامان تهیه کنید میتوانید پنجره های خودرا درزگیری کنید.

درزگیری پنجره های قدیمی

درزگیری چوب

اگر پنجره‌های شما از چوب ساخته شده‌اند، قبل از درزگیری پنجره ، باید اقدامات احتیاطی انجام دهید.

یک درزگیر چسبی را انتخاب کنید که برای درزگیری پنجره‌های چوبی طراحی شده است. قبل از خرید درزگیر چسب برای درزبندی اتصالات، ابتدا باید سطحی که روی آن اعمال می‌شود را در نظر بگیرید. همه انواع درزگیرها نمی‌توانند محکم به چوب بچسبند و اتصالات قوی و بادوام ایجاد کنند.

درزگیری چوب

برای اتصال بهتر به چوب از چسب‌های سیلیکونی استفاده کنید

چوب یک ماده متخلخل و قابل تنفس است که آن را از اکثر موادی که معمولاً در درزگیرها استفاده می‌شود متمایز می‌کند. این ویژگی‌ها درزگیرهای سیلیکونی را بهترین انتخاب برای درزبندی پنجره‌های چوبی می‌کنند. درزگیر سیلیکونی، بر خلاف بسیاری از محصولات ارزان‌ است و چسبندگی خوبی به چوب ارائه می‌کند (تا زمانی که خیس نباشد). همچنین در برابر اشعه ماوراء بنفش و آب و هوا مقاوم است و انعطاف پذیری خود را در هر دمایی حفظ می‌کند و در کاربردهای فضای باز بسیار موثر و بادوام است.

هنگام درزگیری پنجره‌های چوبی از درزگیرهای روغنی خودداری کنید

هرگز از درزگیر روغنی در اطراف شیشه‌های عایق پنجره‌های چوبی استفاده نکنید. روغن‌های گیاهی موجود در این نوع مواد می‌تواند به پلی سولفیدهای موجود در بسیاری از پنجره‌های چوبی آسیب برساند. این روغن‌ها باعث ترک خوردگی پلی سولفید، تحلیل رفتن و در نهایت از کار افتادن پنجره چوبی می‌شوند.

قبل از استفاده از درزگیر، سطح پنجره‌های چوبی خود را آماده کنید.

الیاف چوب روی سطح پنجره‌ها اغلب زمانی که برای مدت طولانی در معرض نور مستقیم و شدید خورشید قرار می‌گیرند، آسیب می‌بینند. از آنجایی که این الیاف شکننده می‌توانند در هر زمان شل شوند و اتصالات درزبندی شما را خراب کنند، بهتر است قبل از استفاده از چسب درزگیر آنها را جدا کنید. می‌توانید این کار را با سنباده زدن قاب پنجره خود و پوشاندن آن با یک لایه رنگ یا لاک محافظ انجام دهید. هدف این است که قاب پنجره شما تا حد امکان تمیز و صاف باشد. این باعث افزایش طول عمر مهر و موم می‌شود.

نتیجه گیری:

اغلب، نشت آب در پنجره ناشی از خرابی اتصال بین قاب پنجره و دیوار است. برای جلوگیری از نشتی، باید پنجره را در جایی که با نمای بیرونی برخورد می‌کند، درزبندی کنید. اگر دور پنجره با روکش چوبی احاطه شده است، از یک درزگیر پلی یورتان با درجه بالا استفاده کنید تا تمام شکاف‌ها را ببندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *