مقالات

بهترین گلهای آپارتمانی

بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست

زمانی که بخواهید وضعیت سلامتی روحی و روانی خود را تغییر دهید نیاز به نگهداری گل و گیاه خواهید داشت. محققان بیان می‌دارند که نگهداری گل و گیاه می‌تواند ضمن تصفیه هوا باعث بهبود وضعیت سلامت روحی افراد شود. اگر به گل و گیاه علاقه‌مند هستند و به دلیل عدم وجود نور در محیط به نگهداری گل و گیاه اقدام نمی‌کنید، می‌توانید گل‌های سایه دوست را خریداری کنید. در این مقاله قصد داریم تا بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست را معرفی نماییم.

گل‌های سایه نشین از انواع گل‌های موجود در بازار هستند که تنوع زیادی دارند. تنوع زیاد این گیاهان باعث می‌شود تا افراد متناسب با نیاز خود بتوانند بهترین گل‌ها را خریداری کنند. در صورت تمایل با معرفی بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست همراه ما باشید.

گل‌های سایه دوست

گل‌های سایه دوست از جمله گل و گیاهان موجود در بازار هستند که در برابر نور بسیار کم مقاوم بوده و رشد آن متوقف نمی‌شود. با توجه به شرایط کلی این نوع از گیاهان می‌توان گفت که افراد می‌توانند در محیط آپارتمان کم نور از آنها استفاده کنند. علاوه بر گل و گیاه، برخی از درختچه‌های کوچک وجود دارند که در محیط نور کم مناسب بوده و باعث افزایش زیبایی محیط خواهند شد.

بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست با داشتن ویژگی‌های متعدد می‌توانند باعث تصفیه هوا شده و دکوراسیون محیط را تغییر دهند. شناخت گل‌های سایه نشین به شما کمک خواهد کرد تا از بین انواع گل‌های موجود در بازار بتوانید یک گل مناسب را خریداری کنید.

چیدمان انواع گل در خانه‌های امروزی را جهت گرفتن ایده برای این کار مطالعه نمایید

گلهای آپارتمانی سایه نشین

با توجه به این که تنوع این گونه گل‌ها بسیار بالاست، برای این که بتوانید بهترین گل را متناسب با فضای محیطی خود خریداری کنید، کافی است با معرفی گلهای آپارتمانی سایه دوست همراه ما باشید. مهم‌ترین گل و گیاهان سایه نشین شامل موارد زیر است:

برگ بیدی

یکی از گیاهان مقاوم در برابر نور کم، برگ بیدی است که از خانواده تراوسکانتیا بوده و در 60 گونه مختلف در بازار وجود دارد. برای این که بتوانید این گیاه را در محیط آپارتمان پرورش دهید نیاز به نور متوسط خواهید داشت. گرمای زیاد و خاک همیشه خیس نیز می‌تواند باعث رشد این گیاه شود. برگ بیدی از جمله گیاهان آپارتمانی است که با داشتن زیبایی منحصر به فرد می‌تواند تاثیر زیادی بر روی روحیه افراد داشته باشد.

برگ بیدی در 6 ماه اول سال نیاز به آب زیاد داشته و در فصل سرما هفته‌ای یک بار به آبیاری نیاز خواهد داشت. از ویژگی‌های مثبت گیاه بیدی می‌توان به زیبایی بی نظیر آن اشاره کرد. رشد بالای گیاه برگ بیدی در محیط کم نور باعث شده است تا این گیاه در لیست بهترین گلهای آپارتمانی قرار بگیرد. برگ بیدی ممکن است در طول سال به راحتی تکثیر شود و برگ‌های این گیاه به چند برابر برسد.

برگ بیدی

گیاه گندمی

یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی سایه نشین، گیاه گندمی است که از تنوع گونه‌های مختلفی در جهان وجود دارد. این گیاه از خانواده Liliaceae است که ارتفاع آن به حدود 25 الی 30 سانتی‌متر می‌رسد. وجود برگ‌های خطی و باریک آن باعث ایجاد نمای زیبا در دکوراسیون آپارتمان خواهد شد. برخی از رنگ‌های این گیاه دارای نوار سفید و برخی دیگر به رنگ‌های سبز شباهت دارد.

افرادی که تخصص کافی در نگهداری بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست ندارند می‌توانند این گیاه را برای آپارتمان خود خریداری کنند. از ویژگی‌های گیاه گندمی می‌توان به رشد سریع آن اشاره کرد که در مدت زمان کوتاهی می‌تواند چند برابر رشد نماید. گیاه گندمی را نباید مستقیم در مقابل نور خورشید قرار دارد چرا که برگ‌های آن خراب می‌شود. اگر بخواهید از یک گیاه زیبا در محیط آپارتمان لذت ببرید می‌توانید از گیاه گندمی نگهداری کنید.

گیاه گندمی

گیاه زاموفیلیا

شاید به جرات بتوان گفت که گیاه زاموفیلیا یک گیاه جان سخت و مقاوم در نور کم است. این گیاه نیاز به مراقبت کمی داشته و برای کسانی که مشغله زیادی در طول روز دارند مناسب است. برای رشد مطلوب و ایده‌آل زاموفیلیا بهتر است گیاه را در تاریکی قرار دهید. تابش مستقیم نور خورشید به این گیاه باعث خراب شدن برگ‌های آن می‌شود. مقاومت بالای زاموفیلیا باعث شده است تا این گیاه در لیست بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست قرار بگیرد. اگر به دنبال یک گیاه با ظاهر زیبا هستید و می‌خواهید محیط آپارتمان خود را منحصر به فرد کنید، می‌توانید زاموفیلیا را خریداری کنید.

گیاه زاموفیلیا

گل آنتوریوم

آنتوریوم یک گیاه بومی از کشور گواتمالا است که ارتفاع آن بسیار زیاد بوده و برای محیط‌هایی که فضای کافی جهت نگهداری گل و گیاه را دارند مناسب است. گل آنتوریم در فصل بهار یا تابستان شروع به گل دادن کرده و گل‌هایی زیبایی را تکثیر می‌نماید. آنتوریوم نیز از جمله گل‌های سایه دوست است که در رنگ‌بندی مختلف وجود داشته که گل‌های آن بسیار زیبا و بی‌نظیر است. شکل ظاهری گل‌های این گیاه به صورت فنری بوده که باعث افزایش زیبایی محیط می‌شود.

گل آنتوریوم

مقاله پیشنهادی : آشنایی با نکات کلیدی در زمان ساخت استند گلدان

شناخت بهترین گل های آپارتمانی به شما کمک خواهد کرد تا متناسب با نیاز خود بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. گل‌های آپارتمانی باعث افزایش سلامت روحی افراد شده و فواید زیادی برای زندگی امروزی دارد.

برگ قاشقی

یکی از بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست ، برگ قاشقی است که به عنوان گیاه همیشه سبز شاخته می‌شود. این گیاه برای داخل اتاق مناسب بوده و با نور کم قادر است رشد نماید. برگ‌های این گیاه دارای شکل قلب بوده و تحمل زیادی در مقابل کم آبی و نور کم دارد. گیاه برگ قاشقی در تابستان قادر است دمای 24 درجه و در زمستان دمای منفی 10 درجه را تحمل نماید.

اگر بخواهید این گیاه را برای محیط آپارتمان خود خریداری کنید، باید به درجه حرارت قابل تحمل این گیاه توجه داشته باشید تا طول عمر گیاه خریداری شده افزایش پیدا نماید.

برگ قاشقی

گیاه برگ عبایی

این گیاه با نام گیاه فولادی نیز شناخته می‌شود و یکی از مقاوم‌ترین گیاه‌های آپارتمانی است که در لیست بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست قرار گرفته است. برگ‌های بلند و کشیده آن به مانند برگ ذرت بوده و به رنگ سبز تیره مشاهده می‌شود. به نسبت سایر گیاهان و گل‌های معرفی شده، برگ عبایی از مقاومت کمتری نسبت به نور کم برخوردار است. عمر این گیاه زیاد بوده و قادر است تا سال‌های متمادی بدون رسیدگی زنده بماند.

اگر بخواهید گیاه برگ عبایی را در مقابل نور مستقیم خورشید قرار دهید، باید بدانید که برگ‌های آن به مرور زمان خراب خواهد شد. نحوه نگهداری گیاه برگ عبایی به گونه‌ای است که نباید در طول روز به این گیاه آب فراوان بدهید. آبیاری زیاد باعث پژمرده شدن برگ‌های آن شده که به مرور زمان باعث نابودی گیاه خواهد شد.

گیاه برگ عبایی

گیاه آگلونما

در لیست بهترین گلهای آپارتمانی گیاه آگلونما به چشم می‎خورد. این گیاه دارای برگ‌های ابلق با ساقه‌های کوتاه است که به شکل خم شده خودنمایی می‌کند. مقاومت آگلونما در برابر سایه و خشکی بسیار بالاست و به عنوان یک انتخاب عالی برای آپارتمان‌های دارای نور کم است. گیاه آگلونما همواره دارای برگ‌های سبز بوده و ارتفاع گیاه در برخی از موارد بین 20 تا 40 سانتی‌متر می‌رسد. این گیاه از نوع گیاهان پیوندی بوده و دارای شکل و مدل‌های مختلف است که متناسب با نیاز شما قابل خریداری است.

گیاه آگلونما

گیاه اسپاتی فیلوم

علاوه بر گل و گیاه اگر بخواهید دکوراسیون محیط داخلی خود را تغییر دهید می‌توانید از بهترین درختچه های آپارتمانی بهره‌مند شوید. گیاه اسپاتی فیلوم یکی از بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست که نیاز به آبیاری منظم دارد. وجود نور کم باعث رشد بهتر این گیاه شده و می‌تواند به عنوان بهترین گزینه برای محیط‌های تاریک باشد. یکی از نکات کلیدی در زمان نگهداری گیاه اسپاتی فیلوم این است که این گیاه به شدت به سرما حساس بوده و در فصل سرد نیاز به رسیدگی خواهد داشت.

گیاه اسپاتی فیلوم

گل فیلودندرون

فیلودندرون یکی گل اپارتمانی سایه نشین خوب است که بیشتر در نواحی گرمسیری آمریکا وجود دارد. این گیاه از نوع بالارونده بوده و به شکل بوته‌ای رشد می‌نماید. یکی از مزیت‌های نگهداری گیاه فیلودندرون این است که به راحتی رشد کرده و به خاطر برگ‌های بسیار زیبایی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. نگهداری آسان این گیاه از دیگر ویژگی‌های مثبت فیلودندرون است که با قرارگیری در گلدان‌های زیبا باعث ایجاد نمای درخشان خواهد شد.

بلاگ دکوراسیون و چیدمان اتاق خواب کوچک به شما در چیدمان اتاق خواب کمک خواهد کرد

بهترین مکان برای نگهداری این گل، مکان‌های تاریک و با دمای مناسب است که باعث می‌شود تا ریشه گیاه تقویت شده و رشد مناسبی داشته باشد.

گل فیلودندرون

گیاه پوتوس

گیاه پوتوس با این که به نور خورشید علاقه‌مند است اما می‌تواند در محیط تاریک نیز رشد نماید به همین علت در لیست بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست قرار گرفته است.

گیاه پوتوس از برگ‌های دو رنگ تشکیل شده است که باعث می‌شود تا زیبایی محیط دو چندان شود. شاید به جرات بتوان گفت که پتوس یک گیاه تصفیه کننده هوا است که ارزش نگهداری زیادی دارد. این گیاه را می‌توان در تمام آپارتمان‌های امروزی نگهداری کرد.

اگر بخواهید پوتوس را در محیط آپارتمان نگهداری کنید، کافی است به رطوبت خاک گلدان این گیاه توجه داشته باشید تا طول عمر گیاه افزایش پیدا نماید.

گیاه پوتوس

گیاه سانسوریا

سانسوریا یکی از گیاهان محبوب در بین خانواده‌های ایرانی است که بومی آفریقا بوده و دارای برگ‌های کشیده و بلند است. این گیاه بسیار کم توقع بوده و در مقابل نور خورشید مقاوم است. اگر بخواهید بهترین شرایط رشد سانسوریا را مهیا کنید باید این گیاه را در شرایط نوری کامل قرار دهید، اما با توجه به ساختار سانسوریا می‌توان گفت که این گیاه در مقابل نور کم نیز می‌تواند رشد نماید. توجه کردن به آبیاری این گیاه در فواصل مختلف باعث افزایش طول عمر سانسوریا خواهد شد.

گیاه سانسوریا

دراسنا پرچمی

دراسنا پرچمی یکی از گیاهان دارای تنوع گونه است که تا به امروز حدود 50 گونه از این گیاه تکثیر شده است.

به دلیل فرم و شکل خاصی که دارد مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته و به عنوان یکی از بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست شناخته می‌شود. دراسنا پرچمی آبیاری منظم را دوست داشته و برای این که بتوانید از آفت‌های احتمالی این گیاه جلوگیری کنید، کافی است به صورت منظم به گیاه آب دهید.

دراسنا پرچمی

گیاه اکسالیس

از مهم‌ترین ویژگی‌های اکسالیس می‌توان به گل‌های زیبا و بی‌نظیر آن اشاره کرد. این گیاه دارای برگ‌های بنفش بوده و گل‌های بسیار زیبایی دارد. از گیاه اکسالیس برای باغ، نگهداری در منازل و محیط‌های عمومی استفاده می‌شود. اکسالیس یکی از گیاهان سایه دوست بوده که دارای رنگ‌های درخشان و برجسته است که باعث افزایش جذابیت این گیاه می‌شود. باید توجه داشته باشید که گیاه اکسالیس اگر در مقابل نور خورشید قرار بگیرد، از بین خواهد رفت.

گیاه اکسالیس
  • گیاه فیتونیا

گیاه فیتونیا یکی از بهترین گیاهان آپارتمانی است که برگ‌های جذابی داشته و به رطوبت بالا علاقه‌مند است. اگر این گیاه را برای نگهداری در آپارتمان خریداری کردید باید بدانید که در مقابل نور کم تحمل زیادی داشته و برای رشد کافی نیاز به رطوبت بالا دارد. فیوتونیا برای رشد کافی نیاز به نور غیر مستقیم آفتاب خواهد داشت چرا که نور مستقیم خورشید باعث سوزاندن برگ‌های این گیاه خواهد شد.

گیاه فیتونیا

گیاه کالاتا اورانتا

گیاه فوق در لیست گلهای سایه دوست قرار گرفته است چرا که دارای گونه‌های مختلف و مقاومی در برابر نور کم است. برای نگهداری از این گیاه باید بتوانید برگ‌های آن را در طول روز مرطوب نگه دارید. این گیاه برای زنده ماندن نیاز به نور خورشید نداشته و قادر است در نور کم به راحتی به رشد خود ادامه دهد.

گیاه کالاتا اورانتا

با مطالعه راهنمای طراحی و دیزاین اتاق خواب دخترانه ، اتاق خواب را متناسب با سلیقه‌ی دخترانه بچینید

جمع بندی

بسیاری از افراد علاقه‌مند به نگهداری گل و گیاه هستند اما به دلیل نداشتن شرایط مناسب در آپارتمان ترجیح می‌دهند تا از این کار خودداری کنند. این افراد می‌توانند گل‌های آپارتمانی سایه دوست را انتخاب کنند.

در این مقاله سعی شده است تا لیست بهترین گلهای آپارتمانی سایه دوست بیان شود تا در صورت نیاز بتوانید متناسب با نیاز خود هر یک از گل و گیاهان معرفی شده را خریداری کنید.

در صورتی که برخی از گیاهان معرفی شده به نور غیر مستقیم آفتاب نیازمند هستند می‌توانید با خرید نور مصنوعی به گیاهان کمک کنید تا رشد قابل توجهی را داشته باشند.

در صورت تمایل برای خرید بهترین گیاهان بهتر است به فروشگاه‌های معتبر مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *