مقالات

کاربرد کیسه آب گرم

کاربرد کیسه اب گرم

از دوران کودکی، حتما دیده‌اید که پدربزرگ، مادربزرگ و والدینتان از این روش برای گرما دادن به نواحی خاصی از بدن برای رهایی از درد استفاده می‌کنند. در حالی که برخی ممکن است این روش را یک تکنیک قدیمی برای مقابله با بدن درد بدانند، هنوز هم بسیار کارآمد است. این راهنما به شما کمک می‌کند تا کاربرد کیسه اب گرم را درک کنید. به طور سنتی کیسه‌ها یا ظروف آب گرم از لاستیک ساخته می‌شدند و با آب داغ پر می‌شدند. کیسه یا ظرف یک درپوش نیز در دهان خود داشت (برای جلوگیری از ریختن یا نشت). کیسه‌های آب گرم اساساً کمک‌های تسکین درد هستند که از طریق اعمال موضعی گرما به کاهش هر گونه ناراحتی کمک می‌کنند.

ایا کیسه اب گرم برای دیسک کمر خوب است

شاید دیده باشید که بزرگان ما هر زمان که از درد رنج می برند از پدهای گرمایشی یا بطری‌های آب گرم استفاده می‌کنند. این یک نوع روش کلاسیک برای درمان کمردرد است. کیسه آب گرم ساده یک درمان طبیعی است که برای نسل‌ها برای کمک به تسکین و گاهی اوقات درمان درد استفاده می‌شود. هنگامی که به بدن گرما وارد می‌کنید، گیرنده‌های حرارت بدن را فعال می‌کنید. این در واقع توانایی تشخیص درد را مسدود می‌کند زیرا آنها از مسیرهای عصبی مشابهی استفاده می‌کنند. این به عنوان یک منبع عالی برای تسکین موقت عمل می‌کند. برای اینکه گرمای کامل را احساس کنید، باید گرمای حداقل 40 درجه سانتیگراد را مستقیماً روی ناحیه دردناک اعمال کنید. یک کیسه آب گرم سرپوشیده راهی مطمئن برای انجام این کار است.

هشدار قبل از شروع: هرگز از کیسه آب گرم در مناطق متورم یا ملتهب استفاده نکنید.

کیسه اب گرم از کجا بخرم

در حالی که بسیاری از فروشگاه‌ها پدهای گرمایشی را می‌فروشند می‌توانید آن را از فروشگاه‌های اینترنتی قبیل کالامان ایزد تهیه کنید اما اطمینان حاصل کنید که کیسه سالم باشد و پاره نباشد.

برای خرید این محصول به صفحه خرید کیسه آب گرم مراجعه کنید.

کاربرد کیسه اب گرم برای زانو

در حالی که مشکلات و شرایط متعدد می‌توانند منجر به درد در مفصل زانو شما شود، برخی از آنها شایع‌تر از بقیه هستند. شایع‌ترین علل آرتریت، پارگی غضروف، رگ به رگ شدن یا کشیدگی، و تاندونیت است. آرتریت می‌تواند ناشی از “ساییدگی و پارگی” در مفصل باشد. استئوآرتریت شایع‌ترین نوع آرتریت زانو است. این وضعیت معمولاً در افراد میانسال و مسن رخ می‌دهد. با این حال، ممکن است برای افراد جوان‌تر، به‌ویژه آن‌هایی که اضافه وزن دارند یا پس از آسیب‌دیدگی زانو اتفاق بیفتد. افراد مبتلا به آرتریت معمولاً درد زانو، سفتی (عمدتاً در صبح و بعد از یک روز طولانی) و تورم در خود مفصل را تجربه می‌کنند.

تاندونیت زمانی رخ می‌دهد که تاندون‌ها تحریک شده و ملتهب می‌شوند. معمولاً نتیجه استفاده بیش از حد عضلات در طول فعالیت‌هایی مانند دویدن، پریدن یا دوچرخه سواری است. درد زانو همراه با تاندونیت معمولاً به تدریج ظاهر می‌شود. در ابتدا، ممکن است فقط هنگام انجام ورزش درد داشته باشد. با این حال، با پیشرفت تاندونیت، درد مکرر و ثابت می‌شود.

اثر کیسه اب گرم بر نقاط اسیب دیده

کیسه آب گرم دمای بافت اطراف نقطه آسیب دیده را افزایش می‌دهد که باعث افزایش جریان خون و گردش خون و همچنین خاصیت ارتجاعی (انعطاف پذیری) بافت می‌شود. یک نظریه برای اینکه چرا این روش کار می‌کند این است که افزایش جریان خون به بافت آسیب دیده می‌تواند باعث بهبودی شود. همچنین تصور می‌شود که با گرم کردن ماهیچه‌ها و انعطاف‌پذیرتر کردن آن‌ها باعث تسکین درد و کاهش اسپاسم عضلانی و همچنین سفتی شود. اگر تصمیم دارید از گرما برای درمان زانوی خود استفاده کنید، مطمئن شوید که کیسه آب گرم یا کیسه حرارتی در حوله یا مواد دیگری پیچیده شده است تا از سوختگی جلوگیری شود و آن را به مدت 10 تا 15 دقیقه روی محل آسیب قرار دهید. این کار را می‌توان هر 2 تا 3 ساعت تکرار کرد.

کیسه اب گرم برای زانو

کاربرد کیسه آب گرم خانگی

ساخت کیسه آب گرم در خانه آسان است. برای ساخت پد گرمایشی از موارد زیر استفاده کنید:

  1. حوله گرم شده در فر

می‌توانید از یک حوله برای ساخت یک پد گرمکن خانگی استفاده کنید. ابتدا یک حوله مرطوب و تا شده را در فری که با دمای 300 درجه فارنهایت (149 درجه سانتیگراد) تنظیم شده است قرار دهید. حوله را به مدت 5 تا 10 دقیقه در فر بگذارید. زمان به ضخامت حوله بستگی دارد. پس از گرم شدن، حوله را در یک پارچه نازک‌تر و خشک بپیچید و به مدت 15 تا 20 دقیقه روی ناحیه آسیب دیده قرار دهید.

  • جوراب کهنه

می‌توانید پدهای گرمایش را از پارچه یا جوراب قدیمی بسازید. همچنین می‌توان از آنها به عنوان کمپرس سرد با انجماد به جای گرم کردن آنها استفاده کرد. یک جوراب کهنه و تمیز بردارید و سه چهارم آن را با برنج نپخته، جو ذرت یا بلغور جو پر کنید. آن را ببندید یا بدوزید و به مدت 1 تا 2 دقیقه در مایکروویو گرم کنید.

کیسه آب گرم خانگی

کاربرد کیسه آب گرم در پریود

درد پریود ناشی از انقباضات رحم است. رگ‌های خونی در دیواره رحم توسط انقباضاتی می‌شوند که جریان خون را به رحم قطع می‌کند و اکسیژن را از دست می‌دهد و باعث درد می‌شود. گرمای یک کیسه آب گرم، گیرنده‌های گرما را در محل درد روشن می‌کند. این گیرنده‌های گرما، پیام‌رسان‌های عصبی را که باعث تشخیص درد توسط بدن می‌شوند، مسدود می‌کنند، دقیقاً مانند داروهای مسکن. بنابراین، قرار دادن یک بطری آب داغ در ناحیه تحتانی شکم به کاهش دردهای پریود کمک می‌کند. خانم‌ها به دلیل وجود مقدار زیاد پروستاگلاندین در بدن، درد شدید پریود را تجربه می‌کنند. پروستاگلاندین‌ها ترکیباتی هستند که در رحم آزاد می‌شوند. گرفتگی‌های پریود معمولاً در شکم، ران‌ها و کمر تجربه می‌شوند. پروستاگلاندین‌ها از رحم حمایت می‌کنند تا منقبض و شل شود تا آندومتر جدا شود و از بدن خارج شود.

درد بیش از حد زمانی ایجاد می‌شود که رحم به شدت منقبض می‌شود، جریان خون کمتر می‌شود و اکسیژن رسانی به بافت عضلانی کاهش می‌یابد. یکی از کاربردهای کیسه آب گرم این است که راحتی را فراهم می‌کند و به از بین بردن درد کمک زیادی می‌کند. هنگامی که گرما به پوست اعمال می‌شود، گیرنده‌های گرما روشن می‌شوند و اثر پیام رسان‌های شیمیایی ایجاد کننده درد را مسدود می‌کنند. بطری آب گرم به آرامش رحم، کاهش سفت شدن عروق خونی و بهبود جریان خون به رحم کمک می‌کند. گرما باعث باز شدن رگ‌های خونی و افزایش جریان خون می‌شود. جریان خون با کمک گرما افزایش می‌یابد که به شل شدن ماهیچه‌های سفت و شستشوی تجمع اسید لاکتیک که منجر به درد می‌شود، کمک می‌کند.

کیسه آب گرم در پریود

کیسه اب گرم را از کجا تهیه کنیم

کیسه‌های آب گرم برای کمک به کاهش دردهای بدن، گرفتگی‌های قاعدگی، سردی دست‌ها و پاها، آرتروز و غیره هستند. استفاده موضعی از گرما از طریق کیسه‌های آب گرم (چه برقی و چه غیر الکتریکی) به شل شدن ماهیچه‌ها کمک می‌کند در نتیجه باعث تسکین درد می‌شود. می‌توانید کیسه‌های آب گرم را از فروشگاه‌ها یا وب سایت‌های آنلاین از جمله کالامان ایزد خریداری کنید. شما می‌توانید از بین گزینه‌های مختلف مانند کیسه‌های گرمایش برقی یا انواع غیر برقی انتخاب کنید.

نتیجه گیری:

گرما درمانی یک درمان قدیمی برای تسکین درد و ناراحتی در قسمت‌های مختلف بدن است. شما می‌توانید این درمان را به راحتی با کمک کیسه‌های آب گرم انجام دهید. این کیسه‌ها گرما تولید می‌کنند که به افزایش گردش خون در بدن کمک می‌کند. این امر باعث می‌شود تا اکسیژن و مواد مغذی به مفاصل و ماهیچه‌های شما برود و درد را در مدت کوتاهی تسکین دهد. استفاده مداوم از این کیسه‌ها می‌تواند به تسکین التهاب و همچنین ترمیم تدریجی عضلات آسیب دیده کمک کند. می‌توانید از این محصول برای درمان کمردرد، درد مفاصل، سفتی عضلات و اسپاسم عضلانی استفاده کنید. چنین مشکلاتی می‌تواند در فعالیت‌های روزمره شما اختلال ایجاد کنند و تحرک شما را محدود کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *