مقالات

تفاوت ارکوپال و ایروپال چیست؟ کدام بهتر است؟

تفاوت ارکوپال و ایروپال چیست

یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش رو خانواده‌ها به ویژه خانم‌ها خرید ظروف ارکوپال یا ایروپال است. وجود تفاوت‌ بین این نوع از ظروف باعث شده است تا انتخاب کمی دشوار شود. قطعا خانم‌های خانه‌دار به دنبال خرید بهترین جنس در لوازم آشپزخانه هستند تا بتوانند به راحتی از محصولات خریداری شده برای پذیرایی مهمان‌ها استفاده کنند. شناخت تفاوت ارکوپال و ایروپال باعث انتخاب نهایی خانواده‌ها خواهد شد.

بسیاری از افراد به دلیل مزیت‌های ارکوپال به دنبال خرید این ظروف هستند و برخی دیگر ظروف ایروپال را ترجیح می‌دهند. شاید با شناخت فرق ارکوپال و ایروپال بتوانید یک تصمیم مناسب برای خرید اتخاذ کنید. در صورت تمایل یه شناخت دقیق تفاوت ارکوپال و ایروپال، تا پایان مقاله همراه ما باشید.

قبل از شروع بیان فرق اکوپال و ایروپال ، به معرفی جداگانه هر کدام می‌پردازیم.

ارکوپال چیست

ظروف ارکوپال از نوع ظروف شیشه‌ای سفید نشکن است که با داشتن لایه محافظ می‌تواند مقاومت نسبتا مناسبی در مقابل ضربه داشته باشد. این ظروف به دلیل مواد اولیه باکیفیت به کار رفته در آن نفوذ ناپذیر بوده و به عنوان یک انتخاب برای خانواده‌های ایرانی محسوب می‌شود. تولید ظروف ارکوپال به دلیل اینکه طی فرآیند حرارتی انجام می‌شود می‌تواند در مقابل فشارهای حرارتی مقاوم باشد.

تفاوت ارکوپال و ایروپال

در مقابل ارکوپال، ظروف ایروپال قرار دارد که شناخت تفاوت ارکوپال و ایروپال باعث خواهد شد تا افراد بتوانند یک انتخاب هوشمندانه داشته باشند. ظروف ارکوپال برای نخستین بار توسط شرکت فرانسوی در سال 1958 تولید و روانه بازار شده است لذا برخی از افراد این ظروف را نوع فرانسوی پیرکس می‌دانند.

اگر در حال خرید لوازم جهیزیه هستید حتما به مقاله وسایل آشپزخانه عروس نیز سر بزنید.

ایروپال چیست

از دیگر ظروف مورد نظر بسیاری از خانواده‌های ایرانی ظروف ایروپال است که دارای ویژگی‌های منحصر به فردی زیادی جهت خرید است. ایروپال نسبت به ظروف چینی بسیار سبک‌تر بوده و نسبت به شیشه زیباتر است. خاصیت نشکن این ظروف باعث شده است تا افراد برای ظروف دم دستی از آن استفاده کنند.

ساختار شکل دهنده ایروپال شبیه به شیشه است اما خواص فلوراید به کار رفته در آن باعث می‌شود تا حالت چینی به خود بگیرد. تفاوت ارکوپال و ایروپال به گونه‌ای است که افراد برای انتخاب نهایی دچار مشکل می‎شوند لذا در ادامه این مقاله سعی خواهیم کرد تا به بررسی فرق آرکوپال و ایروپال بپردازیم.

تفاوت ارکوپال و ایروپال

جنس ظروف اوپال

به صورت کلی می‌توان بیان کرد که ظروف اوپال به عنوان رقیب جدی ظروف چینی هستند. جنس ظروف اوپال از شیشه نشکن است که به دلیل سبک طراحی خاص آن، زیبایی بی‌نظیری دارد. جنس شیشه استفاده شده در تولید ظروف اوپال به مانند شیشه لامپ‌های روشنایی است. از نظر میزان تحمل حرارت، ظروف اوپال به دو دسته معمولی و شوک‌‎پذیر تقسیم بندی می‌شوند.

افراد برای خرید این ظروف با شناخت تفاوت ارکوپال و ایروپال می‌توانند در نهایت یک تصمیم هوشمندانه اتخاذ کنند. مزایای زیادی در ظروف اوپال وجود دارد که از مهم‌ترین آن می‌توان به مقاومت بالا در برابر ضربه، وزن سبک، و قابلیت استفاده در مایکروفر اشاره کرد.

ویژگی ظروف اوپال

ظروف اوپال از موادی چون کربنات سدیم، سیلیس، فلدسپات و پودر آهک تشکیل شده است. این ماده با یکدیگر ترکیب شده و در دمای بالا، ظروف آرکوپال را تشکیل می‌دهند. این ظروف دارای وزن سبک‌تری نسبت به ظروف چینی و ایروپال است. ظروف اوپال بسیار زیبا و درخشنده بوده و در مقابل ضربه مقاوم است. نحوه تولید ظروف اوپال به گونه‌ای است که در برابر حرارت بسیار مقاوم است.

تفاوت ارکوپال و ایروپال در بخش تنوع و گسترده‌ای این دو ظروف است. ظروف اوپال را به راحتی می‌توان درون مایکروفر قرار داد. برخی از مدل‌های اوپال بدون موج بوده که این مدل‌ها دارای شستشوی راحت‌تری نسبت به مدل‌های موج‌دار هستند.

اگر قصد خرید ظروف گرانیتی دارید، بلاگ مزایا و معایب قابلمه گرانیتی به شما در خرید بهنیه، کمک خواهد کرد

تفاوت ارکوپال و ایروپال

شاید با بررسی این دو ظروف به صورت دقیق‌تر بتوان بیان کرد که تفاوت‌های آنچنان محسوسی در بین نحوه تولید آنها وجود ندارد. تنها تفاوت ارکوپال و ایروپال در مبدا تولیدشان است که آرکوپال برای کشور فرانسه بوده و آیروپال در کشور ایران تولید می‌شود. کسانی که به دنبال خرید جنس خارجی هستند می‌توانند خرید ظروف آرکوپال را در برنامه خود قرار دهند و افرادی که به دنبال خرید محصولات ایرانی با کیفیت هستند می‌توانند آیروپال را خریداری کنند.

ارکوپال بخریم یا ایروپال

همان‌طور که بیان شد تنها تفاوت موجود در بین این دو ظروف کشور سازنده آن است. انتخاب نهایی ظروف ارکوپال و ایروپال بر اساس سلیقه‌ی خانواده به ویژه خانم‌ها انجام می‌شود. بسیاری از خانم‌های خانه‌دار ترجیح می‌دهند تا در زمان خرید ظروف آشپزخانه به دنبال محصولات با کیفیت بروند. فارغ از ظروف چینی در صورتی که بخواهید برای پذیرایی از میهمان‌های ویژه از ظروف با کیفیت استفاده کنید می‌توانید خرید ارکوپال یا ایروپال را در برنامه خود قرار دهید.

تفاوت ارکوپال و ایروپال

جهت نگهداری مناسب ظروف خود میتوانید از محصول استند نگهدارنده بشقاب 12 عددی استفاده نمایید

بهترین مارک ارکوپال یا ایروپال

پس از شناخت تفاوت ارکوپال و ایروپال ، اگر بخواهید بهترین مارک این دو ظرف را خریداری کنید باید شناخت خود را نسبت به کشورهای تولید کننده آن افزایش دهید. در حال حاضر کشورهای مختلفی نظیر ایران، چین، امارات، اسپانیا و فرانسه این ظروف را با کیفیت‌های مختلف تولید می‌نمایند. با توجه به این که در تولید این ظروف از مواد با کیفیت استفاده می‌شود، نمی‌توان یک برند را به عنوان بهترین مارک جهت خرید در نظر گرفت.

افراد متناسب با نیاز و سلیقه‌ی خود و با توجه به فرق آرکوپال و ایروپال ، می‌توانند هر یک از محصولات تولید شده کشورهای مذکور را خریداری کرده و از آن استفاده نمایند.

برای خرید ظروف با جنس اوپال به چه نکاتی دقت داشته باشید

جهت خرید ظروف اوپال بهتر است به برخی از نکات کلیدی توجه کنید تا بتوانید یک انتخاب رضایت بخش داشته باشید. چند نکته کلیدی در هنگام انتخاب نهایی ظروف اوپال وجود دارد که به شرح زیر است:

انتخاب آرکوپال ایرانی یا خارجی

پس از شناخت تفاوت ارکوپال و ایروپال می‌دانید که انتخاب بین تولید کننده داخلی و خارجی بسته به نیاز و سلیقه‌ شما دارد. به طور قطع نمی‌توان بیان کرد که کدام یک از ظروف تولید شده نسبت به تولید دیگر برتر است.

بلاگ بهترین مارک ظروف کریستال به شما در خرید ظروف کریستالی مناسب، کمک خواهد کرد

انتخاب تعداد سرویس مناسب

حتی اگر بخواهید بهترین ظروف را خریداری کنید باز هم باید به دنبال خرید ظروف اضافه باشید، چرا که ممکن است در حین استفاده دچار شکستگی شوند. در هنگام انتخاب تعداد سرویس مناسب بهتر است تعداد اعضای خانواده و میهمان‌های خود را در نظر گیرید.

فرق آرکوپال و آیروپال

انتخاب طرح و رنگ هماهنگ با سایر ظروف

با توجه به این که انتخاب طرح و رنگ ظروف اوپال سلیقه‌ای است اما بهتر است به دنبال خرید محصولاتی باشید که با سایر ظروف شما ست شوند.

تفاوت قیمت ایروپال و ارکوپال

تفاوت ارکوپال و ایروپال علاوه بر شرکت سازنده، شامل قیمت نیز می‌شود. فرق آرکوپال و آیروپال در قیمت ، به این شکل است که محصولات داخلی تولید شده به دلیل عدم هزینه‌های جانبی دارای قیمت‌های مناسبت‌تری هستند. اگر در زمان خرید ظروف آشپزخانه، قیمت برای شما دارای اهمیت است، می‌توانید محصولات ایروپال و ارکوپال داخلی را خریداری کنید.

یکی دیگر از محصولات کاربردی که در هر منزلی باید وجود داشته باشد سبد آبچکان رومیزی مدل کالامان ایزد می باشد.

جمع بندی

یکی از دغدغه‌های مهم خانم‌های کدبانو، خرید ظروف با کیفیت است. در این مقاله سعی شده است تا فرق آرکوپال با آیروپال به زبان ساده بیان شود. همان‌طور که بیان شد تفاوت ارکوپال و ایروپال بسیار ناچیز است و افراد بر اساس نیاز خود می‌توانند خرید هوشمندانه‌ای داشته باشند. ظروف ارکوپال و ایروپال به نسبت ظرف‌های چینی از مزیت‌های بیشتری برخوردار هستند.

سرویس غذاخوری آرکوپال شامل اقلام مختلف نظیر کاسه، ظروف غذاخوری، خورش خوری، پیش دستی، لیوان و غیره است. اگر به دنبال خرید محصولات ارکوپال و ایروپال هستید بهتر است قبل از خرید به دنبال انتخاب یک فروشگاه معتبر باشید تا در نهایت بتوانید بدون دغدغه و با مدیریت بهتر هزینه‌ها، خرید خود را نهایی کنید.

سوالات متداول

ظرف آرکوپال چیست؟

ظروف ارکوپال از نوع ظروف شیشه‌ای سفید نشکن است که با داشتن لایه محافظ می‌تواند مقاومت نسبتا مناسبی در مقابل ضربه داشته باشد. این ظروف نفوذ ناپذیر بوده و به عنوان یک انتخاب برای خانواده‌ مناسب است. همچنین ظروف ارکوپال به دلیل اینکه طی فرآیند حرارتی انجام می‌شود می‌تواند در مقابل فشارهای حرارتی مقاوم باشد.

ظرف آیروپال چیست؟

ساختار شکل دهنده ایروپال شبیه به شیشه است اما خواص فلوراید به کار رفته در آن باعث می‌شود تا حالت چینی به خود بگیرد. ایروپال نسبت به ظروف چینی بسیار سبک‌تر بوده و نسبت به شیشه زیباتر است. خاصیت نشکن این ظروف باعث شده است تا افراد برای ظروف دم دستی از آن استفاده کنند.

تفاوت آرکوپال و ایروپال در چیست؟

تفاوت‌های آنچنان محسوسی در بین نحوه تولید آنها وجود ندارد. تنها تفاوت ارکوپال و ایروپال در مبدا تولیدشان است که آرکوپال برای کشور فرانسه بوده و آیروپال در کشور ایران تولید می‌شود. کسانی که به دنبال خرید جنس خارجی هستند می‌توانند خرید ظروف آرکوپال را در برنامه خود قرار دهند و افرادی که به دنبال خرید محصولات ایرانی با کیفیت هستند می‌توانند آیروپال را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *