مقالات

شناخت تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

اگر اطلاعات چندانی در خصوص انواع قهوه ساز و اسپرسو ساز ندارید، بخصوص اینکه نمی‌دانید تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز در چیست حتماً این مقاله را تا انتها پیگیری کنید. پر واضح است که بسته به سلیقه افراد، انواع مختلف قهوه ساز یا دستگاه اسپرسو ساز در بازار وجود دارد. با این حال، اکثر مردم از قهوه سازهای معمولی در خانه و یا حتی دفاتر خود استفاده می‌کنند. یک سوال متداول در میان مردم این است که آیا می‌توان از قهوه ساز برای تهیه اسپرسو استفاده کرد؟

به نظر می‌رسد این سوال بیشتر توسط افرادی که می‌خواهند در وقت و حتی هزینه برای داشتن یک قهوه صرفه‌جویی کنند پرسیده می‌شود. با این حال هدف ما از این مقاله پاسخ دادن به چنین سوالی نیست و قصد داریم به چندین نکته در خصوص تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز بپردازیم.

تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

فرق قهوه ساز و اسپرسو ساز

به دلیل آنکه برای بسیاری از افراد تفاوت‌های بین قهوه ساز یا اسپرسو ساز همچنان مجهول مانده است، در ادامه به موارد مهمی در این زمینه اشاره خواهیم کرد:

 • این دو محصول ممکن است یکسان به نظر برسند و هچنین به شیوه‌ای مشابه عمل کنند، اما در واقعیت، آنها متفاوت از هم هستند. دستگاه اسپرسو فقط برای تهیه اسپرسو طراحی شده و اما وقتی در مورد قهوه ساز می‌شنوید، معمولاً هر نوع دستگاهی است که برای تهیه انواع قهوه استفاده می‌شود.
 • اسپرسو در مقایسه با انواع قهوه با استفاده از دانه‌های بسیار خوب قهوه تهیه می‌شود و تفاوت عمده در دستگاه اسپرسو نسبت به دستگاه قهوه روش دم کردن آنهاست و شاید این مورد اولین تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز باشد. ضمن اینکه دستگاه اسپرسو بر خلاف قهوه ساز به دلیل ظرافتی که دارد، مدت زمان کوتاهی برای دم کشیدن نیاز دارد.

فرنچ پرس چیست و نحوه استفاده از آن چگونه است؟ برای درک این موضوع، این بلاگ را مطالعه نمایید

 • دستگاه اسپرسو از فشار بسیار بالایی استفاده می‌کند تا آب را مجبور به عبور از دانه‌های قهوه در مدت زمان کوتاهی کند تا اطمینان حاصل شود که بهترین مزه را از دانه‌های قهوه می گیرد. این در حالی است که سایر قهوه سازها در مقایسه با انواع اسپرسو سازها از فشار زیادی استفاده نمی‌کنند.

وقتی صحبت از قیمت می‌شود، متوجه می‌شوید که قهوه سازها قیمت پایین‌تری دارد و نسبت به دستگاه اسپرسو ارزان‌تر هستند. این بدان معناست که به دلیل قیمت پایین، قهوه ساز بیشترین استفاده را در خانه و محل کار دارند.

دقت کنید که از هر کدام از این دو دستگاه برندها و مدل‌های مختلفی وجود دارد که بنا به سلیقه و البته بودجه‌تان می‌توانید نوع دلخواه آن را انتخاب کنید. ضمناً توجه داشته باشید که کارآیی و ثبات دستگاه یکی از مهمترین عواملی است که باید در انتخاب یک اسپرسو ساز یا قهوه ساز در نظر گرفته شود.

برای پیدا کردن بهترین مارک اسپرسو ساز خانگی این بلاگ را از دست ندهید

تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

دیگر تفاوت‌های دو دستگاه عبارتند

 • همچنین اگر تا به حال با هر دو دستگاه کار کرده باشید، حتماً متوجه شده‌اید که کار با قهوه سازها راحت‌تر است و نیازی به مهارت خاصی ندارند زیرا تقریباً همه کارها را برای شما انجام می‌دهند بدون اینکه دچار دردسر شوید. از طرف دیگر، دستگاه اسپرسو برای اطمینان از اینکه می‌توانید یک فنجان قهوه خوب تهیه کنید، به مهارت بیشتری در کار با آن نیاز دارد. این تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز شما را ملزم به شناخت در مورد هر دو دستگاه و نحوه استفاده از آنها می‌کند.
 • دستگاه اسپرسو ساز در مقایسه با قهوه ساز، قهوه‌ی خامه‌ای تری می‌سازد. این عمدتاً به دلیل اندازه ذرات قهوه است. در قهوه ساز، ذرات‌ها دارای اندازه متوسط ​​هستند و آب با فشار زیاد از درون آنها عبور نمی‌کند. در حالی که در اسپرسو سازها هنگامی که آب جوش از ذرات ریز عبور می‌کند، به دست می‌آید. فشار بالا در مدت زمان کوتاه در نتیجه منجر به تهیه یک فنجان قهوه قوی می‌شود که در مقایسه با قهوه‌ای که در یک قهوه ساز به مدت طولانی دم می‌شود، تلخ نیست.
 • به دلیل طراحی ساده‌تر، می‌توان گفت که تمیز کردن قهوه ساز نسبتاً راحت‌تر خواهد بود و این مزیتی ویژه برای همه کسانی است که یک فنجان قهوه تازه دوست دارند. این قهوه ساز و اسپرسو ساز باعث شده است که افراد کمتر به سراغ تهیه اسپرسو بروند چرا که در این صورت نیاز به یک اسپرسو ساز خواهند داشت.
 • معمولاً قهوه سازها بر خلاف اسپرسو سازها در آسیاب دانه‌های قهوه به زمان زیادی احتیاج ندارند زیرا ذرات قهوه در مقایسه با بقیه که با فشار بخار از طریق دانه‌های قهوه‌ی آسیاب شده ساخته می‌شوند، نیاز به آسیاب بسیار خوب ندارند. مانند قهوه معمولی که می‌توان آن را از هر نوع دانه قهوه تهیه کرد.

قهوه جوش و اسپرسو ساز استیل محصول پیشنهادی کالامان به شما عزیزان، در صورتی که قصد خرید قهوه جوش را دارید، می‌باشد

مهمترین تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

در کنار تمامی مواردی که با عنوان فرق قهوه ساز و اسپرسو ساز در نظر گرفتیم، شاید مدت زمان دم‌آوری دو دستگاه مهمترین موضوعی باشد که توجه همه‌ی علاقمندان به قهوه یا اسپرسو را به خود جلب کرده است. اگر چه کار کردن با دستگاه اسپرسو نیاز به مهارت بیشتری دارد در عین حال دم‌آوری آن نسبت به قهوه ساز سریع‌تر است. همانطور که گفتیم برای بکارگیری از اسپرسو سازها به قهوه ریزتر نیاز است اما در دستگاه‌های قهوه الزاماً نیاز به قهوه ریز نخواهد بود.

به طور کلی هر چه قهوه ریزتر باشد، دم‌آوری آن به زمان کمتری نیاز دارد. گفتنی است که اسپرسو سازها حداکثر 30 ثانیه زمان برای دم‌آوری نیاز دارند اما دستگاه‌های قهوه ( بنا به مدل دستگاه) حداقل به 5 تا 10 دقیقه زمان احتیاج خواهند داشت.

تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

سرویس قهوه خوری 12 پارچه مقصود محصول پیشنهادی کالامان به شما عزیزان می‌باشد.

نتیجه‌ گیری

حال که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کرده‌اید، احتمالاً به خوبی به تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز واقف شده‌ و شاید برای خرید یکی از این دو دستگاه نیز به نتیجه خوبی رسیده باشید. توصیه ما در زمان خرید اسپرسو ساز یا قهوه ساز این است که حتماً از مراکز معتبر استفاده کنید و قبل از انتخاب نیز به بررسی دقیق برندها و مدل‌های این دو دستگاه بپردازید.

به طور کلی پر واضح است که باید با توجه به نیازتان اقدام به خرید قهوه ساز کنید. همچنین توصیه می‌کنیم که در صورت نیاز یک بار دیگر مطالب عنوان شده در این مقاله را بررسی کنید تا به خوبی به تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز مسلط شوید تا در هنگام خرید آنها با مشکل جدی مواجه نشوید. همچنین در صورتی که سوالی در این زمینه برای شما بدون پاسخ باقی مانده بود، در قسمت نظرها آن را برای ما به ثبت برسانید.

2 دیدگاه در “شناخت تفاوت قهوه ساز و اسپرسو ساز

 1. homeyra99 گفت:

  این قهوه جوش های خونگی که روی گاز میزارن جزو کدوم دستن؟؟؟

  1. kalaman-modir گفت:

   اون قهوه جوش ها کلا متفاوت با این دسته هستند، ولی در این نوع قهوه جوش‌ها باید قهوه به شکل پودر باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *