مقالات

چگونه رسوب سردوش را بگیریم؟

چگونه رسوب سردوش را بگیریم

چه دوست داشته باشد صبح دوش بگیرید یا اواخر شب، هیچ چیز با طراوت تر از این نیست که احساس کنید فوران کامل آب شما را از خواب بیدار می‌کند یا کثیفی‌ها و باقی مانده‌های یک روز طولانی را می‌شوید. اما اگر سر دوش شما شروع به نشان دادن نشانه‌هایی از رسوبات کلسیم کرده باشد (مثلاً چسبیدن نامطلوب یک ماده سفید و گچی به سر دوش)، ممکن است این روزها از آن حس طراوت، لذت نبرید. در این صورت، شما به رسوب زدایی سردوش نیاز دارید. از آن جایی که بسیاری از افراد می‌پرسند که چگونه رسوب سردوش را بگیریم، در این مقاله از مجموعه مقالات کالامان، سعی کرده‌ایم روش رسوب گیری سردوش حمام را به شما عزیزان یاد بدهیم تا بتوانید با طراوت، از دوش و حمام خود لذت ببرید. اما چگونه رسوب سردوش را بگیریم؟

هنگامی که متوجه می‌شوید رسوبات کلسیم روی سر دوش شما شروع به تشکیل می‌کند، مقصر تقریباً همیشه آب سخت است.

آب سخت که از کلسیم، منیزیم و دیگر انواع مواد معدنی تشکیل شده است، می‌تواند به لوله‌های شما آسیب برساند و باعث ایجاد بو و آسیب به پوست و مو شود و هنگامی که از سر دوش شما عبور می‌کند و خشک می‌شود، رسوبات کوچکی از کلسیم به جای می‌گذارد که با گذشت زمان، مواد معدنی را به سر دوش شما می‌چسباند و از رسیدن آب به شما جلوگیری می‌کند.

در ادامه همراه ما باشید تا با روش های رسوب زدایی سردوش، آشنا شوید.

چگونه رسوب سردوش را بگیریم و از حمام خود لذت ببریم؟

جدا از ظاهر نامطلوبی که این رسوبات می‌توانند به سر دوش حمام شما بدهند، تجمع مواد معدنی روی سر دوش شما نیز می‌تواند لوله‌های شما را مسدود کرده و بر فشار آب خانه شما تأثیر بگذارد. آیا نیاز به از بین بردن رسوب سردوش حمام دارید؟ در این صورت می‌توانید این نکات را برای تجربه دوش گرفتن تمیزتر امتحان کنید:

به طور منظم، سر دوش حمام خود را تمیز کنید

 یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از تجمع مواد معدنی از آب سخت روی سر دوش، تمیز کردن منظم آن در هفته است.

کارشناسان Better Homes and Gardens توصیه می‌کنند برای رسوب زدایی سردوش، کیسه Ziplock را با سرکه سفید پر کنید و آن را دور سر دوش خود با یک کش بپیچید تا به مدت یک ساعت در مایع اسیدی خیس بخورد. پس از برداشتن کیسه، می‌توانید سر دوش را روشن کنید تا سرکه به سرعت آبکشی شود. این یک ترفند سریع برای رسوب گیری سردوش حمام است.

اگر سر دوش شما با مواد معدنی مسدود شده است، بهترین گزینه برای از بین بردن رسوب سردوش حمام ممکن است جدا کردن آن برای تمیز کردن عمیق‌تر باشد. می‌توانید با استفاده از آچار سر دوش را از بازو جدا کنید. پس از برداشتن سر دوش، آن را در یک کاسه سرکه بگذارید و اجازه دهید یک شب در آن جا بماند. هنگامی که آماده خشک کردن آن هستید، از یک مسواک برای کمک به حذف مواد معدنی باقی مانده استفاده کنید و قبل از نصب مجدد روی بازوی دوش، سر را با یک پارچه نرم خشک کنید.

برای باز کردن لوله سینک ظرفشویی این بلاگ را مورد مطالعه قرار دهید

یک فیلتر آب سر دوش نصب کنید

 اگر در یک ساختمان آپارتمانی زندگی می‌کنید که آب شهری را دریافت می‌کند، ممکن است از وصل کردن فیلتر به سر دوش خود بهره‌مند شوید. شما معمولاً می‌توانید این محصولات را به صورت آنلاین یا در فروشگاه‌هایی مانند Home Depot، Lowes و غیره پیدا کنید. این ضمائم به راحتی به دستگاه حمام شما متصل می‌شوند و بسته به برند و سیستم فیلتراسیون آن، می‌توانند به جلوگیری از رسوب گیری سردوش حمام کمک کنند.

چگونه رسوب سردوش را بگیریم

سرمایه گذاری در یک سیستم تصفیه خانه

 برای صاحبان خانه، راه حل فیلتراسیون کل خانه بهترین سرمایه گذاری است. به یاد داشته باشید، رسوبات کلسیم بر روی مواردی بیشتر از سر دوش شما تأثیر می‌گذارد. می‌توانید ردی از آن را روی شیرهای آب حمام و آشپزخانه، وسایل لباس‌شویی و دیگر وسایل آب خانه‌تان نیز پیدا کنید. سیستم‌های پیشرفته، تصفیه آب و نرم کننده داخلی را ارائه می‌دهند که هر کدام برای ریشه یابی مشکل آب سخت شما طراحی شده‌اند و آب خانه شما را تمیز، شفاف و خوشمزه می‌کنند.

نگهدارنده سردوش حمام ، محصول پیشنهادی کالامان به شما عزیزان، در جهت راحتی کار در دوش گرفتن است

چند وقت یکبار باید رسوب زدایی سردوش را انجام دهیم؟

برای از بین بردن رسوب سردوش حمام، ماهی یک بار سر دوش خود را رسوب زدایی کنید. در صورت عدم مشاهده نتیجه مطلوب، رسوب آهک نیز می‌تواند باعث انسداد و کاهش فشار آب شود. اگر در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، ممکن است بخواهید سر دوش خود را بیشتر تمیز کنید و رسوب زدایی کنید.

برای از بین بردن رسوب سردوش حمام ، چه کاری انجام دهیم؟

استفاده از جوش شیرین و سرکه

مواد مورد نیاز

  • سرکه
  • جوش شیرین
  • صابون ظرفشویی (اختیاری)
  • آچار قابل تنظیم

روش رسوب زدایی سردوش:

1. سر دوش را بردارید.

2. آن را داخل یک کیسه پلاستیکی قرار دهید.

3. سرکه را داخل کیسه پلاستیکی اضافه کنید، به‌اندازه‌ای که نازل‌های لاستیکی را بپوشاند.

لازم نیست کل نازل را زیر آب بگذارید. اما شما می‌توانید این کار را برای تمیز کردن کامل‌تر انجام دهید.

4. حدود 1 تا 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین اضافه کنید.

اگر سر دوش شما کاملاً کثیف است، ممکن است بخواهید بیشتر از جوش شیرین استفاده کنید. این به شکستن ذخایر معدنی سخت کمک می‌کند.

5. اجازه دهید حدود 10 دقیقه بماند.

6. سر دوش را از کیسه بردارید.

7. آن را زیر آب جاری بشویید

8. خشک کنید و دوباره وصل کنید.

چگونه رسوب سردوش را بگیریم

کلاه حوله ای حمام طرح پاپیون محصول پیشنهادی کالامان، جهت خشک کردن مو پس از دوش گرفتن می‌باشد

بهترین راه برای رسوب زدایی سردوش

اگرچه سرکه می‌تواند یک روش بسیار مؤثر برای تمیز کردن سر دوش شما باشد، اما رسوبات آهکی سرسخت ممکن است به چیزی قوی‌تر نیاز داشته باشد. پاک‌کننده‌های مخصوص آهک در سوپرمارکت‌ها نسبتاً آسان یافت می‌شوند اما هنگام استفاده از این محصولات مراقب باشید؛ دستکش بپوشید و محصولات را بالای سر خود اسپری نکنید تا مواد شیمیایی وارد چشمان شما نشوند.

وقتی صحبت از رسوب آهک به میان می‌آید، پیشگیری اغلب بهتر از درمان است. پس برای آن که سر دوش حمام شما دچار رسوب‌های آهکی نشود، بهتر است در زمان‌های مشخص شده که در بالا آن را توضیح دادیم، اقدام به رسوب زدایی سر دوش حمام خود کنید.

سبد آویز حمام محصول پیشنهادی کالامان برای استفاده از آن در حمام

سخن پایانی

در این مقاله از مجموعه مقالات بلاگ رسمی کالامان، در زمینه این که چگونه رسوب سردوش را بگیریم، صحبت کردیم و نکات مهم و جزئیات ویژه در این خصوص را به شما عزیزان معرفی نمودیم. همان طور که در این مقاله خواندید، بهتر است پیش از آن که سر دوش شما به رسوبات کلسیم و یا آهکی مسدود شود، رسوب زدایی سردوش حمام را به طور مرتب انجام دهید. اگر در مناطقی زندگی می‌کنید که آب مسکونی در این مناطق با سختی بسیاری همراه است، باید رسوب زدایی سردوش حمام خود را به طور منظم و در فواصل زمانی کم‌تری انجام دهید.

در صورتی که تمایل دارید در زمینه‌های مختلف، راهکارهای مناسبی را یاد بگیرید، می‌توانید در مجموعه مقالات بلاگ رسمی کالامان، به دنبال موضوع مورد علاقه خود گشته و در زمینه راهکارهای مربوط به آن زمینه خاص، مقالات مفید و کاربردی را مطالعه کنید.

در صورتی که در زمینه رسوب زدایی سردوش حمام، نکته‌ای وجود دارد که در این مقاله ما از ذکر آن غافل شده‌ایم، خوشحال می‌شویم که در بخش نظرات زیر همین مقاله، آن را با ما و دیگران به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

بهترین راه برای رسوب زدایی سردوش چیست؟

پاک‌کننده‌های مخصوص آهک در سوپرمارکت‌ها نسبتاً آسان یافت می‌شوند اما هنگام استفاده از این محصولات مراقب باشید؛ دستکش بپوشید و محصولات را بالای سر خود اسپری نکنید تا مواد شیمیایی وارد چشمان شما نشوند.

چند وقت یکبار باید رسوب زدایی سردوش را انجام دهیم؟

برای از بین بردن رسوب سردوش حمام، ماهی یک بار سر دوش خود را رسوب زدایی کنید. در صورت عدم مشاهده نتیجه مطلوب، رسوب آهک نیز می‌تواند باعث انسداد و کاهش فشار آب شود. اگر در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، ممکن است لازم باشد سر دوش خود را بیشتر تمیز کنید.

فیلتر آب سر دوش چگونه می‌تواند در عدم رسوب گیری دوش موثر باشد؟

اگر در یک ساختمان آپارتمانی زندگی می‌کنید که آب شهری را دریافت می‌کند، ممکن است از وصل کردن فیلتر به سر دوش خود بهره‌مند شوید. این ضمائم به راحتی به دستگاه حمام شما متصل می‌شوند و بسته به برند و سیستم فیلتراسیون آن، می‌توانند به جلوگیری از رسوب گیری سردوش حمام کمک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *