مقالات

معرفی انواع اکسسوری آشپزخانه

اکسسوری آشپزخانه

فرآیندهای مهمی در آشپزخانه رخ می‌دهد، پس باید برای قلب تپنده خانه از ایده‌های جالب و لوازم کاربردی بهره گرفت. اکسسوری آشپزخانه به معنای لوازم و تجهیزات جانبی آشپزخانه است که شامل آشپزخانه‌های مدرن و سنتی می‌شود که هر فرد متناسب با نیاز خود می‌تواند از لوازم و تجهیزات جانبی فوق العاد کاربردی استفاده نماید. بیشتری اکسسوری مربوط به بخش کابینت آشپزخانه است چرا که این بخش دارای وسایل زیادی است که اگر از لوازم هوشمندانه استفاده نشود باعث بهم ریختگی محیط خواهد شد.

استفاده از اکسسوری آشپزخانه با کیفیت باعث می‌شود تا بتوان از بهم ریختگی محیط جلوگیری کرد. اگر به دنبال خرید لوازم جانبی آشپزخانه هستید و می‌خواهید در این زمینه با انواع اکسسوری محیط آشپزخانه آشنا شوید بهتر است تا پایان همراه ما باشید.

اهمیت استفاده از اکسسوری آشپزخانه

انتخاب یک اکسسوری مناسب در محیط آشپزخانه و در بخش کابینت باعث خواهد شد تا بتوانید بخش بندی مناسبی جهت نگه‌داری ظروف خود داشته باشید. در یک آشپزخانه اگر بخواهید آرامش محیط را افزایش دهید باید به فکر ایجاد نظم و ترتیب در این محیط باشید. استفاده از اکسسوری مناسب باعث خواهد شد تا محیط و دکوراسیون آشپزخانه، جلوه زیبایی به خود بگیرد.

در آشپزخانه‌های امروزی که از فضای کمتری بهره می‌برند استفاده از اکسسوری آشپزخانه با کیفیت می‌تواند باعث عدم شلوغی در محیط شود. در ادامه این مقاله به معرفی انواع اکسسوری قابل استفاده در محیط آشپزخانه می‌پردازیم

اکسسوری آشپزخانه

مقاله پیشنهادی : شناخت مهم‌ترین ابزار‌های آشپزخانه

انواع اکسسوری آشپزخانه

 • اکسسوری سبد سوپر مارکت

این لوازم جانبی کاربردی در دو نوع کلی سبد سوپر زمینی و سبد ایستاده قابل طراحی است که با توجه به فضای داخلی محیط آشپزخانه انتخاب می‌شود. سبد سوپر مارکت آشپزخانه می‌تواند به شکل ریلی باز و بسته شود و یا در صورت داشتن فضا، حالت طبقه‌ای داشته باشد. سبد سوپر مارکت از انواع اکسسوری آشپزخانه است که برای نگهداری خشکبار، پیاز، سیب زمینی، انواع حبوبات و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

این سبد با توجه به ابعاد و اندازه محیط آشپزخانه قابل طراحی است. از دسته بندی سبد سوپر مارکت می‌توان به سبد نصف از کف، سبد مواد شوینده، سبد نصب از بغل، سبد سوپر مارکت یخچالی و غیره اشاره کرد.

اکسسوری آشپزخانه

 • اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر

می‌توان گفت که این اکسسوری برای آشپزخانه‌های با طراحی مدرن مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد، چرا که بسیاری از آشپزخانه‌های مدرن از فضای کوچکی برخوردار هستند. اکسسوری آشپزخانه مجیک کرنر دارای قفسه چرخشی است که باعث می‌شود تا بتوان لوازم آشپزخانه را به راحتی در معرض دید و استفاده قرار داد. بخش‌های اصلی این اکسسوری شامل موارد زیر است:

 • سبد سوپر مارکت 2 طبقه که با توجه به نیاز خانواده‌ها بر روی درب اصلی کابینت وصل ‌می‌شود.
 • رانر کف که باعث اتصال سبد سوپر مارکت به بخش سوپر داخلی می‌شود.
 • سبد سوپر مارکت 2 طبقه که در داخل یونیت متصل شده و باعث ایجاد حرکات افقی می‌شود.

این اکسسوری به دلیل این که از طراحی هندسی نامنظم بهره می‌برد برای چیدمان لوازم آشپزخانه کمی گنگ است. اگر بخواهید در یک محیط کوچک از اکسسوری مناسب استفاده کنید، می‌تواند نوع مجیک کرنر را مدنظر داشته باشید.

 • اکسسوری آشپزخانه کشویی

اکسسوری کشویی یکی از انواع اکسسوری‌های مورد استفاده آشپزخانه است که برای محیط‌های مدرن کاربردی است.  طراحی آن به گونه‌ای است که علاوه بر ایجاد فضا برای قرارگیری لوازم مورد نیازتان، به شما کمک خواهد کرد تا دسترسی بهتری به وسایل آشپزخانه داشته باشید. نوع کشویی این محصول برای جلوگیری از به هم ریختگی وسایل آشپزخانه کاربردی است.

اگر در محیط آشپزخانه خود دارای فضای عمیق و بدون استفاده هستید می‌توانید اکسسوری کشویی را انتخاب کنید چرا که نصب این اکسسوری می‌تواند شیوه دسترسی شما به لوازم را بهبود ببخشد.

اکسسوری آشپزخانه

 • اکسسوری آشپزخانه ریلی و چرخشی

در طراحی مدرن اگر نگاهی به دکوراسیون آشپزخانه داشته باشید، قطعا ظروف سطل زباله، ظرف برنج و سیب زمینی را مشاهده نمی‌کنید. چرا که طراحی مدرن به گونه‌ای است که عوامل ناخوشایندی که باعث جلوگیری از زیبایی فضا می‌شود را حذف می‌نماید. به همین علت بسیاری از طراحان اکسسوری ترجیح می‌دهند تا با استفاده از طرح‌های جالب، باعث ایجاد زیبایی منحصر به فرد شوند.

اکسسوری آشپزخانه ریلی و چرخشی با داشتن طراحی‌های منحصر به فرد می‌تواند باعث ایجاد دکوراسیون مدرن در آشپزخانه شود. از ویژگی‌های استفاده از این اکسسوری می‌توان به چرخشی بودن آن اشاره کرد که مانع قرارگیری سطل زباله و سایر ظروف در معرض دید خواهد شد.

 • اکسسوری آشپزخانه کابینت مواد شوینده

یکی از سبدهایی که برای محیط آشپزخانه سنتی و مدرن بسیار کاربردی است، وجود سبد نظم دهنده مواد شوینده است. در زندگی امروزی شوینده‌های مختلفی مورد استفاده خانواده‌ها قرار می‌گیرند که برای ایجاد جلوه بهتر در محیط آشپزخانه، نیاز به یک نظم دهنده دارند. اکسسوری کابینت سوپری مواد شوینده یکی از این محصولات است که به صورت ریلی باعث جلوگیری از بهم ریختگی محیط می‌شود.

ارگانایزر قابلمه

 • اکسسوری آشپزخانه ارگانایزر قابلمه

می‌دانید که برای تعیین دقیق مکان قابلمه همواره باید سختی‌های زیادی را تحمل کنید چرا که این محصولات به دلیل داشتن شکل فیزیکی نامتقارن همواره فضای زیادی را برای قرارگیری نیاز دارند. امروزه فضای آشپزخانه‌ها محدود است و باید بتوانید جهت سامان‌دهی از اکسسوری‌های مناسب استفاده کنید. اکسسوری آشپزخانه ارگانایزر قابلمه برای نظم دادن انواع ماهیتابه، قابلمه، درب قابلمه و غیره مناسب است.

این اکسسوری با توجه به گستردگی که دارد به دو بخش کلی تقسیم می‌شود که شامل موارد زیر است:

 • اکسسوری ارگانایزر ظروف شکستنی

یکی از محصولات کاربردی آشپزخانه‌های امروزی ظروف شکستنی هستند که باید در زمان سامان‌دهی این ظروف دقت بیشتری را به خرج دهید. اگر بخواهید ظروف چینی و شکستنی را به دور از قراگیری درون کابینت در یک مکان مناسب قرار دهید نیاز به استفاده از اکسسوری ارگانایزر ظروف شکستنی دارید. این محصول باعث می‌شود تا بتوانید بدون دغدغه، ظروف چینی خود را سامان‌دهی کنید. اکسسوری ارگانایزر ظروف شکستنی، محیط کابینت را به فضاهای مختلف تقسیم بندی کرده که هر منطقه با داشتن ساختار خاص، مانع سر خوردن و افتادن ظروف خواهد شد.

 • اکسسوری تقسیم کننده کشو

در نوع دوم اکسسوری ارگانایزر می‌توان به تقسیم کننده کشو اشاره کرد که برای آشپزخانه‌های سنتی کاربردی است. تفکیک فضای کابیت با استفاده از این اکسسوری امکان پذیر است که باعث می‌شود تا به صورت عمودی بتوانید با داشتن ارتفاع مناسب، محصولات مورد نیاز خود را درون کابینت قرار دهید. دسترسی آسان و جلوگیری از بی نظمی از جمله ویژگی‌های اکسسوری تقسیم کننده کشو است.

وسایل کاربردی

محصول پیشنهادی : سبد سرو سیب زمینی کوچک

خرید بهترین اکسسوری آشپزخانه

همان‌طور که در این مقاله به آن اشاره شده است، اگر بخواهید آشپزخانه سنتی و مدرن خود را از لحاظ زیبایی افزایش دهید و محصولات درون آشپزخانه را با خیال راحت سامان‌دهی کنید، نیاز به استفاده از اکسسوری‌های مناسب دارید. آشپزخانه به عنوان یک بخش مهم در محیط داخلی ساختمان است که برای صرف غذا و دورهمی خانوادگی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در یک آشپزخانه مدرن رعایت نظم و ترتیب و همچینین چیدمان لوازم حرف اول را می‌زند که در این صورت باید متناسب با نیاز خود و در نظر گرفتن محیط آن بتوانید اکسسوری آشپزخانه مناسب را انتخاب کنید. خرید انواع اکسسوری اگر از نمایندگی‌های فروش انجام شود باعث می‌شود تا بتوانید در هزینه‌های خود صرفه جویی کنید.

جمع بندی

در این مقاله به معرفی انواع اکسسوری آشپزخانه پرداخته شده است تا اگر بخواهید محیط آشپزخانه را نظم ببخشید، بتوانید انتخاب هوشمندانه‌ای داشته باشید. قبل از تهیه اکسسوری باید به محیط آشپزخانه و تناسب آن توجه کنید تا سایز اکسسوری انتخاب شده را با توجه به سایز یونیت کابینت خود انتخاب کنید. در بین انواع اکسسوری‌های معرفی شده هر محصول دارای قابلیت تقسیم بندی مختلف است.

اگر بخواهید ظروف شکستنی آشپزخانه را سامان‌دهی کنید بهتر است به دنبال خرید ارگانایزر ظروف شکستنی باشید. همچنین توجه به نظم دهی قابلمه و مواد شوینده باعث می‌شود تا علاوه بر ایجاد نظم و تقارن مناسب از قرارگیری این لوازم در معرض دید جلوگیری کنید.

اگر به عنوان یک فرد بخواهید از بین اکسسوری‌های معرفی شده بهترین‌ها را انتخاب کنید، ترجیح می‌دهید کدام مدل را خریداری کنید؟ در صورت تمایل نظرات خود را با ما در این بخش در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *